automoto.ee foorumid

Täisversioon: probleem suretiga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

reigo23

Mul on riga V-50M käsikäikudega mootor.
Probleem on selles, et seisma jätmiseks pean käigu sisse lükkama, sest suretit ega sos-klappi pole.
Arvan , et tuleks kuskile vahele lüliti teha, et vool ära võtta ja masin seisma jätta , või mitte??
Aga kuhu ja kuidas sureti juhe ühendada , et ta midagi ei kahjustaks ja ära ei rikuks??



ette tänades!!
ootan häid ideid ja mõtteid!!





Tuleks teha lüliti selle juhtme vahele mis läheb mootorist süütepooli, ehk siis madalpinge + juhe.
Õigem oleks panna madalpinge ja maanduse ehk raami vahele.
Deltal- minil on ju lühisti suretiks. Seda juba tehasest.
deltal käib sureti massi vahele...mis siis lülitit välja lülitades lühistab ära...

reigo23

Aga kuidas täpselt tehasest tulnud v-50M mootoritel sureti lüliti asub ???
Kas sureti lüliti on selle juhtme vahel mis läheb mootorist süütepooli või
madalpinge ja maanduse vahele või kuhu siis täpselt?????

Kes teab, oleksin tänulik!!!

karukoobaz

tahaks masinat ise näha, aga suvaline + juhe ja vea see ühendusse kerega, siish pane sinna vahele mingi lüliti! Mina kasutasin uksekellanuppu, mis ajas asja väga hästi ära! edu sulleToungue
karukoobaz Kirjutas:tahaks masinat ise näha, aga suvaline + juhe ja vea see ühendusse kerega, siish pane sinna vahele mingi lüliti! Mina kasutasin uksekellanuppu, mis ajas asja väga hästi ära! edu sulleToungue

Uksekellanupp ei ole stiilne asi. Palju sobivam on installeerida tüüpiline uuemat tüüpi (1960-80ndad) mootorratta/mopeedi tulelüliliti ja panna selle ülemine surunupp suretama, mis algselt signaalile mõeldud. Võib muidugi panna ka vanematüübilise lüliti (a la IZ-350, Moskva jne), millel surunupp küljepeal, kuid see on minu arvates väärtusliku detaili raiskamine.
http://www.zone.ee/kasparistuff/v%2050%20elekter.doc

Mul pole vist lisada midagi vaja...kõik joonisel näha!
mu vossil (voshodil) pole kah mingit suretit... tühikäigu?? tuurid on piisavalt maha keeratud- kui gaasi ei anna, sureb ise välja.... keera kah omal tuure vähemaks, muidu see ju retsib mootorit, kui iga kord suretad käik sees välja.... ma olen kh pidand paar korda nii tegema, valus oli vaadata...