automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keemiline värvi eemaldamine?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2

VEllou KAsk

Tervist...

Oskate aidata millise keemilise spets ainega oleks võimalik värvi tõhusalt eemaldada ja kust kohast seda leida võiks?



VEllou KAsk
Unicwebi foorumist:
Sayerlack. Saadaval Benefiti värvipoes
nymmik Kirjutas:Unicwebi foorumist:
Sayerlack. Saadaval Benefiti värvipoes

Oman kasutuskogemusi Pobi kere peal:

1. Kasutamisel hoia veepotsu ja kalts ühes. Kui läheb käe peale (vaid teoorias saab seda 100% vältida), katsu ta sealt mõne sekundiga eemaldada. Muidu on tulemuseks nõgesekõrvetuse laadne asi või veelgi hullem. (Mina hullemat asja ei tea, sest üle 5 sek ei ole mulle peale jäänud).

2. Tugevad (laeva) kruntvärvid, veneaegsed n+1 pahtlikihti jms peale 15 min seismist lausa pahtlilabidaga maha ikka ei tule küll alati igalt poolt. Vähestele jääkidele olen ma paari tunni pärast näidanud relaka otsas olevat terasharja. Tunni-paari pärast on \"kange asi\" suures osas lahtunud, st relaka harja alt lendav ködi enam ei \"kõrveta\". Paksud mahatulemata kihid on saanud mögi ja labidat 2-3 korda järjest.

3. Benefitis seda iga kord sees ei ole, mina nt pidin ta ette tellima.

Muidu igati hea asi Smile Aga - veelkord ettevaatust! \"Kõrvetab\" ja mitte vähe!
Keemilist värvi eemaldajat nägin müügil Järve keskuse ehitusmaterjalide poes. 1L maksis miski 130 - 140 eek. Täpselt ei mäleta. Kui hea pakutav on ei tea, kuna pole ise ostnud/ kasutanud.
Wenfex--üsna tõhus,aga kasutada ventileeritavas ruumis,muidu võid kopsudest ilma jääda.
Soovitan kah Wenfexi Smile
lune Kirjutas:... kasutada ventileeritavas ruumis,muidu võid kopsudest ilma jääda.

Soovitavalt tegelikult hoopis väljas, nagu mina tegin. See tähendab muidugi sooja kevade ootamist.
Õige märkus Valdo poolt,aga arvestasin praegusi ilmaolusid ja vaevalt sellise külmaga keegi väga õues tegutseda soovib.
lune Kirjutas:Õige märkus Valdo poolt,aga arvestasin praegusi ilmaolusid ja vaevalt sellise külmaga keegi väga õues tegutseda soovib.

Ruumis sees sellega tegutsemisel jäävad põrgulikud aroomid. Mina isiklikult küll seda ei soovitaks. Ja ventilatsioon ja kütmine on ju osaliselt üksteist välistavad.
Kui palju seda ollust keskmise auto peale läheb ja kui palju ta maksab? Kui kaua ühe auto puhastamine aega võiks võtta - kui arvestada ainult värvieemaldust? Ja kas ta lahustab ka ~1990 aastal Euroopas kasutatud pahtli? Seal vist EPO`t ja muid selliseid asju ei kasutatudRolleyes

VEllou KAsk

Mul tegemist siis Iz jupiteri küljekarpidega millele relakaga hästi ligi ei saa, muidu laseks ära. Värv on kergelt mõnest kohast koorumas, sest roostet on seal küllToungue, aga samas mõnes kohas paistab päris tugevasti kinni oleva.

