automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
pen.skar kribas... " (traadikohvrit temale mul pole)"


Mul selline jalus... mootor 3faasi ja 36 V mehaanilise käigukastiga...lollikindel... ehk on abiks? 
KSF Meli666  viitsib ehk sellest rohkem seletada


[Pilt: 149113676da8dd_l.jpg][Pilt: 14911381cc2fa7_l.jpg]
Nurgast tuli välja veel selline keevitus. Nooremad pole vast sellist kuulnudki.  umformer keevitus. El mootor ajab ringi alalisvoolu generaatorit ja sealt kõva vool siis keevituskaablitesse. Lollikindel.

http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/2439...et/313365/


http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/2439...et/313365/

Kellel on ideid siis paluks neid jagada.
[Pilt: 243960757d61eb_l.jpg]
Ksf herral on vägadema universaalne "kohver"- saab traati, trossi ette anda või paati kuivale tuua...
Mu koolivend Pikknurmest tõi rublaaja lõpul omale Pärnust traatkeevituse, mis vaevu mahtus Gaz`i kasti ja kaalus oma kaks + pool tonni! Oleks sõber veel elus, pakuks talle- tundub jupp kergem kui tema uunikul.
Meelis- 9 käiku ja kõik korraga hambumises? Kas nagu Vespa-Vjatka rolleril, et õõnsas võllis liigub ristikujuline kiil?
(20-11-2015, 17:23 PM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]Achtung!   Vorsicht!     pood24 pakub usinalt oksjonil 225A inverterkeevitusi made in P.R.C. WeldtechWT/WD 225 40-225A.  Sain ka ühe niisuguse õnnelikuks omanikuks saja euri eest!. Seina ja ... plärises tühijooksul nagu 127 v asi 220 käes! Võtsin laiali. Jummala petukaup. Sees ainult  trafojurakas, poteka otsad rippuvad niisama. Šunti ja digiampermeetrit saab mõne akulaadija ehitamisel kasutada, muu prügimäele. Elektroodikäpa võib ka alles jätta. Kas ainult Ungarikeelne juhend on jälgede segamiseks lisatud?
[Pilt: 1]

Mis siin pildil inverterit võiks meenutada?
Toitejuhe?
Miks, kulla mees, müüjale pretensiooni ei esita? 
Sellise huiamise peale võiks küll vähe paska ventikasse visata, ehk hoiab järgmise ohvri "odavalt saan imelise asja" pettumuse ära.
Mäletad Mark Twaini Tom Saweri lugu. Seal pimedas telgis näitas siniseksvõõbatud suli kuningas Leari. Üks telgitäis häbenes, et petta said ja lasid järgmistel jälle maksa ja sisse minna... Apastraati võimalus kevadel Tagadi laadal edasi müüa.
PS Elektroodikäpp ei kõlba ka kuhugi- loksub pidemes- võibolla tuleks vahtu täis lasta või puukiilud vahele lüüa.
(05-12-2015, 00:44 AM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]Mäletad Mark Twaini Tom Saweri lugu. Seal pimedas telgis näitas siniseksvõõbatud suli kuningas Leari. Üks telgitäis häbenes, et petta said ja lasid järgmistel jälle maksa ja sisse minna...
PS Elektroodikäpp ei kõlba ka kuhugi- loksub pidemes- võibolla tuleks vahtu täis lasta või puukiiludega.

Paistab et otsa nad veel saanud ei ole Big Grin 
http://www.osta.ee/iverterkeevitus-weldt...src=search
Korra leidsin  netist, et hiinast saab neid 10 kaupa ostes(vähim kogus) a`30 dollarit... 499 eurini pikk maa...
huvitav jah mis seal 499 maksab kui mina sain 290 eest töötava inverteri Big Grin
(04-12-2015, 21:25 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(04-12-2015, 15:01 PM)h2rra Kirjutas: [ -> ]KSF Meli666 viitsib ehk sellest rohkem seletada.

