automoto.ee foorumid

Täisversioon: Vanad bussid, osa 3
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Kindlasti on, aga mitte munitsipaalses transpordiettevõttes (kus see buss pesitseb). Ma olen Venemaal autode taastamisega seotud teemadel silma peal hoidnud ja võin väita, et sarnaselt muule maailmale sünnib kvaliteet vaid neis kohtades, kus rõhk pannakse eeltööle ja asjade hästi ja rahulikult tegemisele.

Parimaks näiteks on siin meie Tartu, mis tõelisest rappest ehitati korralikult ülesse. Aga sinna läks aastaid aega ja ämbreid raha (mida munitsipaalettevõte iial lubada ei saa). Pigem põevad sealsed entusiastid seda, et neid jumala pärast sellisest bussiettevõttest pikalt ei saadetaks, sest siis kaob ära praegune pluss: vrakkide hoidevõimalus.

Härra Väravamehaanik oskab ehk täpsemalt kirjeldada, millisel tasemel on Venemaal ühistranspordi restaureerimine ja millise mulje jättis sealsetel inimestele meie Zis-127, mida samuti ei tehtud korda mõne kuuga.

Ämbriga värvi oskab plekile mäkerdada igaüks, aga see pole restaureerimine. Sellises vanuses buss nõuab hoolimata oma säilitustingimustest ikkagi kerelt plekkide eemaldamist, varasema ekspluatatsiooni käigus saadud kahjustuste likvideerimist, ümberehituste tagasiviimist algsesse jne. Kõik see nõuab aega, raha ja suurt hulka spetsialiste. Ainult õhust ja armastusest siin ei piisa...

Aga igalühel on võimalus omale arvamusele ja seisukohale. Mina arvan, et sellise rariteedi värviga ülemäkerdamine on lihtsalt rõve. Kui on vaja masinat säilitada, on selleks hoopis teised materjalid.

Autode restaureerimine ei ole see, mida näidatakse saates Pimp My Ride või Counting Cars. See on meelelahutus.

A.
Hea, et diskussioon on avanenud. Aspelundi väidetega päri. Venelaste mõttemaailmast ei ole mul seni kuidagi võimalik enda jaoks arusaadavat kuvandit luua. Selline rulluga üle plätserdamine on seal kaunis tavaline ja see on rõve. Seda enam, et tegevus teostati sellise rariteedi peal.
Sellise bussi ennistamiseks võib kergelt öelda, et täisvõimsusel sinna ressursse suunates, kulub tööks vähemalt aasta.
Siiski olen jätkuvalt oma väljaütlemises kindel, et see on parim säilinud eksemplar üldse, millest aretada filigraanne eksemplar tulevastele põlvedele.

PS. Venelaste pokazuuha jätkub. Kord üle igasuguse arvestuse korrastatud Peterburi Ikarus Lux on taas tegemisel. Seekord aga selle vahega, et peale plaanitakse panna Mersu mootor ja Voithi käimar.... Seni istunud seal peal Belarusi 245 diisel. :S
(13-01-2015, 12:29 PM)Regardman Kirjutas: [ -> ]PS. Venelaste pokazuuha jätkub. Kord üle igasuguse arvestuse korrastatud Peterburi Ikarus Lux on taas tegemisel. Seekord aga selle vahega, et peale plaanitakse panna Mersu mootor ja Voithi käimar.... Seni istunud seal peal Belarusi 245 diisel. :S

See on juba õige restaureerimine,võtke kohe õppust,muidu jääte ajast maha! Mul sõber ka ütles,et mis sa selle Fordi mootoriga jändad,paneme Mosse mootori peale...  Õige ajaloo võltsimine alles algab sõbrad. Big Grin
Tartumaal Nõo kandis on ühel Ikarusel ikka korralik pechka sisse ehitatud....

[Pilt: DSC_0421.JPG]
Leidsin Ülemiste filiaali direktori (I L) pensioniraamatu, mis kunagi Ülemiste Keskuse ehituse eelsel ajamomendil toodi minu kätte. On ka mõned dokumendifotod selleaegsetest inimestest. Ilmselt jäeti need tol momendil lihtsalt ehitusprahiks. Mis oleks nende õige asukoht või tuleks hävitada?
(13-04-2015, 23:57 PM)aavu Kirjutas: [ -> ]Leidsin Ülemiste filiaali direktori (I L) pensioniraamatu, mis kunagi Ülemiste Keskuse ehituse eelsel ajamomendil toodi minu kätte. On ka mõned dokumendifotod selleaegsetest inimestest. Ilmselt jäeti need tol momendil lihtsalt ehitusprahiks. Mis oleks nende õige asukoht või tuleks hävitada?

