automoto.ee foorumid

Täisversioon: VAZ 2101
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

Jokker

Et kõik ausalt ära rääkida siis pean alustama sellest et 3 aastat tagasi tuli üks noorem mees koos oma ziguliga (päevi näinud see masin oli) (mehe kohta niipalju et ega tal hea kuulsus polnd) ja pakkus meile Zigulit, 500kr eest......Isa ostis ära. ´Kuna ta oli suht kehvas seisukorras (plekitööd palju, põhi jumala mäda, pidureid polnd, parem tagumine amort pooleks sõidetud, vasak esi uks ei püsinud kinni, aken ka mitte, õli polnud keegi kaua kaua vahetanud, tagumine parem uks ei käinud lahti(siiamaani ei käi), pagasniku lahti tegemiseks pidi jõu ja ilunumbreid tegema, kummid olid siledad (ma polndki varem nii siledaid näinud) otsustasime et see tuleb lihtsalt rallimiseks ja hakkasime seda natuke kõpitsema. Kõpitsedes saime kinnitust et eelmine omanik oli seda kasutanud vaid raske ralli jaoks. Mutrivõtid polnud auto kaua aega näinud sest kõik poldid ja mutrid olid konkreetselt kinni roostetanud. Kapotti kinnitust polnd üldse, seda asendas nöör, ja kui järsult pidurdasid tuli kapott lahti(mugav kas pole). Vahetasime õli, nokitsesime, vahetasime mõned vajalikud jupid, ja otsustasime et värvime ta üle. Juhuslikult oli parasjagu meil tegemisel üks bemar mida paluti natu tuunida. Noo ja sealt panin mõned asjad kõrvale, näiteks tagatuled toonisin ära, sain ka natu sinist värvi ja kuna isal oli ka tagavarades( lukksepp) igast siniseid siis otsustasime et teeme ralliauto moodi ja värvisime eest helesiniseks ja siis järk järgult läks tumedamaks kuni täitsa tume sinine kattis tagumise otsa. Vend oli vaimustuses subarutest ja tahtis tähekesi külje peale, noo lõikas siis sabloonid ja lasime aerosool värviga tähekesed ka külje ja mujalgei niikaua kuni aerosooli jätkus. Selle autol olid ka mõned head asjad nt: ralliauto korvistmed (suhteliselt räbaldunud, kuid ma müüsin natukese raha ja ziguli uute istmete eest ära, ja ralliistmed said uue katte ja kasutuse tuunitavas bemaris) ka oli sixas hea kasett makk, ja ilgelt suur kõlar tagaistmel(mille ma võtsin ära ja myysin ka vist maha), tagaistet muide ei kasutatud kunagi millegi muu jaoks kui kõlarihoidjana sest se oli suht heas korras, kuid samas oli juhipoolse päikese sirmi peale kirjutatud huulepulgaga \" pets + annika\" ja teise sirmi peale oli kirjutatud \"pane ära\" mis seab kahtluse et kas seda istet kasutati ikka ainult kõlari jaoks. Ka laepolstri peal oli huulepulgaga hullatud kuid see oli liiga segane et aru saada mida täpsemalt taheti õelda. tagumised aknad olid kaetud toon kleepsuga, mitte korralikult, arvatavasti selleks pandud et nagu raffas ei näeks kellega tagaistmel ollakse, kuid siis tekkis mul küsimus miks ta võttis endale sellise tagaistmele keda häbenema peab.
Alla panime vazile naelkummid ja nendega on olnud päris hea aasta ringi kaapekat teha.
Kuigi peab punastades mainima et see masin on suhtleiselt palju meie õues seinud tegevuseta sest aja puudus ja muidugi ka natuke laiskust ei ole andnud võimalust selle masinaga tegeleda, värvitöö on olnud korralik ja ta läigib ilusasti õues ja püüab pilke
[Pilt: kross0.jpg]
[Pilt: hoov1.jpg]
[Pilt: hoov2.jpg]
[Pilt: hoov3.jpg]
[Pilt: kross1.jpg]
[Pilt: kross2.jpg]
[Pilt: muda.jpg]
[Pilt: nina.jpg]
[Pilt: pepu.jpg]
[Pilt: moto.jpg]
euro vaz Smile
Smile ...selle sigulli kohta olen ma oi kui palju jutte kuulnud...Smile
Keep on going, Joky