automoto.ee foorumid

Täisversioon: IZ rehvid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

Skalaar

Tere

Selline küsimus, et olemasoleval IZ veljel küljes rehvid 350 18 ja veel 102
Kas sellele veljele leidub kuskilt kitsamat ja kõrgemat rehvi ?

Teisalt siis pakuks olemasoleva korraliku rehvi vahetuskaubana kirsama vastu jne
Skalaar Kirjutas:Tere

Selline küsimus, et olemasoleval IZ veljel küljes rehvid 350 18 ja veel 102
Kas sellele veljele leidub kuskilt kitsamat ja kõrgemat rehvi ?

Teisalt siis pakuks olemasoleva korraliku rehvi vahetuskaubana kirsama vastu jne

Minuteada on NZ 350 aegadest \"izzilistel\"/\"dekaveelistel\" all käinud 3,5 x 19\" rehvid. Kardan, et 3x19\" (vist Pannonia mõõt) ja 2,5x19\" (\"moskvalaste\" mõõt) jääb sellele veljele kitsaks. Muidu neid liigub, aga ei soovita panna.. Kui siis koos veljevahetusega, aga ei näe asjal mõtet.

Skalaar

Küsimuse point oli lihtsalt selles, et mul käis sõber külas kellel isetehtud maantekulgur millel esiratas mingit sorti IZ-i oma millel all siis rehv 350-18 model 102
Ta vaatas minu DKW rattaid mis nagu Valdogi ütles 19 mõõdus ja tal lihtsalt tekkis küsimus, et kas ta võiks kuskilt leida oma rattale kitsama ja kõrgema kummi.

Skalaar

Eks ikka asja mõte selles, et sõiduriist linnas kenam välja näeks.


kass Kirjutas:Huvitavad küsimised ja tahtmised siis päevakorral. Ei oska jah arvata miks ta siis kitsam ja kõrgem peaks olema. Kas ette panna ja ilusam vaadata või lume sisse sõitma minekuks? Izh-idel 3 est alates vist mõõt kummil või rehvil nagu õpetatud mehed siin kõnelevad 3,5x18\" ja \"uuel Jawal\". Kitsama mantli võib ilmselt saada ,hinnad alates 500, aga kõrgemat nüüd naljalt mitte, läheb kõrgemaks ja kitsamaks kui panna laiem mantel kitsama velje peale ja tuleb ilmselt paremini maha ka, sõidu peal muidugist vist!
Sellist mõõtu nagu 350-18 model 102 ei ole tähele pannud varem, aga millegipärast mulle tundub, et tegu on hoopis uuema ja 18\" veljega, vanematel oli tavaliselt 19 tolli. 18\" kõrge profiiliga kumme saab tellida näiteks Michelinist, paraku on nad ka üsna laiad, kasutatakse mõnedel HD- del.Hind mingi 3500EEK tükk.19\" kõrge profiiliga kumme seal ei ole.Aga see toodetavate rehvide nimekiri oli kusagil elektroonilisel kujul üleval koos hindade ja tarnetähtajaga, no enam ma ei leia.

Skalaar

krt seda teab sõber ehitas oma massina kokku mitmetest asjades ja vägagi võimalik et tegu uuema esirattaga.

sass Kirjutas:Sellist mõõtu nagu 350-18 model 102 ei ole tähele pannud varem, aga millegipärast mulle tundub, et tegu on hoopis uuema ja 18\" veljega, vanematel oli tavaliselt 19 tolli. 18\" kõrge profiiliga kumme saab tellida näiteks Michelinist, paraku on nad ka üsna laiad, kasutatakse mõnedel HD- del.Hind mingi 3500EEK tükk.19\" kõrge profiiliga kumme seal ei ole.Aga see toodetavate rehvide nimekiri oli kusagil elektroonilisel kujul üleval koos hindade ja tarnetähtajaga, no enam ma ei leia.
Äkki Kloostrimetsas on midagi sobivat Mitase valikust?

Asp
Sain minagi algul aru et tegu 18\" mantliga laiusega 3,5\" ,sest millimeetrite 350 nagu ei sobi mingiks mõõduks ja pakkusin, et uuematel IZH-idel ja Jawadel 3,50x18\", keegi pole mind parandanud aga kas mitte ei olnud 3,25x18\", omalgi paar 18\" vene kummi aga ei viitsi otsima minna, raamatut pole ka ühtegi käepärast, see siis oleks 0,25\" kitsam. Muidugi saab küsida jah müüjatelt, mis mõõte pakuvad aga velg ise seab ikkagi piirid. Peaks olema ka 3,0x18\"

Skalaar

Vabandan, et tsipa segaselt kirjutasin nüüd siis selgeks saanud ja ka pilt tehtud, et tegu tõesti 3,5 mõõduga mitte aga 350.