Tegu jah tõsise tüki metalliga. Traadi etteveo kiirus muudetav käigukasti abil. Hammasrattad määrdekastis, ilmselt isalt pojale lahendus.
Jõudu traadi etteveol nii palju, et tõmbab ka 1.6 traadi vaevata puruks, kui see peaks rulli peal sassi minema.
Sobilik sellistele vooluallikatele, millel keevitusvool sujuvalt muudetav. Näiteks vene VDG, VDU...
Astmelise keevitusvoolu reguleerimise puhul ei pruugi amprid ja meetrid kokku sobida ja hakkab tatistama. Nüüdsel ajal muidugi sagedusmuunduri vahelearetamisega sellele etteveole saaks kasutada küll.
Originaal etteveo rullikul on soon sakkidega, see tuleks asendada siledaga. Muidu kõri raspeldab traat ruttu ära.
Muuseas, sellest etteveost saab ehitada vähese vaevaga vaskjuhtmete koorimismasina. Ülemine tugirull reguleeritav vastavalt juhtme jämedusele. Lihtsalt rullikud tuleb ise teha. Ise kasutasin torulõikuri oma ja alla läks suurve V soonega rull. Toimib ideaalselt, kui välja reguleerida.
See trafoga Weldtechi inverterkeevitus küll ikka täielik pettus. Aga müük muudkui Osta.ee läheb edasi. Ja müüdud neid juba omajagu.
Kaalu järgi saaks seda pettust tuvastada, ilma midagi lahti võtmata. Osta.ee paraku küll seda ei võimalda. Selline pisike õige inverter üle 4Kg ei kaalu.

Kui mõnel paat veel vees, siissiit saaks abilise.   Big Grin   Kui kellelgi mõtteid tekib, siis minul on ta jalus ja mitu korda olen kuvalda järgi  läinud, aga silm on enne õllel pidama jäänud.  Nagu naised räägivad, et joomine pidi kõige  hullem asi maamunal olema, kuid tegelt  veel hullem on JANU.   Big Grin  
Aga miks ei pöördu tarbijakaitsesse selle keevitusega?? Tegemist on ju pettusega. Kui vaikida siis jääbki see suli tegutsema.... Rolleyes
(05-12-2015, 00:12 AM)aeroplano Kirjutas: [ -> ]
(20-11-2015, 17:23 PM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]Achtung!   Vorsicht!     Tools24 pakub usinalt oksjonil 225A inverterkeevitusi made in P.R.C. WeldtechWT/WD 225 40-225A.
...

Mis siin pildil inverterit võiks meenutada?
Toitejuhe?
Miks, kulla mees, müüjale pretensiooni ei esita? 
Sellise huiamise peale võiks küll vähe paska ventikasse visata, ehk hoiab järgmise ohvri "odavalt saan imelise asja" pettumuse ära.

Säästmaks kaasfoorumlaste kallist aega, postitan siia osta.ee vastuse ühe analoogse e-poe venimajäänud tehingu pretensioonile:
(NB! ost oli sooritatud sisselogituna ja makstud osta kontolt!)

"Tere xxx,


Antud ost on sooritatud e-poest ja tegite selle keskonna väliselt, ehk ei olnud Osta.ee-sse sisse logitud, kui ostu sooritasite.
Osta.ee-st on ettevõtetelt võimalik osta ilma sisse logimata, see tähendab teha külalisoste (nagu teie tegite).

Olenemata kas olete ostu sooritanud kasutajana või külalisena,ei ole e-poe toodete puhul võimlaik pretensioone esitada, kuna neid saab lahedada vaid Tarbijakaitse ameti kaudu.
Meie muidugi üritame omalt poolt kaasa aidata suhtlemisel, kui see vajalikuks osutub."

ehk lühidalt: osta peseb nn e-poodide puhul oma käpad sellest skräpist puhtaks ja vaata ise kuidas saad...
(05-12-2015, 12:33 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]
(05-12-2015, 00:12 AM)aeroplano Kirjutas: [ -> ]Mis siin pildil inverterit võiks meenutada?
Toitejuhe?
ehk lühidalt: osta peseb nn e-poodide puhul oma käpad sellest skräpist puhtaks ja vaata ise kuidas saad...

Osta on keskkond, kui selline.
Samamoodi nagu Soov või Kuldne Börs. Või suvaline kuulutuste portaal.
Auto24 ei lähe ju süüdistama, kui oled läikiva leedu romu endale ostnud?
Nemad ei saagi vastutada kuulutuste, kauba jms eest. Oleks ka palju nõutud.
Küll aga võib otse müüjaga suhelda ja vähemalt negatiivset tagasisidet jätta. Ega keegi teine seda jama klaarima ei hakka.
Tagadi laada vihjest ei saanud päriselt aru? Kavatsed selle tooraine kellelegi pähe määrida vms?
Mu kommentaar pood 24`le läks ka vist kiitustena kirja. Kirjutasin , et petukaupa(inverter Weldtech WT/WD-225IV) müüte, aga negatiivse nupule jäi klikkamata ja siis läheb automaatselt positiivse tagasisidena kirja. U nii kui koerale ütled hella häälega, mihuke tolgus ta on ja liputab veel heldinult saba. Muuta, leida? Minu verter hakkab küll sakslast keerutama. Aga neid ostetakse edasi ja osadel hiljem kindlasti kiusatus lahti saada, kasvõi Tagadil.
Aga ikka kohutav jama koos- paljud tellisid heausksena jõulukingituseks sõbrale, pojale, abikaasale selle nässaka.
Lgp. kaasfoorumlane penskar. Juhiks tähelepanu sellele, et Tools24 ja Pood24 on kaks erinevat asja, vähemalt minuarust.

