automoto.ee foorumid

Täisversioon: Projekt: Kart + 350ccm jawa.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2

doyou

Niisiis.... sai ostetud heas seisus kardiraam ca 300eegu eest.
nyyd siis vaja arendada talle veel mootor ja siis nagu hakkata ilu ja muude asjadega sebima... k´ui kellelgi oleks pakkuda mõni jawa kahe pütaga siis oleks pakkumisest huvitatud... kuigi jah.. kahe pytane aga selline et käigu ja käimalöömis hoob on eraldi, muidu kardi peal raske käivitada... ja kui kellelgi oleks huvi siis minu repetuaaris on veel ka lada2101... see on kaa suht kena ja tore aga mu kodukandis on liiga palju onusid sinistes vormides et sõita ilma numbriteta teedel...
kui tahad, et käigu ja käimalöömishoob eraldi, siis tuleb arvatavasti mõni iz\'i mootor võtta, kuna vaevalt et sa kuskilt samalaadse Jawa mootori leiad....
Jep sest jawal ju ikka käimalöömis ja käiguvänt ühes, ilmselt ei ole teema algataja jawaga tegelnd, nii vanemtel jawadel kui ka uuematel!

Muidu tegemist vene kardi raamiga?
Mina mõtleks cz 125 mootori istutamisest sinna
kusjuures vanematel Jawadel, s.o. enne ~1950 a.,on vändad veel eraldi, aga vaevalt sellist mootorit kusagilt leiab!

kx080g

Siis tuleb hakata karti lihtsalt käima lükkama, mis võib 350 mootori puhil väga raske olla. Big GrinTavaliselt on nendel vene raamidel ikka Minski mootorid, kuid tegelikult peaks saama ka Izhi mootori peale aretada.
unicman Kirjutas:kusjuures vanematel Jawadel, s.o. enne ~1950 a.,on vändad veel eraldi, aga vaevalt sellist mootorit kusagilt leiab!

Nii ta on olen ka netis otsides selliseid mootoreid kohanud.Kuid huvitav kas kunagi on sellised eestis olnud?Teab keegi?
Mul on vana 350 jawa mootoriga kart suvel jõuab ilusti käima lükata üksi talvel asfaldi peal küll jõudsin.Praegu on muidu börsis üks pootor pakkuda
Vana jawa mootor
tsiklivend Kirjutas:Nii ta on olen ka netis otsides selliseid mootoreid kohanud.Kuid huvitav kas kunagi on sellised eestis olnud?Teab keegi?

Kindlasti on ka Eestis selliseid olnud, kõige vanem registreeritud Jawa peaks olema aastast 1936.... sellel küll hoopis teine mootor kui siin jutuks tulnud... noh ja mul ju sõjaväe Jawal eraldi kangidega 250 mootor vahel, üks tavaline 250 ka veel laiali, millel siis ka eraldi kangidega mootor olemas!

feliks85

kas just peab jawa mootor olema.vaata sellega nüüd selline jama.mul endal ka 350 kart.raamiks oli hobikardi raam ja mootor on izh planeta 3.kardil tuleks igaljuhul ühesilindrist mootorit kasutada.esiteks ta palju kergem ja lollikindlam.kui sa paned kahe silindrilise ja raske mootori peale siis ei pruugi raam vastu pidada ja isegi kui peab vastu,siis hakkab sõiduajal kiskuma.mootor tuleks võimalikult keskoha lähedusse asetada, ei tohi väga äärde ka panna.mis puutub käima lükkamisse siis kart peabki lükkamise pealt käivituma.ja pealegi kardil 2 ratast taga seega hõõrdejõud suurem ja ei tohiks nii kergelt rattaid blokeerida.ja kui blokeerib siis võid muretseda kuskilt vanema sussklapiga silindipea.ja veel üks asi.vaata et sa ülekande ilusti välja arvutad.mina panin silma järgi ja eksisin sellekohapealt.õnneks izhil see hea asi et esi hammakaid saab vahetada.mõningad pildid http://www.pilt.ee/view/246798/

doyou

Njaa.... nyyd kerkis nyyd siis uus mõte... ma tahaks hoopis siis uut projekti sest mul on uus unelm... mitte et need mul nyyd kiiresti vahtuks aga vaja oleks mini raami koos rataste ja paagiga nagu vahetada selle kardi raami vastu ja igasugustest kahe pytastest olen huvitatud kas siis auto vastu või välja ostes kui hind muidugi sobib... seega tänan kõiki kardi huvilisi aga jah... uus mõte- hea mõte..

feliks85

esiteks see teema ei sobi siia aeriti.ja teiseks oleks võinud alustada sellest et elad kuskil valga all ja vaevalt keegi on nõus sinna raami järgi sõita...
kui küsid tohib siis kuidas saa seal käike vahetad

feliks85

käiduke kallal murdsime jah tükk aega pead.ja kõige optimaalsem variant oli teha nii http://www.pilt.ee/photo/246798/4765912/
http://www.pilt.ee/photo/246798/4765907/
ainuke jama et kui \"käiguhoob\" küljes siis ei saa vängast käima panna.ja ausaltöeldes kergem on lükata kui vänta tagudaWink
aaa et nagu käega selt kõrvalt tahgant poolt
mul ii et käigu kang ees pool rooli kõrval
võin kellegile kelle huvi adre anda kus need varsti üleval

w6rrimeez666

bufu Kirjutas:aaa et nagu käega selt kõrvalt tahgant poolt mul ii et käigu kang ees pool rooli kõrval võin kellegile kelle huvi adre anda kus need varsti üleval

\"AASTA LAUSE\" NOMINENDIKS!!!

hugo666

mul endal oli 2 aastat tagasi ka kart.sellele oli peale pandud 175 Vashodi mootor.ise ostsin ta muidugi päris räbalana.algul olid kummid puru ja muud igasugu probleeme.tegin kummid korda aga kui asvaltipeal ringe tegin siis tõmbas mantlid ribadeks.peale seda sebisin endale mopi kummid koos velgedega.sinna sisse lõikasin plekist ringid ja panin need alla.päris hea on maastiku peal rallida sellise kõrge masinaga.Siis sai isegi 5 kesi õlle järel käija.Aga jawa mootor jääb ikka jamaks sinna peale.
ma tean venda kes pani 175 mootori kardi raami peale ja tüübil oli ülekanne siuke et sai sotta sisse mille peale ta väikese rooli keeramisega kraavi pani. 175 mootorist peaks küll kardi peale olema.
mul kah 175cc moto peal, aga mul vene raam kõrgeks tõstetud ning kena kruusapeal lasta, asfaldil tahab üle tõmmata kui kiirelt minema üritad saada
Lehti: 1 2