automoto.ee foorumid

Täisversioon: Maunuts iz 56
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
oman siis sellist masinakest www.pilt.ee/maunuts
masin töötab vahest
Oledki masina kokku saanud.Näeb hea välja,a mix see siis ainult vahest töötab?
tere

räägin siis oma masinast vähe lähemalt ka. ised ise on pärit aastast 1959 ja masina margiks on iz56. mina sain ta tuttavalt tasuta, olukord oli siis päris räbal. Mootor oli koos ja roosteuss mõllas igalpool.Nüüd siis olen teda oma aasta putitand ja korrastand. Peale sai kantud uus värv(loomulikult värvisin kambris) , mootoril vahetasin paljut jupid tihendid jne. Praeguseks olen masina enamvähem sõidukorda saand aga vajab natukene putitamist ja ok Cool. uunikum ta just ei ole aga midagi ikkaWink (tagupidur käib trossiga, kas see tähendab et on mingi eriline haruldus?)kui kellegil on midagi küsida siis küsige julgeltWink
Trossiga tagapidurid olid kasutusel IZ56-tel paar esimest aastat. Minu 57a IZ56 omab samuti trossiga tagapidurit. Ei ole eriline haruldus.
Millegipärast ei ole pildil küll seda pidurit näha. raamil tundub trossipesa olevat, kuid pildil paistab uuema malli hoovastiku ots ja pirurilink: http://www.pilt.ee/photo/487265/10510027/
isandpauk Kirjutas:Trossiga tagapidurid olid kasutusel IZ56-tel paar esimest aastat. Minu 57a IZ56 omab samuti trossiga tagapidurit. Ei ole eriline haruldus.
Millegipärast ei ole pildil küll seda pidurit näha. raamil tundub trossipesa olevat, kuid pildil paistab uuema malli hoovastiku ots ja pirurilink: http://www.pilt.ee/photo/487265/10510027/
moto.world.ee foorumis mainis omanik, et tagakiige pole originaal ja seepärast on trossiga variant.

Kahe \"sadulaga\" 56 on mu meelest isegi lahedam kui originaal Smile
Edu&Jaksu putitamisel!
maunuts Kirjutas:masin töötab vahest

Big GrinBig GrinBig Grin



Edu ja jaksu!



Võibolla teeme isegi jupiäri kunagi. Mul nimelt omal ka seda marki masin olemas.
jutt nüüd järgmine genekas ei lae. See tuli mis on spidoka peal kustub peaaegu ära natukene jääb hõõguma kui masin käib.mida teha, kuskohast viga otsida? ise olen täitsa kimpus sellega ei leindnud midagist mida uurida
igathes aku läheb tühjaksSad
Esimesena vaata üle harjad ning rootori lamellid (puhasta need ära). Siis kontrolli, ega elektrisüsteemis pole lühist. Ampermeeter aku ja elektrisüsteemi vahele peaks asja ära ajama.
Kui mingit suurt tarbijat (lühist) ei ole ning harjade kohendamisest/lamellide puhastamisest abi pole, siis on viga tavaliselt generaatoris, rootoris või relees.
relee võtsin siis lahti alul puhastasin kõik otsad ära liivapaberiga siis panin käima aga ei laadind ikka. Vat seal relee sees on mingid kaks kontakti kas need mõlemad peavad masina töötamise ajal käima ehk sädet lööma? Igatahes mul üks lööb sädet kui masin käib aga teine lööb sädet ainult siis kui masin seiasa ja kui seda sõrmega liigutada, kui seda liigutada siis käib poolist läbi migi hääl? Järgmiseks siis vaatan need lamellid ja harjad üleWink
uhuu asi korras enamvähem. Puhastasin siis selle lamelli ära ja vaatasin ka harjad üle, puhastasin kõik otsad panin kokku ja voila. Kui mootor pöördesse ajada korraks siis hakkab laadima Cool. Asi oli siis hajades ostan need uued ja peaks timm olemaWink
kui kellegil on pakkuda originaal karbussi ja silindri vahelist tükki siis võib ühendust võtta
Palju edu!
Minul samasugune projekt käib.