automoto.ee foorumid

Täisversioon: mis pena võrrile
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

nakedgun

mis pena sobib võrrile kõige paremini kas 98on liiga äkiline ja ajab mootori kokku
Mina ei tea küll sellist bensiini nagu on 89. Ise sõidan 76 pealt ja see on sobilik võrrile, sobib ka 80. Kõigile kes hakkavad rääkima, et 76 ja 80 saada pole siis nad eksivad. Tanklates pole aga lugege lõunalehte või börsi siis leiab. Kõige lihtsam on otsida mõni bensuvedaja ja lasta tal tuua...
Pliivaba 95 EURO. Big Grin
1/40 - 1/50 vahekorras 2T õliga. Ja läheb hästi küll.

Mikk7

võid ju panna 98 ka peaasi et õli oleks ikka korralik, igast sitta ei sünni ka sisse panna.Toungue
Mina sõidan 91-ga, mingit vahet 80-ga pole tähelepanud. Äkki asi siiski kuidagi mõjub?

aaaa88

aga palju tasub 76 või 80 õli panna?
Nii palju kui on manuaalis ette nähtud.
Tänapäevase 2T seguõliga ei ole mõtet ülepingutada. Tegemist ikkagi spets õliga, mis ei põle niipalju ära nagu tavalised vene mootoriõlid. Vähem tahma/suitsu, rohkem määrimist. Minu mäletamist mööda oli IZ56 ettenähtud õli/bensu suhe 1:25 , sissesõidu ajal 1:20 .
Kui ma paneks tänapäevast õli samapalju ehk 1l õli 25 liitri bensiini kohta, siis sarnaneks mu mootorratas aurumasinaga ning põlemata õli tilguks igast august.
Juba 1:40 on suhteliselt rasvane segu tänapäevase õliga, enamus õlisid siiski ettenähtud kasutamiseks vahekorras 1:50.
Kokkuvõttes võiks õelda, et mine poodi - õlipudelil on vahekorrad kirjas.

mati

Ma olen oma võrrile 25l bensiini kohta 1l vene mootoriõli pannud.