automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Hetkel olen keevitanud 0.8mm traadiga pm kõike nii paksemat rauda kui ka plekki. 1mm pleki keevitus tuleb juba üsna hästi välja. Aga kui tahaks õhemat plekki keevitada, kas siis oleks mõistlik ka 0.6mm traat panna?
Proovisin täna erinevaid elektroode. Õnnestus hankida ka eespool kiidetud Hilco Red Extrad.
Valikus olid Elga P48P, Hilco Red Extra ja minule tundmatu Weldex Tööriistamarketist.
[attachment=76041]

Keevituseks Kemppi Master 3500MLS.
[attachment=76042]

Vasakul Weldexi keevis, paremal Hilco. Põrandaasendiga, ütleks mõlemad algaja käes võrdväärsed toimetada. Süttisid kergelt ka punktimisel.
[attachment=76043]

Weldex üllatas ka ülilihtsa tagi eemaldumisega. Natuke jahtudes käis krõks ja põhimõtteliselt suuga sai tagitüki ära puhuda, Hilco tahtis väikest koputust. Hinnavahe pea kahekordne neil elektroodidel.
[attachment=76044]

Elga P48P. Uue elektroodiga keevitama hakates süttis hästi. Punktimisel pidi ikka toksima. Tagikiht selline mustjas. Maha andis koputada.
[attachment=76045] [attachment=76046]

Seinaasendiga ei tulnud miskit keevitusest välja ka Hilcodega. Teagi, mis viga on?
[attachment=76047]

Natuke traatharja ja see kehv keevitus MIGiga üle. Traadikeevitus on ikka kasutuselt lihtne küll.
[attachment=76048]

Kuna elektroodimajandusega ei viitsi enam jamada, siis soovitusi käe otsa võetavate MIG kohvrite kohta?
Telwin:
https://www.stokker.ee/kaasaskantav-pool...1253113907
Telwin oleks ehk sobilik selliste juhu sutsakate jaoks, mida ikka pidevalt vaja tuleb.
Või kui juba, siis juba ja vahetaks põhikeevituseks praegu oleva raske trafo baasil MIG keevituse ka välja ja võtaks näiteks:
https://www.rapidwelding.com/dynamic/Dis...P2108&zl=3
Mis see pulss funktsioon traadi juures annab? Rahaliselt kallim:
https://www.rapidwelding.com/dynamic/Dis...30002&zl=3
Olen jälginud, nautinud ja imetlenud selle tegelase Youtube kanalit:
СВАРЩИК В ГОРОДЕ
Seletab ilusti, näitab ette ja demonstreerib, kuidas on ilus ja õige. Justkui saan isegi aru. Ja siis, kui keevitama hakkan, tuleb ikka nagu kana oleks lasknud või umbes nii. Vahepeal tuleb ilusti ka, uhke tunne on kohe. Kahjuks ainult umbes viis sentimeetrit.
Kümme tundi päevas, kümme päeva ilma ühtegi vahele jätmata keevitada, keevitada ja keevitada. Siis hakkab miskit koitma või vähemalt hakkad aru saama, mida sa tegelikult siin teed.
Aga plärada, et elektroodkeevitus on jama ja aeganõudev jne... - nii käitub ainult kärsitu inimene, keda peabki elektroodidest kaugele hoidma.
Jep. Isegi kollased varised suudavad päris ok keevitada Big Grin algul situvad, aga kui päev otsa või veel parem 2 säristada, siis hakkavad päris asjalikult jooksma Wink
Nii on jah.
Panin P48P kah seinale ja lakke jooksma, kuigi pakil kirjas, et ei sobi kohe mitte.  Big Grin
Tahtis teistmoodi lähenemist ja jääb kinni küll.
Väljanägemine pole muhvigi hullem kui see traadiga üle  kleebitud pragu.
(09-06-2019, 12:39 PM)Janka Kirjutas: [ -> ]Kümme tundi päevas, kümme päeva ilma ühtegi vahele jätmata keevitada, keevitada ja keevitada. Siis hakkab miskit koitma või vähemalt hakkad aru saama, mida sa tegelikult siin teed.
Aga plärada, et elektroodkeevitus on jama ja aeganõudev jne... - nii käitub ainult kärsitu inimene, keda peabki elektroodidest kaugele hoidma.
Aitähh Janka. Vähemalt 1 kasutaja siin foorumis ütles välja tõe, mida olen proovinud selgitada, et kõlava nimetusega aparaadid ja elektroodid ise ikka ei keevita.  Mind õpetasid 2 venekeelset meest (üks neist saarlane ja teine puhastverd siberjak) , kes oma keevitaja õpingud ja diplomid said kätte Norilskist. Mitte vangidena, vaid et nõukogude sõjaväest varem lahkuda, oli tingimuseks tööle minek põhja polaarjoone taha. (sõjavägi siis oli 3 aastat maaväed ja 4 aastat merevägi) nende koolitus ei olnud meelakkumine ja seda õpetasid nad minulegi, mis kõiksugu nippe kasutada algeliste trafo ja gaas keevitustega.

