automoto.ee foorumid

Täisversioon: Mastiksi eemaldamine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kuidas eemaldada pleki pealt vana mastiksit? Mastiks siis selline kummi ja plasti segu taoline.
Ise kasutanud järgmisi vahendeid: relakas, traatketas, föön
esimest kahte kulub meeletult palju ja pärast terve ilm seda jama täis. Fööniga kuumutades saab küll kenasti plekilt lahti, aga töö on meeletult aeganõudev.
Kas on ehk miskit keemiat?
Mina olen proovinud ja lahusti on aidanud. Suur kulu on samuti probleemiks kuna kogu autot ligunema panna on üsna võimatu.
Raimond Kirjutas:Mina olen proovinud ja lahusti on aidanud. Suur kulu on samuti probleemiks kuna kogu autot ligunema panna on üsna võimatu.

paraku pole tegemist pigitaolise massiga, vaid just plasti moodi, nagu plekiliim. lahusti ei tee sellega peale puhastamise midagi
Minu kogemus on CCCP riigis toodetud mastiksiga. Sinu puhul on ilmselt siis parim vahend föön.
Miks föön?
Ei ole ise proovinud veel, aga plaanis on kastuada väikest gaasipõletit. Peaks ikka hulga tõhusam olema.
erinevalt põletist pole föönil leeki
Jah, aga mul paljas plekist kere ka ainult.
Ei torusid-voolikuid-polstreid ega muud tuld kartvat.
Võta tugevam ja mitte liiga lai pahtellabidas või laiema teraga puidupeitel. Terita vastavalt oma äratundmisele ja höövelda sellega mastiks maha. Jäägid eemalda keemilise värvieemaldusvahendiga, näit. Sayerlack. Kasuta kautšukiga kaetud töökindaid ja taga hea õhuvahetus tööruumis!
kui sa pead silmas mitte tavalist mastiksit, vaid seda liitepindadele jms kantavat tihendusmassi, siis olen kuulnud, et selle tegevat pehmeks miskisugune pidurite puhastamise vedelik. ise pole proovinud.
Brake parts cleaner
Kõik toimib! Suured tänud kolme viimase vastuse eest!