automoto.ee foorumid

Täisversioon: K: Millised olid 70-ndate Nõuk. autode välispeeglid.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Probleem selles, et soovin paigaldada oma \'75. a. ZAZ-ile originaalset tahavaatepeeglit, kuid ei ole arusaanud, milline peegel peaks sinna minema. Konkreetselt oma sapika jaoks peegli kuju otsingud internetist ei ole andnud üheseid tulemusi. Olen leidnud nn \"eksport\" variantidest pilte ja nendel on peegel tiiva peal, esiratta kohal, kuid minu auto ei ole ekspordi oma. Kunagise peegli olemasolust annavad tunnistust kaks auku, mis asuvad kohe esiukse kolmnurkakna kõrval. Kõige parem oleks muidugi sinna sama peegel kruvida..
Vanemate meeste mälestusi kuulates olen aru saanud, et tahavaatepeegel, ka juhipoolne, oli \"lisavarustuses\", st pidi poest ise juurde ostma ja paigaldama. Kas see vastab tõele? Endal tuleb ähmaselt meelde, et mõnedel autodel kasutati teisaldatavaid peegleid, kuna neid kiputi muidu varastatama.
Millist peeglit siis paigaldada, et saada see \"õige\" peegel sapakale?
krister Kirjutas:Probleem selles, et soovin paigaldada oma \'75. a. ZAZ-ile originaalset tahavaatepeeglit, kuid ei ole arusaanud, milline peegel peaks sinna minema.
[...]
Vanemate meeste mälestusi kuulates olen aru saanud, et tahavaatepeegel, ka juhipoolne, oli \"lisavarustuses\"...
[...]
Millist peeglit siis paigaldada, et saada see \"õige\" peegel sapakale?

Vähemalt 1971. aastal olid 966-l jah välispeeglid lisavarustuses. Kui aega saan, teen lähiajal ühe täisoriginaalina säilinud \'71. aasta 966 peeglist pilti (peegel on sellele autole paigaldatud lisaseadmena kas 1972. või 73. aastal).
Kas see peegel on midagi sarnast: http://mclellansautomotive.com/photos/B11580.jpg või http://ned.ronet.ru/0/Zaz966.jpg

Siiani arvasin, et uuematel ZAZidel on küljes Žiguli peegel, näiteks:
http://www.carrating.org/documents/cars/...u711a4.JPG
(viimasel pildil ei ole minu auto) ja vanematel mõni muu.

Ühesõnaga, tuleks otsida siis vastav tolleaegne peegel ja külge kruvida?

mgarageu

mälu järgi on see shiguli 011 õhuke kroomitud ukse peal päris sarnane. hiljem paigaldati neid 968M-le vist juba tehases. 100 protsenti originaali ei ole ju olemas, kui tehases ei paigaldatud.
p.s. uksel ei olnud tehasest tulles mingeid peegli kinnitamiseks mõeldud kruviauke vms. naabritel oli tol ajal selline auto. ostsid Dünamo poest peegli, mis käis nagu ukse serva külge...
krister Kirjutas:Siiani arvasin, et uuematel ZAZidel on küljes Žiguli peegel...

Minu kunagine ZAZ-968M-005 tuli 1987 aastal poest küll samasuguse peegliga, kui see siin:

[Pilt: 4778654252e1o9u711a4.JPG]
Nojah, see oli 1987, kuid minu auto on aastast 1975, siis vist vaz21011-t veel ei olnudki ja 2101-l on väike ümmargune peegel, mis kinnitub kolme kruviga esitiiva külge. Nii et 21011-e oma ei tahaks esimese hooga hästi panna.

