automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ma ei oska kodukasutuse kohalt kosta,aga krt ma nüüd,kui omale modernse keevituse ostsin natuke suurenenud hobigaraazi kahetsen sügavalt,et seda varem juba ei teinud. Proovisin igasugu keevitusi lõpuks. Nii odavamaid kui päris kalleid Froniuse omi. Vahe on ikka päris jõhker. Kõik nad keevitavad samas. Mulle meeldib näiteks see,et saab oma välja krutitud seadistused salvestada ning vajadusel on nupulevajutusega olemas jälle. Alguses on kruttimist jubedalt muidugi. Samas võib kasutada ka seda automaatset seadistust. Seal keerad materjali paksuse ja traadi ning soovitud gaasi,käpa seadistuse ning STD/Pulse valiku ja annad tuld. Ma AL käppa ei võtnud endale,aga täna käis tuttav oma käpaga ja proovis lasta. Oli päris üllatunud tulemusest. TIG i vastu ei saa,aga 100x parem kui tavalise MIG-iga üritada AL-i keevitada. PULSE peal jooksis sirinal.
Alla 1mm materjali puhul tekkis probleem,et keevise lõppedes toimub mingi nii öelda traadi läbilõikamine suurema vooluga,mis omakorda tekitas plekile sisse augu õmbluse lõppu. Lugedes lõpuks manuaali oli seal ka olemas soovitus see välja lülitada alla 1mm materjalide puhul. Nii,et kui vähegi tööd teha,siis korralik tööriist on väga vajalik. Säästab närve ja mis seal salata,teeb elu natuke lihtsamaks. Igapäevaselt kettaga telefoniga ju eriti ei kujuta ennast enam numbreid valima Smile
Migatronicul meil näiteks alu jaoks vaid teised etteande rullikud vaja panna, vedelikjahutusega käpp ise jääb samaks.
Ma saan ka lihtsalt rullikuid vahetades AL-i panna. Aga lisana on mingi käpp AL-i jaoks,kus väike traadirull on käpa enda sees. Jube mugav kui vaja kiirelt lasta. Ei mingit traadi ega rullide vahetamist. Lihtsalt argoon taha ja tuld. Ma ise AL-i lase pea üldse. Seega see lihtsalt võimalus KUI peaks vaja olema. Ja kuna ka paksemad materjalid on pea olematu osakaaluga ei näinud hetkel vajadust vesijahutuse järele(tegelt ei raatsinud täislaksu võtta Smile ) . Võimalus ja otsad on olemas kui orjentatsioon peaks muutuma Smile
Hetkel peamiselt 0,6mm... 1,5mm. Ja selle puhul ei hakka isegi tavaventikas just väga tihti käima.

Hea tööriist teeb tuju alati paremaks Smile
Tegelikult spoolgun ei ole väga mugav asi,ma ei tea kuidas teistel aga Telwini omal ei saa kasutada eelvalitud seadeid  ja traadi kiirust peab käsitsi reguleerima mis ei ole eriti mugav.Kui on väikesed sutsud vaja joota või Al lasta siis sobib küll. Ka minu aparaadi valikul oli oluline et saaks erinevaid asju ise lasta ja ei pea paari sentimeetri Al keevitamise pärast kuhugi sõitma.
Sai kasutada eelvalitud seadeid selle AL käpaga ja juhtimine käis ikka keevituse pealt.
Põhimõtteliselt tuli tuttav oma selle käpaga kohale, pani selle külge keevitusele, vahetas gaasi ära ja andis tuld. Keevituselt siis valis nagu ka tavalise MIG-i korral oma parameetrid.
Tekkis vajadus vabas looduses siristada kokku teatud hulk 12 mm armatuuri 5 mm paksuse latiga. Olemas juba iidamast-aadamast kaks elektroodkeevitust, üks 3-faasiline dioodidel 4- asendiga raske raua keevitamiseks ja teine veneaegne START vms max 2 mm elektroodiga keevitamiseks. Senini olen kõik vajaminevad tööd tehtud saanud.
Eeldatavasti tuleb aga nüüd vaadata uuem ja kergem 1 faasiline kaasaskantav keevitus koos sobiva generaatoriga sest keevitada tuleb ilmselt 3,5-4 mm elektroodiga. Vaatasin teemat, siin pakutakse valikut ennast tõestanud keevitusi, juurde oleks aga vaja siis sobivat generaatorit. Kaasfoorumlased on varasemates teemades pakkunud selliseks tööks sobivat genekat võimsusega 3,5-5,5 kw
Mida veel teadma peaksin või millele tähelepanu pöörama?
(03-04-2019, 15:27 PM)Meelis2 Kirjutas: [ -> ]Tekkis vajadus vabas looduses siristada kokku teatud hulk 12 mm armatuuri 5 mm paksuse latiga. Olemas juba iidamast-aadamast kaks elektroodkeevitust, üks 3-faasiline dioodidel 4- asendiga raske raua keevitamiseks ja teine veneaegne START vms max 2 mm elektroodiga keevitamiseks. Senini olen kõik vajaminevad tööd tehtud saanud.
Eeldatavasti tuleb aga nüüd vaadata uuem ja kergem 1 faasiline kaasaskantav keevitus koos sobiva generaatoriga sest keevitada tuleb ilmselt 3,5-4 mm elektroodiga. Vaatasin teemat, siin pakutakse valikut ennast tõestanud keevitusi, juurde oleks aga vaja siis sobivat generaatorit. Kaasfoorumlased on varasemates teemades pakkunud selliseks tööks sobivat genekat võimsusega 3,5-5,5 kw
Mida veel teadma peaksin või millele tähelepanu pöörama?