Parimat  h2rra
(09-06-2019, 00:58 AM)Wiki432 Kirjutas: [ -> ]Seletab ilusti, näitab ette ja demonstreerib, kuidas on ilus ja õige. Justkui saan isegi aru. Ja siis, kui keevitama hakkan, tuleb ikka nagu kana oleks lasknud või umbes nii. Vahepeal tuleb ilusti ka, uhke tunne on kohe. Kahjuks ainult umbes viis sentimeetrit.

Keevitamine on käeline tegevus. Mõistusega saad aru, aga et oskus käe sisse jõuaks, tuleb pikalt harjutada. Harjutamise käigus tuleb keskenduda sellele, milline olukord klaasist vaadates missuguse tulemuse tekitab. Kui palju paigal hoida, ette anda või voolu peale keerata. Elu paradoks on kahjuks see, et ega oskajad algajale enamasti väga hästi selgitada ei suuda kuna keskenduvad teistele asjadele, kui päris algajal teada oleks vaja.
Ma tegelen ka igapäevaselt keevitamisega. Migi aparaadi panen nii paika et keeran voolutugevuse niipalju peale kui vaja ja siis traadi etteande kiiruse keeran kuulmise järgi paika. Kui kena õmblust tahad siis peab keevitamise ajal õblust tagantpoolt jälgima. Liiga laiaks ei tohi õmblust ajada. Ühtlane sula tilk peab taga jooksma koguaeg.
Elektroodiga keevitamisel on kõige tähtsam käsi lõdvaks lasta kui ilusat õmblust tahad. Samuti ei tohi liiga laiaks ajada õmblust(kui vaja siis kasvõi 2 läbimit teha aga mitte ühe läbimiga laiaks ajada). Jälgid ka sula tilka taga. See on teist värvi kui slakk.
Ja kõike seda tehes üritad ikka kaks detaili omavahel ilusti kokku sulatada. See nagu ongi asja peamine mõteSmile
Kui harva elektroodiga keevitad siis see nn lõdva käe kasutamine on põhiline mis aitab jälle järje peale saada. Ise teen siis veel õmbluse endast eemale, tuleb madalam ja laiem keevis ja vertikaalõmbluse puhul ülalt-alla, efekt sama ja tuleb ühtlasem. Kunagi kauges minevikus kui pika elektroodi õigesse kohta suunamine ja seal veel normaalse õmbluse tegemine värisevate kätega oli paras kunsttükk sai kellegi soovitusel elektrood relakaga pooleks lastud, käsi värises kohe poole vähem....
Oskab keegi öelda, kas on võimalik kuskilt osta allergia vaba keevitust? Mul on juba aastaid nahaga probleem. Iga kord kui auto all sumpsi lühikeste pükste väel keevitan, tekivad üle terve keha punased täpid.
(16-06-2019, 13:07 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Oskab keegi öelda, kas on võimalik kuskilt osta allergia vaba keevitust? Mul on juba aastaid nahaga probleem. Iga kord kui auto all sumpsi lühikeste pükste väel keevitan, tekivad üle terve keha punased täpid.
Olen arvamusel,et sellist keevitus aparaati pole olemas,aga muid asju küll.
https://taivoster.ee/toode/tooriided/kee...dimex-646/
[url=https://taivoster.ee/toode/tooriided/keevitaja-kombinesoon-dimex-646/#tab-description][/url]
Sellel firmal on pakkuda allergiavaba plasmalõikur. Võiks neile kirjutada, ehk saab ka keevituse.
Mis teeb ühest tööriistast allergiavaba tööriista?
Katmata nahaga ei tohi keevitamise lähedal olla- nii lihtne ongi. Sealt tuleb ju tugev kahjulik ultraviolettkiirgus, nagu päikesevalgusestki see osa mis naha punaseks teeb.
Mõnes foorumis on olemas ka Idiot Corner Big Grin
mulle tundub, et mõni foorumlane ei saa viplala peenemale huumorile hästi pihta.
(16-06-2019, 21:28 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Mõnes foorumis on olemas ka Idiot Corner Big Grin

See pole kindlasti Viplala jaoks. Ta tinistamised on niiiiiiii täiuslikud ...
(16-06-2019, 21:50 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(16-06-2019, 21:28 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Mõnes foorumis on olemas ka Idiot Corner Big Grin

See pole kindlasti Viplala jaoks. Ta tinistamised on niiiiiiii täiuslikud ...

Saab kaineks, kustutab ise ära. Muidugi on variant, et te kompab kaasfoorumlaste valuläve ja huumorisoone sügavust...
Tema puhul on see isegi tõenäolisem.
On minu huumorimeelega nagu on ,aga tõsimeelsed vastused ja soovitused selle peale on ju lausa totakad . Smile