automoto.ee foorumid

Täisversioon: Turbolaaduri tööpõhimõte
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Probleem selline , et õpin autoremonti ...
ja mu erialaõpetaja...pinsieas papi... on vist midagi sassi ajanud...
Minu teooria turbotööpõhim6ttest:
Väljalaskegaasid ajavad ringi turbiini , mis on yhendatud pumbaga/kompressoriga mis pumpab sisselaskest õhku/kyttesegu sisse...

tema versioon....
Väljalaskegaasid ajavad ringi turbiini ja see segab väljalaskest tulnud põlemata jäägid ja suunab uuesti need juba koos uue öhuga sisselaskesse....

Kellel sii s on 6igus ? Kas temal , kes on niipalju juba õpetanud , kui mina elanud või minul??
Äkki teab keegi m6nda head netilehte kus olex sellest juttu ...
See, millest tema räägib, on väljalaskegaaside retsirkulatsioon, inglise keeles EGR. Lühidalt öeldes on see puukallistajate arsenali kuuluv segav kola.

http://www.misterfixit.com/egrvalve.htm

Turbolaadur on täpselt see, mida sa kirjeldasid.

http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.php?t=345
suur atähh....
ma talle esmaspäeval teen ja selle 2 he ta nutab ja parandab viieks....
Ära jama vaid trüki see välja ja anna temale. Liigapalju prõõkamine sul järgmine kord kahjuks. Saad kahtede rodu järgi, kuna hakkasid õppejõuga hüppama-- ei ole üldse soovitatav.

Samas maini, et Te olete eksinud.....
Kusjuures ma mainisin...ta vaatas oma tark araamatut....
Aga mina lihtsalt põhim6tteliselt ei lase omale pähe astuda....
Vaidlesin temaga veel et on olemas 12 klapilised mootorid (ntx honda crx) aga jahh....

WhiteLion

Kurb ongi, et vanemad autoõpetajad ei tea tänapäeva tehnikast praktiliselt midagi.
Soovitaksin neil käia Türi Tehnika- ja Maamajanduskoolis ennast täiendamas(ei ole ise seal õppinud ega kavatse ka reklaamida).
Meie kunagine autoõpetaja oli suht koht kodus uuemate sissepritsete vallas kuid pärast sealset täiendust saime ka meie natuke lisa tarkusi juurde(sellest on muidugi oi kui mitu aastat möödas).
Tean nii mõndagi autoesindust kes on oma mehi just seal täiendkoolitada lasknud või vähemalt samu õppejõude kasutanud.
Siit leiab kah tööpõhimõtete jutte.