automoto.ee foorumid

Täisversioon: Õlu!! Õlu!! Õlu!!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
k6ik mis 6llega seotudSmile))

m6isted siis:

ÕLU- käärimise teel veest, linnastest ja humalatest pärmi lisandusel valmistatud vähese alkoholisisaldusega jook. Õlu oli arvatavasti esimene alkohoolne jook, mida inimene õppis valmistama.

Koostis
Humal - lad Humulus lupulus, väänduvate vartega rohttaim. Õlle pruulimisel kasutatakse humala emastaime õisikuid ehk nn \"humalakäbisid\". Peale maitseomaduste rikastamise aitab humal kaasa ka õlle säilimisele ning soodustab õllevahu teket.


Karamell-linnased - magusad, värvilt vasekarva linnased, mille kasutamine lisab õllele nii värvi kui aroomi. Soodustavad vahu püsimist.
Linnased - idandatud teravili, tavaliselt oder, aga ka nisu, mais, hirss.
Linnaseekstrakt e maltoosa - tume viskoosne vedelik, mis saadakse linnasemeski aurutamisel. Tarvitatakse enamasti koduõlle valmistamisel.
Maltoos e linnasesuhkur - vees lahustuv magusa maitsega aine, õllevirde oluline koostisosa.
Oder - lad Hordeum, põhiline õllepruulimiseks kasutatav teravili.
Pärm - täpsemalt pärmiseen, tekitab õlles käärimise, mille saadusteks on etanool ja süsinikdioksiid. Pruulimisel kasutatakse spetsiaalseid õllepärmikultuure.
Vesi - ülimalt tähtis komponent õlle valmistamisel. Vesi peab olema võimalikult puhas ja pehme.


Protsess
Meskimine - purustatud linnastele lisatakse vesi. Saadud meskit kuumutatakse, mille käigus tekib sinna maltoos. Tekkinud segu filtreeritakse ning saadakse virre.
Õlleraba - meski filtreerimisel järele jäänud linnasejäägid. Kasutatakse väärtusliku loomasöödana.
Keetmine - pärast meskist õlleraba eemaldamist saadakse virre, mida seejärel keedetakse koos humalatega. Keetmise eesmärgid on virde steriliseerimine, humala aroomide esile toomine ja ka virde puhastamine.
Jahutamine - keetmise järel õlu jahutatakse kiiresti, et välja setitada sinna jäänud mitte lahustunud osakesi ja vältida ebasoovitavate mikroobide arenemist.
Käärimine e fermentatsioon - virde keetmise ja jahutamise järel lisatakse sellele pärmi, mille elutegevus põhjustab alkoholkäärimise.
Pinnakääritus - Kasutatakse pärmi, mis käärimisel tõuseb õlle pinnale. Seda tüüpi õllede üldnimeks ingliskeelses traditsioonis on Ale.
Põhjakääritus - Kasutatakse pärmi, mis käärimisel vajub põhja. Sellisel moel kääritatud õllede üldnimeks on Lager.
Pastöriseerimine - õlle kuumutamine 60-80°C juures parema säilivuse tagamiseks.
Mis on sellel tehnikaga pistmist???
See tuleks nagu postitada Õllefoorumisse .
Õlu vastu pole iseenesest midagi!
Tänase ilmaga läheks rohkem viin peale.
ei l2he jah tehnikaga kokku. l2x eile asi natuke k2est.. teema v6ib kinni pannaRolleyesToungueSad
No a samas kui meil siin oli miski toidutegemise teema siis miks mitte ka õlle jutt Smile mina iseenesest olen õllesõber vali Smile
nu toidutegemise teema tegin kah mina.. ja tyhja k6hugaToungue
Mina näiteks õlut üldse ei joo.... Olen viinatuveaga meesBig GrinBig Grin