automoto.ee foorumid

Täisversioon: Keevitus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(15-10-2019, 14:55 PM)Reinhold Kirjutas: [ -> ]
(12-10-2019, 22:51 PM)Reinhold Kirjutas: [ -> ]
(16-09-2019, 22:32 PM)mega Kirjutas: [ -> ]Sõltub balloonist. Ise kasutan CO tulekustuti ballooni ja käin seda näiteks OÜ Tartu Tuli juures täitmas.

Tere, missugust reduktorit kasutad? Kui kaua vastu peab (vähese kasutamise puhul)? Iseenesest väga viisakas võimalus hobikeevitajale ju!
Küsimuse mõte oli selles, et mis mõõdus keermega on kustuti puhul tegemist.
Teema lõpp. Ar/Co2 reduktor 21,8 jne istub täpselt kustuti külge.
Oleks vaja soetada 1f traatkeevitus koju. Hetkel jäänud silma 2tk. 
1. TELWIN
2. WALLIUS

Keegi äkki omanud kumbagi? Hinnad on neil arvestades telwini soodukat suht samad.
Või kellelgi midagi muud pakkuda. Hind võiks jääda alla 900 ning võiks olla selline pisike.
Ei julge 1F omasid kiita. Selle hinnaga saab hea 1F elektroodkeevituse küll. Võibolla on ka vahepeal paremaks läinud ja ei oska ka konkreetset tootjat öelda, aga mõned aastad tagasi tööl keevitajad proovisid, ei pidavat õige asi olema ja sobima punktimiseks, mitte keevitamiseks. Kärssas läbi vist kokkuvõttes. Päris sellised keevitajad ka ei olnud, et keevitus muudkui 8 h päevas huugas, aga paar tundi ikka kasutati.
Kodutööde tarbeks ( ja ka raskemaks ) on 1F masinaid küll ja veel.Mul olemas mõlemad variandid ,hätta pole jäänud.( üks Sinu poolt valitud variantidest ) Smile .Pead aga ikka ise kusagil näppu harjutama .Veiksi jutt ,et " lehma lellepoeg " olevat asjast pahasti arvanud ,jäta tähelepanuta. Ehk nii. Head testimist.
PS .900._ eest saad juba selle klassi parima.
Nii oli. 2 põhilist keevitajat olid ühel nõul sel teemal. Kuna vahel kasutasid keevitust ka "mittekeevitajad", siis ülemuse poolt sai selline käsk antud, et selle apraadiga võib vaid punktida, keegi ei hakka sellega mingit meetrist õmblust järjest laskma. Ma neid termineid täpselt ei tea, aga punktimiseks ei nimetatatud ainult näit. sekundi murdosaga ainult 1 mm täpi metalli peale laskmist, vaid natuke pikemalt. Üks hobikeevitaja koduses majapidamises võibolla ainult "punktibki" ja saab kõik tehtud.
(23-11-2019, 00:16 AM)oliveer Kirjutas: [ -> ]Oleks vaja soetada 1f traatkeevitus koju. Hetkel jäänud silma 2tk. 
1. TELWIN


Keegi äkki omanud kumbagi? Hinnad on neil arvestades telwini soodukat suht samad.
Või kellelgi midagi muud pakkuda. Hind võiks jääda alla 900 ning võiks olla selline pisike.
olemas ja ei saa nagu kurta midagi,nupust keerad materjali paksuse paika ja tuld.ma pole muidugi tunde järjest lasknud ka.põhitööd teen elektroodiga,aga õhukest metalli ja püst ja laeõmblusi ei oska elektoodiga ja siis töötab see,veel positiivne,et kerge ja keevitad seal kus vaja mitte seal kus keevitus seisab.
Meil tööl ka see keevitus. Mehhaanikud koidavad, hea kerge kaasas kanda ja keevitada kus vaja. Sulatab kuni 10mm rauda kokku küll. Kodukasutajale maa ja ilm. 

Omal ka dilemma kas see 1faasiline või hiinast tellida sama hinna eest 3faasiline millel väidetavalt hiqalitäät, 5a garantii ja samamoodi seadistatavad synergik programmid.
Minu 6 aastat tagasi Saksa ebayst ostetud Hiina 300 eurone Stamos 250a inverter on ennast väga hästi õigustanud. Hetkel on sees kuues 5kg traadirull. Praegugi saab seda keevitust osta 345€ +15€ post SIIT


Nüüd sattus prooviks kätte veel tunduvalt odavam Poola päritolu 230a inverter, millel juba 2,8m eurokäpp (Stamosel on 1,5m jäigalt küljes olev) ja lisaks elektroodiga keevitamise funktsioon. Proovimisel keevitab täitsa normaalselt ja võimsust täiesti piisavalt, 1faasilise trahvoga ei anna võrreldagi.