On olemas keevitus generaatorid.
Ühefaasiline  -Hiina? Poola kohvris  odav Stratus inverter(MMA + TiG võimekus) on mitmel pool müügil. Võtsin kuu tagasi. Ime küll- keevitab korralikult seinavooluga 4 mm elektroodigagi. Jõujaam peaks siis jõuline ühefaasiline olema. Kolmefaasilise j.jaama üht faasi kasutades lähevad vajatavad kilovatid õige suureks.
(03-04-2019, 18:00 PM)vwt2 Kirjutas: [ -> ]
(03-04-2019, 15:27 PM)Meelis2 Kirjutas: [ -> ]Tekkis vajadus vabas looduses siristada kokku teatud hulk 12 mm armatuuri 5 mm paksuse latiga. 

On olemas keevitus generaatorid.
Head asjad aga jube rasked. Sõbrale enne elektri tulemist maja ehitades Tal oli selline kasutada, ainult kahemehe liigutamine. 
Kerge 34-kilose leidsin KBst, Cedo müüb. Ja hind? See on ju sõge. Motonetis päris hull... 
Mul on kasutada sedalaadi toode, teise nn. test-brändinguga, ja see käis keevitusspetside juures testis et suure koguse tellimisotsust teha/mitteteha. Sai ülikõrge hea hinde ehk need odavad nonamed võivad üllatada. Ma ei tea, kas see airweld on seest täpselt sama aga visuaal ja andmed on küll 1:1. 4-millisega keevitas I-tala, proovisime. 
Sinna juurde kerge 2kW kohver-invertergenekas 600-euroses hinnaklassis ja asi on kergem, odavam, universaalsem jne, jne. Korduvalt näinud selliseid komplekte metsa- ja põllumeestel oma rasket rauda elektrivabades oludes tööpostil keevitamas. Kindlasti tasub ka Saksamaa veebipoed läbi tuulata ja sealt võib sama komplekti saada koos koduukse ette transaga ikka veel omajagu soodsamalt. 
PS: pole ise proovinud aga invertergenekaid saab ju ka paralleelselt tööle panna (USAs 110V ehk A on vähe teised) ning kogu väljundvõimsust suurendada. Ja ikka tuleb odavam ning universaalsem kui keevitusgenekas Cool  Enamuse kordadest piisab sellest 2kW genekast küll ja enamgi, ainult täispauguga vajab 3,5kW aga seesama itaallaste kerge keevitusgenekas evib 160A juures ka kõigest 2kW genekat. 
Edit: täpsustused ja/või täpsemad lingid
Tänud kaasamõtlejale. Kuna aega paar kuud siis hakkan vaikselt sobivaid seadmeid otsima. Kindlasti keevitus ja genekas eraldi, lihtsam teisaldada ja pärast saab inverter nagunii juhtme ligi olema.
Mingi aeg tagasi uurisin kust saada CO2 balloonile ventiili, kuna vastust ei saanud siis vastan ise, ehk kellelegi abiks kunagi.
Pärnu mnt. tamrex ventiil olemas, maksis  28€, ja öeldi et keera 160Nm kinni see.