Praegu igal juhul tänud Wink


VEllou KAsk
0liver Kirjutas:Kui palju seda ollust keskmise auto peale läheb ja kui palju ta maksab? Kui kaua ühe auto puhastamine aega võiks võtta - kui arvestada ainult värvieemaldust? Ja kas ta lahustab ka ~1990 aastal Euroopas kasutatud pahtli? Seal vist EPO`t ja muid selliseid asju ei kasutatudRolleyes

Ohjumal... see oleneb paljudest asjadest ja ma ei saa Sulle vastata:

1) mida ja mitu ja kui pakse kihte Sul asju peal on;

2) kas teed ainult välispinna või ka sisepinnad (kapotialused, tiivaalused, salongi siseküljed jms);

3) jms

Mina oma Pobi keret päris paljaks ei võtnud/võta. Aga poolteist liitrit ködi on juba läinud Smile
VEllou KAsk Kirjutas:Mul tegemist siis Iz jupiteri küljekarpidega millele relakaga hästi ligi ei saa, muidu laseks ära. Värv on kergelt mõnest kohast koorumas, sest roostet on seal küllToungue, aga samas mõnes kohas paistab päris tugevasti kinni oleva.

Praegu igal juhul tänud Wink


VEllou KAsk

Olen ka kasutanud värvieemaldajat tsiklil värvi maha saamiseks, väga tõhus asi, jah kuid aroom on ja mõnus, peab olema kas hästi ventileeritud ruum või siis ültse väljas.Ise tegin garaazis millel hoidsin ust lahti ja ka õues.Müüakse seda igalpool, enamustes ehituspoodides ka.
Kui ei tule esimese kihiga maha siis korrata uuesti protsessi!

VEllou KAsk

TänudSmile
valdo Kirjutas:
0liver Kirjutas:Kui palju seda ollust keskmise auto peale läheb ja kui palju ta maksab? Kui kaua ühe auto puhastamine aega võiks võtta - kui arvestada ainult värvieemaldust? Ja kas ta lahustab ka ~1990 aastal Euroopas kasutatud pahtli? Seal vist EPO`t ja muid selliseid asju ei kasutatudRolleyes

Ohjumal... see oleneb paljudest asjadest ja ma ei saa Sulle vastata:

1) mida ja mitu ja kui pakse kihte Sul asju peal on;

2) kas teed ainult välispinna või ka sisepinnad (kapotialused, tiivaalused, salongi siseküljed jms);

3) jms

Mina oma Pobi keret päris paljaks ei võtnud/võta. Aga poolteist liitrit ködi on juba läinud Smile

mul läks esi tiibade ja kapotile üle liitri ning päris puhtad nad veel ei ole... kere veel ees:S
isend suurem ka kui pobiSad
ons ka asi t6hus ning tasub 2ra sellega j2ndamist?
valdo Kirjutas:
0liver Kirjutas:Kui palju seda ollust keskmise auto peale läheb ja kui palju ta maksab? Kui kaua ühe auto puhastamine aega võiks võtta - kui arvestada ainult värvieemaldust? Ja kas ta lahustab ka ~1990 aastal Euroopas kasutatud pahtli? Seal vist EPO`t ja muid selliseid asju ei kasutatudRolleyes

Ohjumal... see oleneb paljudest asjadest ja ma ei saa Sulle vastata:

1) mida ja mitu ja kui pakse kihte Sul asju peal on;

2) kas teed ainult välispinna või ka sisepinnad (kapotialused, tiivaalused, salongi siseküljed jms);

3) jms

Mina oma Pobi keret päris paljaks ei võtnud/võta. Aga poolteist liitrit ködi on juba läinud Smile
Selle kemikaali kulu saab vähendada selliselt, et vahendiga töödeldud pind kaetakse tihedalt õhukese kilega-näit. toidukilega kinni. Sellisel viisil välditakse värvi lahustavate komponentide liigkiire lendumine.
Targem osta ja kasutada laiemat ,ca 50 cm laiust õhukest pakkekilet-paksem kasvuhoonekile ei liibu nii hästi pinna vastu.
tahtsin kysida, et kas igasugune v2rvieemaldaja sobib...mis plekile m6eldud...v6i aint mingid \"kangemad\" varjandid?

ja kas pinda tuleb millegagi peale v2rvi eemaldamist t88delda kah kui pahteldama hakata?
Kruntvärviga tuleb töödelda, siis hiljem veel peenikese (vesi)liivapaberiga tuleb ka üle käia...
ja peale pahteldamist ka krundiga ja siis kattevärv ja siis lakk ka võibolla
ei ma m6tlen, et kas see mingit hirmus happelist kihti v6i midagi ei j2ta?
Lehti: 1 2