(12-07-2018, 14:51 PM)pen.skar Kirjutas: [ -> ]Kui kellegil on asja Viljandi Dekora kaupluse teisele korrale, võiks müüjale edasi öelda, et keevitusinverter Stratus 205E on oma hinda väärt. Võtku julgelt rohkem neid müüki. Ostsin ainueksemblari ära ja piinasin teda korralikult. Puudustest: 1.kuna on väga väike, siis tuleb taburetile panna või varna riputada, et ventilaator põrandalt tolmu sisse ei ulatuks võtma. 2. Juhtmed on kõik vaid kahemeetrised, aga kogu kremplit oma kohvrisse uuesti ära  pakkida kunsttükk. 3. Õmbluse lõpus kipub elektroodi eemaleviimisel pikeneva kaarega korraks auku põletama. Aitab lõpetamisel elektroodiotsa niuhti õmbluse poole toomine.
Eelised: 1. Lisaks MMA`le Tig võimekus 90 voldil süütega. 2.Hind u 10 pakki elektroode e. penskarile 175 euri. Ja kaalub samapalju kui pakk elektroode. Polnud 5mm elektroode käepärast, neljastega sai hästi hakkama- seega lubatud 200 A  nagu olemas. 3.Tabloo näiduga saab amprid eelnevalt  paika keerata. Ilmselt mõõtmise aluseks  pinge või potensomeetri takistus. Vähemalt pakitud Poolas.

Sellisest aparaadist räägite?

Inverterkeevitus SPARTUS EasyARC205E, 200A

[Pilt: 6298]
On jah seesama.
Kas kombi masin mig/tig/mma oleks asjalik valik? Enamus keevitamist oleks 1-5 mm raud migiga. Kui tigi korralikult käppa saaks, siis ka peenemat näputööd torude näol. 
https://www.alas-kuul.ee/esab-mig-mma-ti...0700300989
(30-11-2019, 21:40 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]Kas kombi masin mig/tig/mma oleks asjalik valik? Enamus keevitamist oleks 1-5 mm raud migiga. Kui tigi korralikult käppa saaks, siis ka peenemat näputööd torude näol. 
https://www.alas-kuul.ee/esab-mig-mma-ti...0700300989

 ja suurepärane tõstega kontaktsüütamisega TIG-keevituse jõudlus  

Kas seda "tõstega kontaktsüütamisega" protseduuri oskab keegi täpsemalt kommenteerida? Olen kuulnud ka mõistet "kraapsusüütega" kas need on erinevad asjad?   Kuidas näeb välja viisakas keevitusprotseduuri lõpetamine sellise süütamisviisi puhul?
Käisin just lühikesel tig-i kursusel. Nii palju sain targemaks et võiks olla acdc võimekus ja hf (high frequency) start. Sellega saaks siis ka alumiiniumi keevitada. Ise ostaks nii et acdc tig, millel on mma(elektrood) võimekus standardis ja eraldi mig/mag(traat) keevitus.
Mig ja AC/DC Tigi kombinatsioon on väga vähelevinud, Everlast MTS mida Eestis ametlikult ei müüda on üks näiteks.
Sattusin ühe vana kolhoosi lao koristamise peale ja silma jäid kastides olevad paberpakendites elektroodid.
[attachment=79162] [attachment=79163] [attachment=79164] [attachment=79165] [attachment=79166] [attachment=79167]

Algul ei osanud neist 5mm elektroodidest miskit arvata, sellise mõõduga ju väga ei keevita ka. Aga andmesilti lugedes jäi see HRC 57-63 silma ja siis kohe turgatas, et kõvasulami omadega tegu.

Võrreldes tava 3.2mm omadega on need vene 5mm päris tursked.
[attachment=79168]

Proovisin keevitada ka, toimib küll. Kuigi eks nad niiskust ikka täis ole. 
Relakaga käiates sädet ei teki ja torniga väga keevisele täpp ka peale ei hakka.
[attachment=79169] [attachment=79170]

Kuna keevitasin esimest korda 5mm mõõduga, siis jäi silma materjali pealekandmise kiirus. Väike törts ja juba kuhi materjali. Ehk siis tootlikkus hea.
5mm tahavad keevitamiseks omajagu ampreid ja otsinguga sattusin sellise video peale:

Kas oskab keegi soovitada kodumaiseid poode(neti või tava) kus on scratch tig-i komplekt saada, see on see mis läheb elektroodkeevitusele külge et saaks tigida.
[Pilt: pwd8858026c.jpg]
oli mul nädalapäevad see komplekt
https://www.rkrseadmed.ee/et/keevitus/el...tega-13294
 versioon oli minarc evo 150 distantsilt sai seadistada ampreid...kõik vidinad gaasi ja tig elektroodi tarvis oli rkris leti kaup...kas need kinnitused kaablitele ka teiste tootjate masinate vastavate otsikutega sobivad, on teadmata.
igaljuhul 150 a MMA seade sai kraapimise meetodil TIG töödega hakkama.

Töö tegemiseks on muidugi HF süütamise ja muude lisadega masinad.
On teatuid töid kus kraapimise TIG on otstarbekam kui kõrgsagedus süütega TIG ja võib päästa väga suurest rahalisest välja minekust.
(11-12-2019, 20:44 PM)Kult Kirjutas: [ -> ]Kas oskab keegi soovitada kodumaiseid poode(neti või tava) kus on scratch tig-i komplekt saada, see on see mis läheb elektroodkeevitusele külge et saaks tigida.
[Pilt: pwd8858026c.jpg]

keevitus.ee näitks.
Kui oled Tallinna kandis, siis huvi korral on üks kasutatud uueväärne pakkuda 50€'ga.