automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(18-04-2016, 09:00 AM)ullivilli Kirjutas: [ -> ]Nõus. 

Ja päris kindlasti see määrab ka hinda. 
Kuid linkides nii, et vaid üks bränd Telwin jääb alles, on küsimus sama: mis neil vahet on ja kas hinnavahe õigustab ennast isegi kui see oleks 50€
Selge see, et 25A on lisaks, kuid liipreid keevitamata vaevalt et ma üles piigini isegi 125A puhul kuigi tihti läheks.

Näiteks kui ma maksimaalselt keevitaks paksuselt aiaposte vms.

Lihtsalt, mida maksad, seda saadki. See graphite on suvaline hiina tükk. Peale kirjutatud numbrid ja sisu ei pruugi üldse kokku minna (kuigi võivad kah)
Tahad lotos osaleda, ostadki. Võid võita 100, aga võid ka kaotada 150+250 uue telwini ostmiseks
Kui loto ei tõmba, ostad kohapealt teada kvaliteediga/kvaliteeditusega Telwin vms odavama otsa toote, millel on mingisugunegi garantii ja saad vajadusel nipet-näpet varuosi ja ehk ka pisiremonti. Suurema hävingu korral tuleb niikuinii uus osta, remont odaval asjal maksab rohkem lihtsalt.
Selle eest kokkuvõttes peadki rohkem maksma.

 
mul üks korduvalt mahapõlenud telwin riiulis, ei kannatanud kohe kuidagi 3 st elektroodi. Jahutuse probleemid korralikud.
Käis korralike automaatik elektroonikute juures, kes seda upgradesid ja remontisid, kui ikka korralikku sundjahutust taga pole ei ole mõtet inverterit osta.

Võin selle kastijäänuki 6 paki vastu vahetada kui keegi soovib.

nüüd kemppi minartig evo 200 maksis korralikult kuid TIG ja MMa töötavad ideaalselt anna ainult valu.

H.
Kuidas roostevaba traadiga keevitades keevitus jääb, kellel kogemusi ja kes parima hinna-kvaliteedi suhtega traadi välja käib?
(18-04-2016, 18:46 PM)hundu77 Kirjutas: [ -> ]mul üks korduvalt mahapõlenud telwin riiulis, ei kannatanud kohe kuidagi 3 st elektroodi. Jahutuse probleemid korralikud.
Käis korralike automaatik elektroonikute juures, kes seda upgradesid ja remontisid, kui ikka korralikku sundjahutust taga pole ei ole mõtet inverterit osta.

Võin selle kastijäänuki 6 paki vastu vahetada kui keegi soovib.

nüüd kemppi minartig evo 200 maksis korralikult kuid TIG ja MMa töötavad ideaalselt anna ainult valu.

H.

Võtsin endale selle odava Hiina Poolaka ära. 
Keevitasin väravale hinged ja nipet näpet veel, suuremaid projekte ei ole veel ette võtnud, aga paar ideed on.
Tänud kaasa mõtlemast.
(18-06-2016, 00:49 AM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Kuidas roostevaba traadiga keevitades keevitus jääb, kellel kogemusi ja kes parima hinna-kvaliteedi suhtega traadi välja käib?

Ma olen tavalise kemppi ja tuletõrje süsihppegaasiga oma paatidel roostevaba töid teinud ja pole väga hullu,tigiga ja argooniga muidugi parem ja ilusam-vähem lihvida Toungue .
(17-04-2016, 23:15 PM)ullivilli Kirjutas: [ -> ]Kas mõni tark oskab teha lollile lihtsalt selgeks, mis on vahet:

Telwin 165 https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-.../454864133
Kommentaariks Telwinile ütleks, et paras tüütu ikaldus. Jääb nõrgaks hoolimata lubatud amperaažist. 3,2mm elektroodi keevitab kuidagi, 2,5mm - 110 ampriga paras lasta. Kuid siis saab vaevu 12-13cm jutti keevitada, siis peab minuti jahtumist ootama. Täpitamiseks ja peenema töö jaoks käib küll.
Lincoln 140A inverter tunduvalt tummisema minekuga, ei mingit jahtumist ja ootamist (3,2mm ja 110A, 5mm teras)
Mart
(19-06-2016, 20:31 PM)mart77 Kirjutas: [ -> ]
(17-04-2016, 23:15 PM)ullivilli Kirjutas: [ -> ]Kas mõni tark oskab teha lollile lihtsalt selgeks, mis on vahet:

