automoto.ee foorumid

Täisversioon: I: Uralets?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere!

Kas kellelegi on GAZ 51 shassiile ehitatud bussi URALETS fotosid? Pole seda elukat oma ihusilmaga näinud või vähemalt ei teadvusta ma seda senini. Oli Eestis olnud haruldane, olen kuulnud ühkesast siiamaile jõudnud isendist.

Tean sellega seoses kolme niidiotsa vaid.

1. 1970tel aastatel oli säärane buss Järvamaal Väätsal asuvas 9. mai kolhoosis, kutsuti teda \"naelakastiks\". Sellest on praegu alles vaid roolikarp ja -sammas (minu valduses). Arvatavasti 1980tel läks utiili.

2. Samasugune buss oli olnud Mäo lähedal Tarbjal asunud majandis umbes samal ajal. Arvatavasti ka kaduva teed läinud.

3. Kunagi 5 või enam aastat tagasi müüdi üht URALETSit (väidetavalt 1955. aastast) kas Soovis või Kuldses Börsis. Väidetavalt oli täies mahus restaureeritud. Kas keegi teab, mis isendist oli jutt ning mis sai sellest bussist edasi?

Ning lõpuks - kas URALETSil olid ka mingid eri põlvkonnad/mudelid?

Parandage mind, kui ma eeltoodud asjades eksin.
Üks pilt on siin: http://pilt.ee/photo/31397/1642953/
Foorumiliikme Simmujee tehtud. Asukoht Kohila. Näidati ka eelmise aasta detsembri alguse Politseikoroonikas.


Kindlasti ei mäleta aga kas möödunud aasta lõpul ühes Autolehe numbris äkki sest pilt olnud. Miski pildisari mis mööda Eestimaa õuesid tehtud oli, sääl üks sinist värvi buss oli üles võetud ja vist Uralets. Pead ei julge anda, peab lehehunnikut lappama.

Edit: na vat Andres jõudis ette. Sama pilti mõtlesin Smile
SimmuJee pildistatud masin on seesama, mis Autolehes oli.
Kohilas asub, Valdo saada PM asukoha täpsustamiseks.
Omal see autoleht olemas ja ei hakka pilti ümer skännima sest täpselt sama. Kirjutan seda mis autolehes kirjas.

``Parim leid oli alumiiniumkerega buss Uralets. Gaz 51 raamil ja tehnikal baseeruv kandiline peletis oli isegi vanasti haruldus - väidetavalt on Eestisse selliseid tulnud kokku kuus eksemplari. Suhteliselt heas komplektsuses bussi tasub kindlasti restaureerida, sest sünniaasta 1970 teeb temast kõige puhtama uunikumi...``
Seda Uraletsi on minuteada ka järva-jaanikad üritanud kätte saada aga tulutult. See hoov on seal igasugu autoromusid (GAZ-51, Nysa, mitu M403, jm.) täis. Aga hoovi peremees mitte midagi ära ei müü, enne mädanegu asjad sealsamas pulbriks. Pealegi viibivat ta Kohilas väga harva.
Netis on selle kohta info pea olematu.Ainus asi,mida leidnud olen,on mudelitähis Uralets-66 (äkki tootmisse mineku aasta).Hiljem väidetavalt Uralets-66M (modernizovannõi Smile ).Ja \"kolhoosibussidest\" infi otsides komistasin selle peale,et mingeid 51 raamil busse tehti Sverdlovskis-vahest siis Uraletsid,maakaarti vaadates sealt tulid?!?
Üks linnuke laulis mulle, et veel hiljuti oli registris 2 isendit.
valdo Kirjutas:Kas kellelegi on GAZ 51 shassiile ehitatud bussi URALETS fotosid?

Tegelikult ma mõtlesin fotosid ajastust, kui säärased aparaadid ringi liikusid ehk oma igapäevast tööd tegid.

Ma ei usu, et neid ei ole säilinud. Võtame näiteks juhuse, kus Uraletsiga on tehtud 1970te alguses kooliekskursioone mööda Eestit. Või mingi asutuse/firma väljasõite, kasvõi Saaremaale, Riiga või Leningradi. Säärastel üritustel tehti ikka pilte ning hiljem säilusid need ju pildialbumites, jäädvustades tihti muu seas ka bussi. Tuleb lihtsalt oma perekonna pildialbumeid kriitilisemalt vahel läbi lapata.

Mina küll mäletan eredalt igasuguseid ekskursioone ja muid sõitmisi lapsepõlvest nii TA-6ga, PAZ-652ga, Kubaniga, vana LAZiga, LIAZiga ja muu säärasega Smile
Sattusin vana ajalehte sirvima ja 1993a. \"Pärnu Postimees\" kuulutas:
Müüa Iz- Jupiter 5 ja autobuss Uralets 66 AS vl.1975. Ostusooviga oleks vist terake hiljaks jäänud Smile
IIIFFFAR Kirjutas:Sattusin vana ajalehte sirvima ja 1993a. \"Pärnu Postimees\" kuulutas:
Müüa Iz- Jupiter 5 ja autobuss Uralets 66 AS vl.1975. Ostusooviga oleks vist terake hiljaks jäänud Smile
Tegu võib olla sama Uraletsiga:
valdo Kirjutas:Mina nägin üleeile Läti piiri lähedal üksildases paigas ühes taluhoovis arvatavasti URALETSit. Igatahes nägi isend väga välja fotol

http://pilt.ee/photo/31397/1642953/

kujutatu moodi.
http://denisovets.narod.ru/remz/remzpages/uralets.html

Kahjuks see lehekülg kohutavalt aeglane,kuid lisaks on selgunud,et neid toodetigi kuskil Sverdlovski kandis.

Edit: samalt lehelt tootja asukoha kohta sihuke inf: пос.Уралец Пригородного района Свердловской обл.