#1

Oleks selline küsimus, et tahaks infot sellise vene masina kohta, nagu seda on Buran. Head-vead, täiustused-parandused...
Kuidas saaks lahti kütusekulust, mis \"tõsisel kihutamisel\" on umbes 1liiter/1kilomeeter. Kui keegi ei tea, siis asi näeb välja selline http://www.tamselja.ee/bur1.gif
Vasta
#2

tõenäoliselt sellest küttekulust sa ei saagi lahti aga mõni aeg tagasi ringles info et piirivalve müüs masinaid nimega SkiDoo mis on palju kergemad ja vahvamad lumesaanid ainult et tegemist oli vanade mudelitega (a\'la aasta 78) aga selle eest olid nad täiesti töökorda pandavad (ehitasin ise yhele motole eluvaimu sisse). Mis oli selle asja juures kõige vahhvam oli see et tegemist oli sigaodava hinnaga - soovitan minna luurele (jutux soov saani s.t buran saada) siis nad pakuvad minu inf pärineb kogemustega Jaagupi piirivalve kordion
varjant 2 tee buran kergemaxkere poolex ja llint ka yhes6naga põletamist 2 kuud ja siis miske sikli moto peale ntx IZ (see starteriga varjant)
Vasta
#3

masin on hea ja lollikindel samas paksus lumes ronib ta paremini kui lääne saanid yhe lindiga
kütusekulust on väga raske lahti saada sest 2 takti 640 ccm ja pöördeid kah vaja
aga selle peab hambad ristis välja kannatama...
Äkki kas sul see asi müügiks pole,sest endal kah huvi sellise vastu
Vasta
#4

mul zaruljomi artikkel buranist. mingid pildid ka juures. on abi?
Vasta
#5

Varsti viljakoristus käes, aga lumesaani jälg viljas siiamaale nähtav!. Keegi obesekellatükk läks jahile otse üle taliviljapõllu ja nüüd "UFO viljaringis" jääbki tera valmis saamata. Nii et kui tulevikus talumehelt nuhelda ei taha saada, sõitke ikka põlluäärt pidi kui see vähegi aimatav on.
[Pilt: 1]
Vasta
#6

(27-07-2014, 19:07 PM)pen.skar Kirjutas:  Varsti viljakoristus käes, aga lumesaani jälg viljas siiamaale nähtav!. Keegi obesekellatükk läks jahile otse üle taliviljapõllu ja nüüd "UFO viljaringis" jääbki tera valmis saamata. Nii et kui tulevikus talumehelt nuhelda ei taha saada, sõitke ikka põlluäärt pidi kui see vähegi aimatav on.
See jutt küll väljub käesoleva teema raamidest, aga mis siis.
Isand pen.skar`i asemel ma väga jahiseltskondade mõistlikule käitumisele ei loodaks.
Osa vendi ei saa isegi näpuga näidates aru, et nad midagi valesti oleks teinud.
Maaomanike probleemidest saavad aru vaid need, kes ise põllu- või metsamehed ja maaomanikud on, kes aga paraku on vähemuses. Suurel osal ülejäänud seltskonnast on enamasti sügavalt savi, maailmapilt kujuneb vaid selle järgi, mis paistab üle püssikirbu. Härrad on oma õigused endale filigraanselt selgeks teinud,aga et neil ka kohustused võiks olla, sellest ei soovita isegi kuulda mitte.
Võibolla ma teen selle arvamusega paljudele liiga, ent paraku on minu arvamus kujunenud just eelpool kirjeldatud türnüflitega jageledes, ja nii juba aastaid.
Vasta
#7

(28-07-2014, 20:29 PM)tcumen Kirjutas:  ... Maaomanike probleemidest saavad aru vaid need, kes ise põllu- või metsamehed ja maaomanikud on, kes aga paraku on vähemuses. ...
no ise jahimehena olen meie talunikest jahimeeste näitel näinud, et neil on (oma) põllul mõistlikust sõitmisest nii sügisel autode-traktoritega kui talvel saaniga sügavalt savi, üks talunikust jahimees on oma poegadega lausa mingi saanimeeste klubi teinud ja kimavad lõbuks mööda põlde ning põle küll aru saanud, et see nende saagile mõjuks või see neile oluline oleks. A muidu on hea, et sellised vennad pundis on, talvel on saagi väljatoomine tänu saanimeestel lihtsam.
P.S. Ja jahimeeste hulgas on vähemalt meil ligi pooled talunikud-maaomanikud, ülejäänutest kah 90% maainimesed-potipõllumehed.
Aga pröökavad kõigi möödasõitjate peale enamasti linnameestest maaomanikud, kellele omanikuks olemise piss on pähe löönud ...
P.P.S. Üks jahimehest talunik jättis nt ca 5 ha lihtsalt koristamata, sigadele söödaks, kuna seal juba siga sees parajalt möllanud oli - see on paratamatus, nagu loodusõnnetus.
Vasta
#8

Kui siin kuuma ilmaga juba nii mõnigi ees läks, siis ma ka takkajärgi teemast mööda.

Uue jahiseadusega peaks olema nii, et iga põllumees ise otsustab mis ta oma maapeal laseb teha. Ei tähendab ikka EI ja see kõigile vägahästi teada.
Aga muidugi see ei sega, kõiki teisi ,kes mööda teed ei käi, jahimeheks tembeldamast. Big Grin Muidugi ma ei väida, et musti lambaid poleks, kes maast, ööst ega käsust aru ei saa.
Ise pole suuremasi jahimees, aga saaniga meeldib ikka sõita, ka pikki põldu. Muidugi sügisel vaatan mis seisus põld enne lund on. Talivilja peale ei kipu ronima.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne