automoto.ee foorumid

Täisversioon: Mis mootor Pobedale
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

Laurenzzo

Mis mootorit soovitate pobedale peale panna mis võtaks normaalselt pensu ja oleks ka piisavalt võimas. Ehk siis hinna ja kvaliteedi suhe oleks ok. Praegu on volga mootor aga sooviks natuke kaasaaeksemat ja võimsamat panna aga ei tea millist. Kõik soovitused on teretulnud.
Terv Lauri
Laurenzzo Kirjutas:Mis mootorit soovitate pobedale peale panna... Praegu on volga mootor aga sooviks natuke kaasaaeksemat ja võimsamat panna aga ei tea millist.

Kui originaalmootor hävinud/vahetatud, siis on minu arvates 24se (või ka 21se) Volga mootor talle parim lahendus. Soovitan kas olemasolev korda teha või hankida talle uus või hästihoitud peale.

Esiteks - mingit väga võimsat ja ergast asja ei maksa talle peale panna juba seetõttu, et sellele valule ei peaks ülejäänud käiguosa (sillad, roolimehhanism, pidurid jms) vastu ning selle detailid hakkaksid tasapisi üles ütlema. Pobi on konstrueeritud rahulikuks kurseerimiseks. Mis aga kiirusi puudutab, siis Pobi aeodünaamika ei ole koostatud suuri kiirusi arvestades. Kui kiirus juba 90 kandis on (mis on Volga mootoriga väga kergelt saavutatav), siis tuulega on paras tegu auto teelhoidmisega. 110-120 Pobi kere/sildade juures on hullumeelsus.

Teiseks - igasugune ümberehitus peab olema kooskõlastatud ARKiga, et oleks mingitki lootust TÜVist läbi saada ning politseikontrollide ajal mitte saada trahvi lubamatu ümberehituse eest. ARKis on aga mootorite asendamisel väga kindlad reeglid nii võimsuse kui ka massi osas, mida millega üldse asendada tohib. Mina soovitaksin vähegi põhjalikuma töö korral esimese tegevusena ette võtta külaskäigu kohaliku ARKi tehnoosakonda, et saada teada nende tingimusi, mida üldse teha võib.
Kui Pobeda on toodetud hilisematel tootmisaastatel, on juba alguses peal
21 mootor.
künnimees Kirjutas:Kui Pobeda on toodetud hilisematel tootmisaastatel, on juba alguses peal
21 mootor.

See ei ole õige arvamus. Pobedadele läksid kuni tootmise lõpuni peale üksnes GAZ 20 mootorid ja paljudele varastele \"Volgadele\" läksid samuti peale GAZ 20 mootorid kuna GAZ 21 mootori väljatöötamine hilines. GAZ 21 mootori üks autoreid oli muide Eestimaa juurtega Harri Evart.
Künnimees, päris nii see siiski ei ole. Pobeda tuli kogu aeg oma mootoriga. Ainus nüanss on see, et esimesed GAZ-21-d said endale suurema kolbide läbimõõduga Pobeda mootori. Sama jõuallikas oli ka esimeste UAZ-kastikate/furgoonide kapoti all.

Asp
Lugesin mingilt vene leheküljelt, et päris esimestele Volgadele pandi püstklappidega Pobeda mootor, vist oli natuke forsseeritud. Hiljem tehti vastupidi e. Pobedale sama rippklappidega mootor, mis 21-l.
künnimees Kirjutas:Kui Pobeda on toodetud hilisematel tootmisaastatel, on juba alguses peal
21 mootor.
Ei ole. Varastel 21 olid peal pobi mootorid.

Eks kõige sobivamaks oleks vast ikka 21 mootor. Istub otse peale ja sillad peavad vastu.