automoto.ee foorumid

Täisversioon: K: millist mootorit Muhule paigaldada?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

skorpion3

to nymmik
Tervist!
küsimus nimelt selline sry et reostan su teemat aga kuskilt pole veel nagu asjalikku infi saanud! nimelt mis mootorit on võimalik muhule paigaldada?
skorpion3 Kirjutas:nimelt mis mootorit on võimalik muhule paigaldada?

Muhu mootorit.

Või mootorit, mille \"... võimsuse erinevus ei ületa 30%, töömahu erinevus 20% ja massi erinevus 10% valmistaja poolt ette nähtust\". (Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded - RTL 2001, 69, 941)

Sama määruse kohaselt ei tohi mootori paigaldamisel teha kerele ja raamile sisselõikeid.

Eksportvariandil \"Jalta 1000\" oli Renaulti liitrine mootor, mille võimsus 40 hj kandis. Sellist siis ka ei tohi paigaldada?
Tegemist peaks ikka olema sellise autoga millele ei ole nagu suurt mõtet paigaldada muud mootorit kui originaal, tegemist siiski juba küllaltki haruldase ja väga omapärase autoga, mida peaks proovima taastada või vähemalt alles hoida nii originaalilähedaselt kui võimalikSmile
smolin Kirjutas:Eksportvariandil \"Jalta 1000\" oli Renaulti liitrine mootor, mille võimsus 40 hj kandis. Sellist siis ka ei tohi paigaldada?
Oot millest sa räägid, mul ei ole sellise asja kohta mittemingisuguseid andmeid, ehk annad mõne lingi kui see paika peab. Minu andmetel on olnud alati ikka MeMZ965 ja MeMZ966 sapika mootorid ja ei midagi muud.
Siin kohalikud on pannud Fiati 900cc mootoreid vaheplaadi ja ise nikerdatud siduriga. Kuid muhu paneb libedalt liikuma ka 1.2L seebikarbi mootor ja ei pea erilisi ümberehitusi tegema.
Muhu kohta linki ei leidnud, seepärast ei oska kindlalt öelda, kas oli tal liitrine või 850 ccm mootor. Muhk kandis välismaal nime Yalta või Jalta, mitte Jalta 1000. Küll on siin link Renaulti mootoriga ZAZ 966 kohta.