automoto.ee foorumid

Täisversioon: jawa_500_R_638
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Sai siin mõeldud ja arutatud, kuid sooviks teada saada, mida rahvas arvab jawa 638 rotax mootoriga. Uurisin ise ja küsisin järgi, kuid kuskilt täpset vastust ei saanud. KAS JAWA 500 ROTAX ka suurde tootmise läks. Või tehtigi masinat vaid paar tk.


Hea oleks kui saaks ka kõrval küsimusele vastuse. Kas sellist masinat on ka Eestis nähtud ,kuuldud. Kas on lootust sellist masinat ka ise omada.



Arutasime jah siin ja mind huvitaks ka
Kuna netist otsides sattusin lehele kus neid ikka on
Nii et neid väga tõenäoliselt toodeti rohkem, kuid teab äkki keegi veel midagi?

julkar

neid müüdi vist ainult mujale euroopasse aga mitte nõukogude maale...millegi pärast mul on kuskilt pähe kumisema jäänud,et neid oli tulnud ka eestisse....aga need korjati tagasi millegipärastSad
Kui tuli, siis on lootust ka saada. Need mootorid, mis neil hargivahel on, on vägagi tuntud. Samas, kuidas sa paned jawa 638le võimsama mootori vahele, see on võimatu. Esimene võmm võtab rajalt maha.

Burn7

Ma tean, et Jawa 500cc tüüp 824 boxereid toodeti viimati 1993 aastal.


Pilt: [Pilt: 1984_5.jpg]
see masin mida sa näitad on vaid katsetamisel olnud, seeriatootmises seda ei ole olnud.
Ma kõtlesin ikka seda, mida tehti 1987 a paiku jawa 638 raamile, kahjuks sain teada, et noid tehti inglismaal vaid 100 tk ja Eestisse ei ole ühtegi jõudnud. JA ma kahtlen kas sinu pildil olevat masinatgi rohkem tehti.

Burn7

Siin üks vanem jawa 500cc boxer: [Pilt: jawa_52.jpg]
Ka Tšehhimaal pandi kokku kümmekond JAWA 500 Rotaxit, neid kasutati riigijuhtide korteežides.
Aga võta parem JAWA 650.
[Pilt: jawa-650-classic-450758.jpg]
praegu tootmises, samuti Rotaxi ühesilindriline mootor. FIM Rallyl Tartus oli tšehhidel üks selline kaasas.
Tehnilisi andmeid vaata siit.
To smolin

Mu onu kaalub selle ostu tõsiselt jawa 650. Olevat isegi proovisõidu ära teinud. Nüüd ootab, et kuidas ära tuuakse.

Rotaxi vastu oli minul huvi. Mõtlesin palju neid tehtud ja palju neil saadaval on.
RK