Alguses on üks välja toodud kui koht kust keevitus ostetud ja pärast teine kohana kuhu negatiivne vastukaja jäetud...
Muidugi on pood24 kauba kohta mu jutt! Minu paha, Juba ksf muska71 Nr 728 märkus oleks mu silma pidanud teravamaks tegema. Loen küll alati oma postitused kaks korda läbi, aga ikka lasin trükiveakuradi läbi... Tools24 on igati auväärne müüja, olen temalt vaid parimaid asju saanud ja nüüd selline aps. Paneb viimaks mulle veel banni. Oma teksti sain parandada, kuid olge head, kustutage postitustelt 528, 544, 552 ja 559 eksitavale müüjale vihjav tsitaat, kes te nad üles panite.
Kas keegi Stahlwerki kombiseadmete kohta oskab miskit kosta? Või üldse kestvuse kohta. Ega tehnilist tuge Eestis suurt ei pakuta vist?
Noo, Stahlwerkil on ju lausa koduleht ja vist suisa esindus Eestis.
 "Kvaliteetne Saksa tootja", nagu nad ise ütlevad.
Odavama otsa- võiks öelda, et odavaim üldse, mis turul pakutakse- AC/DC TIG igatahes on Saksamaast sama kaugel kui Kuu Maast.
 Kunagi pidin meeltesegaduses pea-aegu ära ostma. Toda plekk- kasti pakutakse erinevates maades erinevate nimedega, tegelikult on üks hiina käkk...
 http://axion-svarka.ru/svarog_tig200p_ac_dc_r60http://

http://www.technicalarc.co.uk/index.php/...=18http://

http://www.nanasupplier.com/bpmetal/p-146182http://

http://youlimachine.en.alibaba.com/produ...tmlhttp://


http://stahlwerk.gmc.globalmarket.com/pr...tmlhttp://
 Saksa tootja on näiteks EWM. Anapol müüb. Hinnad on ka muidugi vähe teised.
 
(10-12-2015, 01:23 AM)huvi5 Kirjutas: [ -> ]Kas keegi Stahlwerki kombiseadmete kohta oskab miskit kosta? Või üldse kestvuse kohta. Ega tehnilist tuge Eestis suurt ei pakuta vist?

Mina olen seni rahul. Plasmalõikur töötab, elektroodiga saab (minu oskuste piires) raudatükke kokku keevitada, TIG keevitusega ei ole veel vaja tegeleda olnud.
Ise pelgan natuke, sest pisikesse korpusesse on kokku pandud 3 head asja korraliku ühe funktsioonilise firmaka(CEA, Esab, Kemppi jne) raha eest, tundub nagu liiga hea et tõsi olla. Kui millalgi maagiline suits peaks elektroonikaosadest lahkuma, siis kardan, et olen lõhkise küna ees. 
Olgu öeldud, et tegelikult otsin inverterit ja vähe nõudlikkumasse kodukasutusse, tig ja plasma funktsioon oleks vaid heaks boonuseks, aga raha vähe, et sitta osta, samas ei tea äkki töötab ja mõttetu nime eest maksta.
Astusin läbi ka Melkersoni keevitusseadmetest, seal kiideti Soome Wallius keevitusi, täiesti lamp nimi jällegi, polnud kuulnudki. 
Olen hiljuti ühte "Kvaliteetse Saksa Tootja" hiinakat remontinud. Plasma siis. Saksast tellitud, juba ostes ei toiminud. Üsna kerge vaevaga sai selgeks, et paar transistorit olid lühises. Noh, tundub üsna lihtne ülesanne igale elektrikule. Reaalsus oli aga see, et google ei andnud pmst ühtegi vastust transistori peal kirjas olevate tähiste peale. Ja see pidigi kõige suurem probleem olema, miks tihti need hiinakad lihtsalt äraviskamisele lähevad. Kasutatakse seal sees täitsa omi juppe, mis ühelegi EU standardile ei vasta ja mille kohta datasheete ammugi saada pole. Minu puhul lahenes tookord positiivselt. Sakslane saatis samasugused transistorid asemele. Ja nüüd juba mõnda aega kestab. Aga kui uuesti peaks juhtuma, siis on arvatavasti kellad. Tõenäoliselt rohkem sellist hiinakat ei ostaks.