automoto.ee foorumid

Täisversioon: Veefilter, reduktor, automaatika... kompressorile
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Oleks tarvis 3 faasilisele kompele, automaatikat mis seda sisse välja lülitab, reduktorit värvimiseks, ning vee filtrit. Kus tartus selliseid asju müüakse, ning palju sellised asjad umbkaudselt maksta võivad.Rolleyes
Kas keegi pole siis tõesti tegelenud selliste asjadega? Ega tegelikult sobiks Tallin kah, aga asju tartvis.
Kompressorile oleks vaja peale panna rõhuregulaator ja ülesurve klapp. Rõhuregulaatoriks sobib näiteks veeautomaatidel-hüdrofooridel kasutatav rõhuregulaator. Vaja vaadata, et reguleerimispiirid oleksid ca. 1...6 Atü(MPa) ning hüsterees ka ca.0,5 Atü (MPa). Käivitusskeemi lülita kolmefaasiline (kolme norm.avatud kontaktiga, blokeerkontakte ei ole vaja) kontaktor. Neid müügil igas elektripoes. Rõhuregulaatoreid on võimalik osta sanitaartehnika kauplustest. Tallinnas võiks vaadata näiteks Volta tn. tehas Volta sissepääsuväravas olev san.tehnika kpl., FEB, Hiiul end. Hiiu kaubabaasi juures olevast talutehnika pood, Tina tn elektritarvete kauplus. Üldiselt mina võtaks mõne ärikataloogi ja krutiks veidi telefoni või vaataks kodulehekülgi netis. Ülesurveklapiks kasutasin oma kompressoril veoauto ZIL pidurisüsteemi ülerõhu klappi - rakendumisrõhk reguleeritav, minul 10Atü(MPa). Reduktoriks sobib suurepäraselt gaaskeevituse hapniku või propaani reduktor, atsetüleeni omal läbilaskevõime ehk natuke väike. Veepüüduri võid teha igast silindrilisest anumast, sisseminev toru põhja, väljatulev ülevalt, täiteks sobib hästi näiteks jäme pronksi-treilaast, kraan põhja. Mina kasutasin tavalist vahukustuti anumat. Kui tahad täpsemat joonist või lülitusskeemi, küsi, saadan sulle privasse.
Mul on üks selline süsteem kunagi valmis ehitatud ja praegu üleliigne: Zil-i kompressor, klapid ,filtrid,releed ja paak.1000 EEK-iga annan ära,kui koos mootoriga ,siis 2500EEK.Praegu on puudu vaid toitekaabel ja voolik.Asub 100 km Tartust.Kui on huvi,siis helista 51 46 048