Telwin 165 https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-.../454864133
Kommentaariks Telwinile ütleks, et paras tüütu ikaldus. Jääb nõrgaks hoolimata lubatud amperaažist. 3,2mm elektroodi keevitab kuidagi, 2,5mm - 110 ampriga paras lasta. Kuid siis saab vaevu 12-13cm jutti keevitada, siis peab minuti jahtumist ootama. Täpitamiseks ja peenema töö jaoks käib küll.
Lincoln 140A inverter tunduvalt tummisema minekuga, ei mingit jahtumist ja ootamist (3,2mm ja 110A, 5mm teras)
Mart

see lincolni inverter laseb 4mm ka ilusti Wink tuleb puhkepause lihtsalt teha
(19-06-2016, 20:31 PM)mart77 Kirjutas: [ -> ]
(17-04-2016, 23:15 PM)ullivilli Kirjutas: [ -> ]Kas mõni tark oskab teha lollile lihtsalt selgeks, mis on vahet:

Telwin 165 https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-.../454864133
Kommentaariks Telwinile ütleks, et paras tüütu ikaldus. Jääb nõrgaks hoolimata lubatud amperaažist. 3,2mm elektroodi keevitab kuidagi, 2,5mm - 110 ampriga paras lasta. Kuid siis saab vaevu 12-13cm jutti keevitada, siis peab minuti jahtumist ootama. Täpitamiseks ja peenema töö jaoks käib küll.
Lincoln 140A inverter tunduvalt tummisema minekuga, ei mingit jahtumist ja ootamist (3,2mm ja 110A, 5mm teras)
Mart
Kahtlane jutt või siis lihtsalt vigane isend. Mul on pea 2 aastat kasutuses veel lahjem Force 145. Elektroode läbi aetud kilode viisi. Tõsi küll, 3,2 elektroodiga pole keevitanud, pole vajadust olnud. 80% ajast on lastud 2,5ga. Ma ei ütleks, et probleeme oleks. Väga kena keevis jääb 80-90 ampriga. Pilti pole hetkel anda kuna pole ise maal aga saaksin tõestuseks kas või teha. Lasin kilesaunale ahju kokku nt kahepoolesega. Kannatas väga vabalt järjest laskmist. Pausideks tükkide kokku sobitamised. Mina väidaks, et pole nii hull midagi. Hea kuiv elektrood ja muudkui lase. Igapäevaseks ehk jah natuke mänguasi aga kodukasutusse küll ja veel. Reaalse kasutaja kommentaar. 
Neid väikeseid Tilwinineid ja muid odavinvertereid põletatakse maha enamaltjaolt kehva pikendusega või madala seina pingega. Loogika seisneb selles, et väljundis oleva voolu nuusuti järgi juhitakse mosfetite tööd. Madala sisendpinge puhul üritab masin kompenseerida madalat pinget andes fettidele vunki juurde, mis omakorda pinget alla kakub ja lõpuks on fettide vool suur ning mahapõlemine olemas.

Täna hommikul just lödistasin kokku mõned 6mm raua jupid pisi Tilwiniga Tecnica 144-jaga ja lasin neli 3,2mm elektroodi järjest põhja vooluga(raamat lubab talle 125A). Kuna mul keevitus vaba hingamise peal(kesta ei ole), siis sain kohe radikaid näppida(ETTEVAATUST seal on pinge peal!) ja need olid meeldivalt soojad.
Toitekaabel on mul antud kohas 15m 2,5mm2 ja võetud otse kilbist.
Et aga asi kindlasti veel kauem vastu peaks, siis ilmselt lisan talle mõned ventilaatorid ja kesta. Lisa vent on siis selleks, et kestast õhk sisse ja välja ka käiks. mitte ainult ringi ei aetaks, nagu tal originaalis on. Pealegi veetakse jahutus õhku üle juba soenenud radika. Ehk siis lõppusid jahutatakse ettesoendatud õhuga.

See masin on ka hea näide sellest, kuidas müüakse numbreid. See 144 on seal ilus number ja raamat lubab ka, et 140A on vool. Tööaja tabelis on aga max vool 125A. Ja sedagi 15%. See 140A on mingi hetke vool. Kõik jupid eeldavad seda, et kui ma selle lisa ventilatsiooni talle teen, siis peaks kandma oluliselt pikemalt kui 15% tööd teha. Tööaeg on talle antud +40C* juures.
Tere. Infoks teistele. Oman Telwin Technica 164-t ja suutsin selle kohe alguses maha põletada. Läbi läks selle tõttu, et rakendus termokaitse. Sellel isendil katkestab termokaitse ka abiahelate toite, sh ventilaatori oma. Termokaitse asub trahvol, mis on suure soojusliku inertsiga võrreldes transistoritega. Ja väljundtransistorid läksid temperatuuri edasise tõusu tõttu koos muu pudi padiga. Seega, kui midagi ümber teha, siis jahutusventilaator tõsta ümber otse toitelüliti taha.
Muidu minu väheste oskuste kiuste keevitab siiski rahuldavalt ja märgatavalt paremini, kui tavalised trahvokeevitused. 
minu hiinlasel näiteks on nii, et kui peale keevitust kohe välja lülitada, siis jahutus töötab veel tükk aega mingi aku pealt.  Kui üle kuumeneb, siis katkestab keevituse, hakkab tuli vilkuma, aga ventikas huugab ikka, 1 korra olen 3 aasta jooksul suutnud masina nii kaugele ajada elektroodiga max võimsusel metalli lõigates milleks see masin muidugi ette nähtud ei ole. 
See et üle kuumenedes vait kõik jääb on küll lollus ja näitab, et see ikka üks hea firma pole...
Sai hangitud väiksem kemppi traatkeevitus aga puudu on veel balloon koos gaasiga(on olemas AGA reduktor).Kust leida hea hinnaga(mis on keskmine ballooni ja gaasi hind) balloon gaasiga (mix gaasiga).Rentida ei taha kuna läheb kodu kasutusse ja iga päev ei keevita.AGA ei müü vist balloone vaid rendib.
Ametlikult oma ballooni enam ei saa. St ballooni saad, aga keegi ei taha täita. Võimalikud kõverteed on päevaks CO rendiballoon võtta ja enda omasse vedeldatud gaas ümber valada ning balloon tagastada. Või siis vennastuda tulekustuti meestega ja lasta neil täita.
Hetkel veel liigub kuldses börsis täis vene balloone. Sellega peaks koduses kasutamises kuni paar aastat hakkama saama. Ise sain kunagi ammu ülemineku vene balloonilt AGA reduktorile Airokist.
Kas roostevaba kannatab ka puhta CO2-ga keevitada või peab kindlasti argoon või argoonisegu olema? Kodus ainult CO2-e balloon olemas.
(27-09-2016, 19:02 PM)Mart Laanelepp Kirjutas: [ -> ]Kas roostevaba kannatab ka puhta CO2-ga keevitada või peab kindlasti argoon või argoonisegu olema? Kodus ainult CO2-e balloon olemas.
Kannatab ikka, aga argoon ikka parem.
PS.Sõltub , mida keevitad, kata kõik ülejäänud detailid.Kõik, mis käpa alt välja lendab , jätab jälje, mida hiljem tülikas eemaldada.
(27-09-2016, 19:22 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]
(27-09-2016, 19:02 PM)Mart Laanelepp Kirjutas: [ -> ]Kas roostevaba kannatab ka puhta CO2-ga keevitada või peab kindlasti argoon või argoonisegu olema? Kodus ainult CO2-e balloon olemas.
Kannatab ikka, aga argoon ikka parem.
PS.Sõltub , mida keevitad, kata kõik ülejäänud detailid.Kõik, mis käpa alt välja lendab , jätab jälje, mida hiljem tülikas eemaldada.

Kui on puhas metall mida pritsmetega ei taha kahjustada, siis on selle jaoks olemas ka igasugu pritsvärvid pudelites mida müüvad keevitustarvikutega tegelevad firmad. Ma olen kasutanud ka tavalist maalriteipi või suvalist kaltsu mida tuleks soovitavalt eelnevalt märjaks kasta Smile, töötab väga hästi. CO2 on täiesti piisav roostevabaga keevitamiseks kui keevitad vähe ja oma lõbuks. Ütleme nii, et teeb täiesti talutavalt oma töö ära.
(28-09-2016, 04:09 AM)viplala Kirjutas: [ -> ]
(27-09-2016, 19:22 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]
(27-09-2016, 19:02 PM)Mart Laanelepp Kirjutas: [ -> ]Kas roostevaba kannatab ka puhta CO2-ga keevitada või peab kindlasti argoon või argoonisegu olema? Kodus ainult CO2-e balloon olemas.
Kannatab ikka, aga argoon ikka parem.
PS.Sõltub , mida keevitad, kata kõik ülejäänud detailid.Kõik, mis käpa alt välja lendab , jätab jälje, mida hiljem tülikas eemaldada.

CO2ga ja mitte roostevaba traadiga keevitades hakkab õmblus roostetama. Muidu puht füüsiliselt saab keevitatud.
Sellepeale tulin ise ka et tavaline traat roostetama hakkab ja muretsesin väikse rulli roostevaba traati. Roostevaba keevitamisega puutun tööjuures igapäevaselt kokku aga seal on MIG-i jaoks agamix ja TIGi jaoks puhas argoon. Puhta CO2-ga ei olnud varem keevitanud. Sain oma stangekronsad igatahes tehtud, keevitamisel väga suurt vahet ei tundnud, keevitus võibolla ei tulnud sama ilus välimuselt kui agamixiga aga see võis minu kogematusest konkreetse masinaga ka olla. Keevitused käiasin maha ja detaili poleerisin ära, eks paari aasta pärast teen ettekande kuidas pidama jäi Big Grin
Mõtted liiguvad selles suunas, et tahaks ikkagi oma keevitust saada. Mul ei ole plaanis keevitamisega leiba teenida ja keevituskooli minna. Kogemust on natukene kemppi kempomati MIG, minarc TIGi ja vene "vändaga" 2faasilisega. Kõigiga on hakkama saadud.

Kodusteks remontöödeks ja kunstiliste taieste valmistamiseks. Keretöid suures plaanis teha ei plaani.

Võibolla loogika vastaselt aga valisin välja ESABi buddy TIGi. (1faasiline, 160A DC) Justament selle pärast, et pigem lähevad katki väikesed asjad. TIGiga on seni pisikesed(õhukesed) parandustööd õnnestunud. Ja usun, et väikse lapi kereplekki suudaks ka keevitada. Läbiroostetanud summutitorule võibolla tõesti pealekasvatada minu kätevahel ei õnnestu aga siis tuleb lihtsalt parem summuti leida.

Jämedamat ja robustsemat tööd teeks MMA seades. Siit ka tekib küsimus, et millal see nunnu aparaat lahjaks jääb? Lubatakse kasutada kuni 3.2mm elektroodi. See tähendaks siis 4-5mm tükke omavahel maksimaalselt? Sildu ehitama ei hakka aga vahel võibolla mõne terastala tahaks omavahel kokku lasta. (mõnda tööriista või töölauda ehitades näiteks)

Aparaat:
http://mam.esab.com/assets/1/BDBA5CC688D...ain-01.pdf

Selles videos keevitab kolme läbimiga pea 10mm materjali @120A. Ei ole sama aparaat aga tundub usutav.
https://www.youtube.com/watch?v=8VKkIH3e4os&t=3m18s

Mõtteid pisikese aparaadi suhtes?