Skalaar

Sai käidud Tondil vanas motika poes aga sealsed müüjad nii lollid et hulluks kohe ajab. Sõber käis samuti seal uut IZ esikahvlit küsimas mille peale isegi hinda ei osatud öelda.

kass Kirjutas:Sain minagi algul aru et tegu 18\" mantliga laiusega 3,5\" ,sest millimeetrite 350 nagu ei sobi mingiks mõõduks ja pakkusin, et uuematel IZH-idel ja Jawadel 3,50x18\", keegi pole mind parandanud aga kas mitte ei olnud 3,25x18\", omalgi paar 18\" vene kummi aga ei viitsi otsima minna, raamatut pole ka ühtegi käepärast, see siis oleks 0,25\" kitsam. Muidugi saab küsida jah müüjatelt, mis mõõte pakuvad aga velg ise seab ikkagi piirid. Peaks olema ka 3,0x18\"
väikseks täpsustuseks eeltoodule: 3,5x18 ilmus kasutusse juba ka viimastel 2.seeria izh-idel. aga jah, alates 3.seeriast olid nad valdavad (välja arvatud PS esivelg).
klaabu Kirjutas:3,5x18 ilmus kasutusse juba ka viimastel 2.seeria izh-idel.

Sa mõtled Planeta ja Jupiter-2-te? Ja kusagil 1970ndate esimest poolt?

karukoobaz

ˇmul jup2´l 1971 kasutusel 3,5x19- kas see mõõt oli juba tehasest tulles?

ja siish ikka tuleb korvile sama velg panna, või on väga pahasti kui 18 panna?
karukoobaz Kirjutas:mul jup2´l 1971 kasutusel 3,5x19- kas see mõõt oli juba tehasest tulles?

Loe mu vastust #2 korralikult. See mõõt oli IZidel algusest peale ehk siis juba DKW NZ 350 ajal. Tegelikult olid kolmepoolesed DKW-d juba varem minu mäletamist mööda sama rehvimõõduga. Ehk siis - nii IZ 350, IZ 49, IZ 56, IZ Jupiter (Jup 1 ei saa öelda) kui ka IZ Planeta evivad kõik sama rehvi- ja veljemõõtu. Vähemalt kuni 1970ndate esimese pooleni.

Kuna kõik nimetet IZid on DKW NZ 350 edasiarendused (v.a. ehk Jup, kus seda tuleb kahepotilisuse tõttu võtta mööndustega), siis kõikidel IZidel alates 1940ndate keskpaigast kuni 1970ndate alguses oli sama rehvimõõt. Vanematel väikestel DKWdel oli see vaid teine, nt minu 1936. aasta DKW Sport 250-l (SB 200 teise mootoriga isend) käis tehasest 3 x 19\". Aga venelased tõid 1945-46 reparatsiooni käigust Saksast ära vaid kolmepoolese tootmisliini, 200-250sed jäeti rahule...

karukoobaz Kirjutas:ja siish ikka tuleb korvile sama velg panna, või on väga pahasti kui 18 panna?

Kui rattal endal on 19\" rehvid ja korvil 18\", siis võib paigast minna korvi reguleering. Selle saab muidugi paika ajada, kuid siis jääb korv veidi inetult kaldu, sest ratta raadius on poole tolli võrra (12,7 mm) väiksem.

Seetõttu soovitan ikka ka korvil kasutada sama rehvimõõtu. Kuigi... vast saab ka korvi raami (kinnitusi) veidi ringi teha vahetükkidega, et korv otse istuks, aga kas sellel on mõtet... 19\" rehv/velg on ju masslevinud Smile
valdo Kirjutas:
klaabu Kirjutas:3,5x18 ilmus kasutusse juba ka viimastel 2.seeria izh-idel.

Sa mõtled Planeta ja Jupiter-2-te? Ja kusagil 1970ndate esimest poolt?

isegi veel varasemat aega. 1968.a kirjandus väidab, et juba eelmisel aastal (1967) olid paigaldatud jupiter-2-le ja planeta-2-le esimesed 18-tollised veljed. masstootmisse läks ilmselt veidi hiljem, aga ilmselt ei tea täpsemat aastat vist keegi (tõenäoliselt 69-70, sest 1971 lõpetati juba 2.seeria tootmine).
klaabu Kirjutas:aga jah, alates 3.seeriast olid nad valdavad (välja arvatud PS esivelg).

söön veidi oma sõnu, izh-i valuvelgedel (planeta-5 ja jupiter-5) on esimene velg samuti 19 tolli. ehk siis kokkuvõtvalt: PS-il 3,0x19 ja uuemal valuveljel 3,25x19.