Need augud, mis mul uksel sees on ei pruugi muidugi olla tehases tehtud, kuid ideaal-variandis võiks ju sinna kruvida samasuguse peegli, mis nendes aukudes enne oli. See olekski selle auto \"kõige originaalim\" peegel, seda muidugi juhul, kui leiab kinnitust fakt, et tehases neile tõepoolest küljepeeglit ei pandud. Kahjuks auto endine omanik ei tea vana küljepeegli saatusest midagi. Ahjaa, olemasolevad augud ei ühti 21011 peegli aukudega, kuna nad on kitsama vahega. Samuti asuvad augud kolmnurkakna kõrval, mitte samas kohas nagu carratingust võetud pildil.

Ei tahaks ka kohe uisapäisa autosse uusi auke puurima hakata.

PS. Loodan, et teema võiks pakkuda ka laiemat huvi vanemate Nõukogude autode omanikele, kes soovivad oma autosid näha originaalses komplektsuses.

mgarageu

1975.a olid originaalpeeglid siseturu jaoks olemas:
1. VAZ 2101, 2102, 2103 ja 21011
2. GAZ-24
3. Moskvich-434 ja IZH kaubik(ei tea täpset tootmise algust)
ajaloo kohapealt ei oska väga aidata aga minu 76 aasta(eksport) zaz-il http://www.carrating.ee/car.php?1790 oli must, viisakalt eemaldatav peegel (täiesti võimalik et peaaegu sünnist saati küljes olnud) aga sellest peeglist olen ma ilma, ära varastati !!! keset tallinna linna, aastal 2004 leidus debiil kellel läks vaja sapika juhipoolset küljepeeglit. jalutama läks see peegel veel nii julmalt et rebiti küljest ära, alumine plekk jäeti veel kõverana ühe kruviga auto külge rippuma. ajutise lahendusena sai külge pandud 80 aasta polo peegel, istus muide täpselt selle alumise pleki külge konksud kõik samad. veidi hiljem ostsin Volga poest 011 peegli ja siiamaani on see veel alles.

mgarageu

viisakalt eemaldatavad olid 100 protsenti kauplustes Dünamo müüdud laiatarbekaup...
Aspelund Kirjutas:ZAZ-i peeglitest:

http://www.rcforum.ru/modules.php?name=F...d&id=12673
http://www.rcforum.ru/modules.php?name=F...d&id=13489
http://www.rcforum.ru/modules.php?name=F...d&id=14809

Asp

See auto on 966, mul 968. Kuigi jah, olen näinud netis pilte kus 968-l on peegel sama kohapeal: http://vif2.ru/users/sovavto/zaz/966-6.jpg

Olen arusaanud, et nende tiibade peal olevate masinate näol on tegemist eksportvariantidega.

uuringud jätkuvad...

mgarageu

viimane pilt on raudselt eksportvariant...
Tänuväärt teema, paljudel 70. aastate masinatel on algsed peeglid asendatud populaarse kooperatiivitoodanguga.

70. aastatel kasutati Gaz 24-l (vähemalt) kahte tüüpi välispeegleid, vt võrdlust:
[Pilt: peeglid6bv.jpg]

Lisaks variatsioonid peeglite paiknemisel - juhiukse küljes või tiival. 1972 oli välipeegel ainult juhi pool, hiljem paigaldati mõlemale poole. Ehk keegi oskab aastate lõikes täpsustada.

Uuema tüübi peegel on ümarama kuju ning lühema jalaga:
[Pilt: gaz24uus3to.jpg],

Pilt väike, Google vahemälust võetud. Kahjuks ei anna ühendust pildi algne allkas, väga põhjalik Gaz24 leht http://www.volha24.gaz.cz/. Loodetavasti ajutised probleemid.

B.
/OT: vh korras vanema tüübi juhipoolse peegli soetamisest olen endiselt huvitatud/

mgarageu

mul oli see olemas, klaas katki. aga ei leia sahvrikestest ülesse...alt jala nurka sai kruvi lahti keerates muuta ja puha...otsin edasi...

p.s. ronisin pööningule ja leidsin eelpoolmainitud peegli...keegi hakkab nüüd vist sukasäärest tsaariaegseid kuldmünte otsima...