Täitmise kohapealt on korduvalt läbi käinud Rauplani nimi, seda firmat ei eksisteeri enam, küll aga sama koha peal uue nimega pakuvad sama teenust.
12kg eest küsiti vist 48€, umbes nii et, täitmise eest 15€ ja CO2 kg eest 2.75€
Ehk väga kallis, airkost saab 15kg 22.62€ eest + aasta rent 34€ kokku siis 56.62€
Odavam on üheks kuuks rentida CO2 balloon ja selle sisu ümber valada Big Grin
(09-04-2019, 13:19 PM)M2ki Kirjutas: [ -> ]Täitmise kohapealt on korduvalt läbi käinud Rauplani nimi, seda firmat ei eksisteeri enam, küll aga sama koha peal uue nimega pakuvad sama teenust.

Lastakse seal ainult Süsihappegaasi või saab ka co2+Ar segu?
Kuna põhitegevus on tulekustutid siis ainult CO2.
Kas noname inverterkeevitusele sellisest  generaatorist piisab? Põhitöö 2,5 mm elektroodiga 80 ampri juures.
Kuidas need kollase maa poegade genekad ka kestavad?

https://www.osta.ee/generaator-boxer-3-5...97797.html

Generaator (bensiini) BOXER 3,5 KW

3x 220/1x 380V

Max 6,5 HP

Paak 15 L

Ökonoomne neljataktiline sisepõlemismootor

Õhkjahutusega

Varustatud voltmeetriga

Garantii 2 aastat
Sõber sai suitsu üsna kiirelt välja sellest Boxeri genekast. Hoidis mingit 800w veepumpa ühe faasi all töös. Pool päeva läks aega ja mähised kärssasid üles. Garantiist võid und ainult  näha, kui just võitlema ei taha hakata.
(15-05-2019, 00:12 AM)Meelis2 Kirjutas: [ -> ]Kas noname inverterkeevitusele sellisest  generaatorist piisab? Põhitöö 2,5 mm elektroodiga 80 ampri juures.
Kuidas need kollase maa poegade genekad ka kestavad?

https://www.osta.ee/generaator-boxer-3-5...97797.html

Generaator (bensiini) BOXER 3,5 KW
....
Sellise geneka identne koopia, ei suutnud 1,1kw/3f mootorit tööle panna, kaitse lendas. Relakas 850?W sama. Ühekaupa valgusteid sisse lülitades, sai ikka koguvõimsuseks üle 1,5kkW. 3F läks peakilpi ja sealt jagas faaside kaupa eri ruumidesse. 1 faasi taga ei oleks kestnud.
Eks mootor vajab käivitamise hetkel kordades suuremat voolu kui sildil kirjas on.
(15-05-2019, 23:57 PM)veix__ Kirjutas: [ -> ]Eks mootor vajab käivitamise hetkel kordades suuremat voolu kui sildil kirjas on.

väidetavalt 3 korda suuermat voolu võimsuses.
Valminud vennal korralik hobigaraaž ja nüüd oleks vaja ka keevitust sinna. Pole veel otsus langenud, kas võtta MIG või TIG. Kuni pole veel kindlat otsust tehtud võiks välja valida mõlemast kategooriast võimaliku kandidaadi. 

Kolm faasi on kilbis olemas ja ka alajaam paistab ukselt kätte. Keevitus võiks jääda koos käpaga sinna kuni umbestäpselt 1200 euro kanti. Mis MIG-i või TIG-i ja kust võiks osta?
Eks oleneb mida vend tegema hakkab seal. Kui rauda vaja palju ja kiirelt kokku käristada, siis kindlasti MIG. Kui hobigaraaž niisama kena asi ja aastas korra laseks ka mõne jublaka kokku siis varras, kui sama jublakas vaja kenasti kokku saada siis TIG. Tõsise metallitöö tegemiseks MIG, aeglase peen teema jaoks TIG, mobiilseks lahenduseks varras. MIG'i puhul vaata kasutatud riistasid, 1,2k eest saab profi aparaadi kasutatuna koos kõige sinna juurde kuuluvaga, mis minu meelest on ka kõige universaalsem ja tõsisem tööriist. Varras on paras tilganäppimiseks mõeldud aparaat, ainus plus on mobiilsus ja gaasi vajaduse puudumine. Suuremas plaanis võiks TIG olla lisaks korralikule MIG'ile kui tegelikult ka laialdane vajadus on taolise keevituse poole ja veelgi suuremas plaanis võiksid kõik kolm olemas olla koos plasma lõikuriga.