automoto.ee foorumid

Täisversioon: renault 12 ts
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

MiNiFooB

Tere....

Ma sõitsin ükspäev rattaga kui juhtusin nägema ühte aias seisvat renaulti,alguses sõitsin küll mööda kuid siis tekkis uudishimu ,et mis masin see võib olla.Auto oli ühes eramaja aias ja kahe aialipi vahelt paistis ka mark renault 12 ts.


Sooviksin rohkem teada selle auto kohta kui keegi oskab midagi öelda või on omanud sellist masinat.Ma ise ei ole selliseid masinaid üldse liikluses näinud,mis aastast need võivad olla?



Renault 12 toodeti Prantsusmaal aastatel 1969-80, Türgis ja Argentiinas kuni 90-ndateni. TS tuli müügile aastal 1973, sellel oli kupeelt R 15 pärit 64-hobujõuline mootor (tavalisel R 12 -l oli vaid 54 hj.). Eestis on seda autot väga vähe näha olnud, 90-ndate algul ikka mõned liikusid, aga need enamasti juba vanarauaks läind.
[Pilt: r12-01.jpg]
vähemalt üks on Eestis vägagi kenasti korda tehtud
http://www.carrating.org/car.php?3321
oli ehk seesama?

MiNiFooB

ei olnud seesama ,sellel oli tagaosa autost erinevat värvi auto ise oli punane tagaosa miskit must vist
Auto ise oli suht heaskorras vähemalt välimuse poolest,ta seisab katuse all,auto ise asub nõmmel ma lähen täna vaatan veel ja võin asukohta täpsustada kui kellelgi on huvi.

WhiteLion

Harjumaal Kose-Uuemõisas oli kah kunagi selline olemas. Oli grupivenna vanaisa oma ja rohelist värvi.
Iseenesest igati huvitav masin.
Mis sellest autost tänaseks saanud on kahjuks ei tea.