automoto.ee foorumid

Täisversioon: pidurid jäävad kergelt peale
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
tere!

probleem selline, et minu mitsul on pidurid hästi kergelt peal.
miski ei kuumene ja hoogu päris ei pidurda ka, kuid kerge kallaku peal
foori taha pidama jäädes võib piduri lahti lasta ja auto edasi/tagasi ei veere. või kui
veereb siis imeaeglaselt ja sellise \"krigina\" saatel. aga seda väikeste kallakute peal.
seega, jõud millega pidur peal, on väga väike. kuid häirib siiski -> parem veeremine =väiksem küttekulu. oskate arvata, milles asi? klotse ja kettaid on justnagu piisavalt,
hiljuti vahetatud ka ei ole. pidureid kasutan pigem palju ja ka käsipidurit.

U.
Auto kaua seisnud?
Mul oli nii: Hakkasin ühel varahommikul Oldsmobile-ga Jõhvi sõitma Tallinnast, enne seda oli seisnud umbes 2 aastat ja siis väheke sõitnud remonditöökotta ja tagasi koju=8km. Jõudsin siis Peterburi mnt-le ja selleks ajaks polnud veel mootor ega käigukast soojaks saanud, ega ma eriti hoogu talt ei tahtnudki saada sel päeval-aega oli nii kui nii küllalt. Spidomeeter jõudis \"väreledes\" 70-ni ja siis hakkas äkki jubedalt rooli raputama, jäin seisma ja katsusin rattaid ning üks esimene oli kuum. Sõitsin siis edasi ja kuna ühtegi autot sellisel kellaajal ei liikunud polnud erilist kiirust arendada vaja. Tulemus: mure kadus iseenesest, ei oskagi öelda kuidas ja pole eriti oluline ka. Lõpuks kui juba paar-kolmkümmend kilomeetrit sõitnud olin siis sai mootori ka lõpuks soojaks ja hakkas päris hästi juba liikuma, arvestades seda et ma kogu tee Jõhvi ja tagasi Tallinna sõitsin kolmanda käiguga.

Ehk läheb sul ka piduriprobleem ise üle
Las ma arvan, sul on ühepoolse silindriga, nn \"libisevad\" sadulad?

Sõida ringi ja katsu aegajalt sadulaid, kas mõni läheb soojemaks. Kui pahalane on tuvastatud, siis tuleb sadul tükkideks teha, rooste tihvtidelt ja silindriseintelt minema peletada, võibolla ka kaitsekummid välja vahetada ja uuesti kokku panna.
seisnud võib ta olla küll ... 2 kuud tagasi šveitsist ja sealsest registrist
maha saamise ja siin arvele võtmise vahel on ligi 6 kuud Smile aga samas
olen ma ise ca 2000 km juba sõitnud. auto on mitsu colt, ei teagi mis
sadulad tal on.

tulin just sõidust. ei oska nigu ühtegi ratast süüdistada kõik võrdselt
leiged. kui siis ainult paremat tagumist, mis ei pidurda (ilma ABSita auto, äkkpidurdades tirib 3 jutti asfaldile, kässariga tirib ainult ühe juti Smile) uurin
edasi.

enne lahti kiskumist proovin natukene kiiremaid sõite rohkemate
pidurdamistega - äkki on ka seismisest tekkind jamad.