automoto.ee foorumid

Täisversioon: Jamad Planeta süütega
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Nimelt käitub mu Planeta 5 väga imelikult.
Kõrgetel pööretel (4nda käiguga maanteel sõites) lööb mootor karbussi pauke tagasi päris mehiselt. See peaks näitama, et süüde on liiga hiline, eksju? Kütusekulu on ka väga suur, mis viitab samuti hilisele süütele. Kõige kummalisem on see, et süüdet rohkem varasemaks keerata mul ei anna (kontaktide kruvisooned lõpus).
Siit siis küsimus, et kas tuleks viilida neid sooni kontaktidel pikemaks, et saaks süüdet veelgi varasemaks keerata? Või on mingi muu nipp asja juures?
Samas on mul veel ka selline küsimus, et mispidi käivad Planeta 5\'l kontaktid süütemängus? Kas kinnituskruvid peavad asetsema horisontaalis või vertikaalis (Planeta 1\'l olid nad horisontaalis, aga Planeta 5\'l mul nüüd on need vertikaalis)?

Jürgen
Aga keera hoopis hilisemaks, vaata mis siis teeb. Põhimõtteliselt võib ka varasega paukuda.
Teine, tõenäolisem variant on liiga lahja segu.
karpasse peksabki just varasega ju (sisselaskeava jääb lahti kui mats käib)
Molotov51 Kirjutas:karpasse peksabki just varasega ju (sisselaskeava jääb lahti kui mats käib)

Mis ajast kahetaktilisel mootoril kolvi üles ja alla käimine erinevad on? Kui karterisolev küttesegu plahvatab, siis võib ta seda teoreetiliselt teha nii liiga varase kui ka liiga hilise süüte korral.
Samas võib olla põhjustatud ka hõõgsüütest - hõõguvad tahmatükid põlemiskambris/kolvil/väljalaskekanalis, mistõttu kütus süttib varem kui vaja, või siis liiga rikkast küttesegust/umbes summutist - põlev kütusesegu on veel silindris, kui uus ports kütusesegu laekub.
Muide, kas su masinal on kolb ikka õigetpidi sees st. et kolvi sees olev paisumispilu ettepoole?

Reguleeri süüde paika nii, et kontaktid avaneksid 3-3,5mm enne ÜSS-i ja ongi kõik.
Okei, lähen nüüd kohe garaazhi süüdet paika panema. Tänud isandpaugule. Tõesti, silindripea on seest päris saasta täis. Puhastan sellegi.
Samas- uus probleem.

Paar päeva tagasi suri izh kummaliselt välja. Tallinn-Narva maantee ääres üritasin hullult kaua viga leida. Lõpuks otsustasin igaks juhuks kontaktid ära puhastada (noaga, kuna muud polnud käepärast) ning säde tuligi tagasi. Pikalt sõita muidugi ei saanud ja kontakte puhastada tuli tihti. Ise mõtlesin, et kondekas raudselt läbi, mille ostsingi uue (Lada om). Kuid ei! Kontaktid sädelevad ka sellega väga julmalt ning puhastada tuleb jällegi vastikult tihti.
Ise ei kujuta ette- kas võib viga olla selles, et süütepool hakkab otsasid andma?
Oletan, et sul võib olla 2 probleemi:
  • Kontaktide kõvasulam osa on ära kulunud ning kontaktid vajavad ülitihti puhastamist.
  • Elektrisüsteemis on mingi suur tarbija või siis generaator ei anna piisavalt elektrit - teeb välja ühe ja sama asja: pinge elektrisüsteemis langeb. Selle variandi puhul on pinge madal ning kui kontakt vähegi must on, siis ei lase ta süütepoolile vajalikku võimsust läbi. Eritunnuseks on kollased tuled ning teinekord võib tunduda, et aku on p....s (käivitub hästi ainult siis, kui on akule lisaks ühendatud mingi väline toiteallikas või kui masin on äsja seisma jäetud). Kindlaks saab teha nii, et kui kontaktid on jälle \"mustaks saanud\", ühenda mingi teine laetud aku süsteemi lisaks ning proovi käivitada.

Vana konde pane tagasi, selles vaevalt et probleem on.
Puhastasin silindripea ja väljalaske ava nüüd ära.

Isandpaugule:
Ostsin laupäeval ka uued kontaktid, kuid ka need sädelevad- seega kõvasulami kiht ei mängi praegu rolli. Samuti käivitub tsikkel ise alati väga hästi ja tuled pole kollased ning aku on ka alati täis- seega ei usu hästi, et mingi liigsuur tarbija taga oleks või genekas piisavalt ei laeks.

The mystery remains... :S
Igatahes- üritan kusagilt töötava süütepooli leida ja sellega prooviga...