Riigiarhiiv ehk?
Selline on siis Eesti bussinduse  ajaloo lühikokkuvõte Smile 
[attachment=53271][attachment=53272]
Et kas oskab keegi soovitada, kust rentida PAZ bussi inimese hinnaga, koos juhiga
(11-07-2017, 05:22 AM)Mõhk Kirjutas: [ -> ]Et kas oskab keegi soovitada, kust rentida PAZ bussi inimese hinnaga, koos juhiga
Ehk täpsustaksid millise inimese hinnaga? Meil siin arenenud maades on inimene hindamatu väärtusega, eriti kui tal tervisekindlustus ka on. Samas Aasiast ja Aafrikast saab inimese ehk niisama, aitähhi või kopikate eest  Big Grin.

Aga kui nali ära jätta, siis neti otsiguga leitav täitsa soovitav buss (LINK). Ja hind ka ilusasti lahti seletatud. Ja kui sellise hinna eest rentida ei soovi, siis võib ka ise ehitada, aga bussi taastamine maksab korraliku tutika sõiduauto hinna nagu eelneval lehel kirjas. Selle kõrval 250 euri + läbitud kilomeetrid üsna sandikopikad. Kuna tühi jutt ja oletused ei maksa ise midagi siis õnneks on ka siit samast foorumist aktiivne teema, et kuidas see PAZ bussi sõidukõlbulikuks taastamine käib (LINK).
Ja ärgem unustagem ka toda enneolematut taiest.

http://evm.ee/est/hea-teada/muuseumi-tee...bussi-rent

Muidugi kui on kõrgendatud nõuded autentsuse ja/või marsruudi osas, siis peaks eelistama pigem achtung.ee poolt pakutavat.
Tunnistan et 250 väljasõit + küttekulu + ajakulu tasumine veel juurde näib suts kallis hind. Eesmärk oleksõita Paz bussiga malevasse nagu vanasti, täpsemalt maleva kokkutulekule. Aga maksaks pigem küttekulu + päeva eest 100 euri + ööbimine
(12-07-2017, 06:06 AM)Mõhk Kirjutas: [ -> ]Tunnistan et 250 väljasõit + küttekulu + ajakulu tasumine veel juurde näib suts kallis hind. Eesmärk oleksõita Paz bussiga malevasse nagu vanasti, täpsemalt maleva kokkutulekule. Aga maksaks pigem küttekulu + päeva eest 100 euri + ööbimine

ot. jätkub.
Tellides odavama turismibussi päevaks, maksab see täna 300+km. Hinnas sisaldub reeglina 200-400km ja juurde maksad praamid, juhi ööbimise jm lisanduvad kulud.
Kiire arvutus annab, et "tonn kuus kätte" palk läheb ettevõttele päevas ca 80€, kütus (400km) 120€, ja 100€-st peab jagama kindlustuse, remondi, rehvide, ootamatute kulude vahel ja siis tahaks veel kasumit ka?

Antud juhul soovid Sa maksta kütuse ja juhi palga ja edasi...? heategevus? Aga järgmisel aastal tahaks ka 1-ks päevaks tellida?
(12-07-2017, 06:06 AM)Mõhk Kirjutas: [ -> ]Tunnistan et 250 väljasõit + küttekulu + ajakulu tasumine veel juurde näib suts kallis hind. Eesmärk oleksõita Paz bussiga malevasse nagu vanasti, täpsemalt maleva kokkutulekule. Aga maksaks pigem küttekulu + päeva eest 100 euri + ööbimine

See ei ole sul õige mõtlemine.

Oletame, et tahate kambaga sõita a`la Tln - Tartu, edasi tagasi jämedalt kokku 400km.
Kütus 192€ (40L/100km-le)
Juhile 100
Ööbimine 25€

Kokku 317€, mis teeb about 13€/nägu, kuna bussis on 25 kohta.

Tln-Tartu ei sõida 6.50€ eest isegi tänapäevane tavaline liinibuss mitte; kusjuures siis pead veel bussijaamast kuidagi edasi saama.

Tulgu teil mõistus koju, malevlased.
Või sõitke oma autodega, neljakesi sees ja jagage kulu, kui üldse raha pole.

P.S. Ma ei usu, et vana Pazi saab sõidukorda ja ilusaks 25000€ eest. (keskmine Passat poes)
Seda tõestab ka ahtungi poiste buss, mis sel aastal pole kordagi veel sõitnud. (TÜV ja kindlustus ju puuduvad)

.
Minul ikka selline arusaam asjast, kui tahad väärikas malevlane nüüd olla, tuleb ka väärikalt tasuda väärikuse eest. Kui aga pullimees malevlane, siis võib ju pullimehe kombel ka tee ääres pöidlaküüti  bussi peale proovida. Mina näiteks loobusin igasugustest pulmasõitudest samal põhjusel. Algul nagu ikka edevus volgaga esineda, kuid sealgi sama sisu tellijate poolel. Stiil umbes sarnane .Ainult üks suts ju sõita,bensu võime ka ise osta jne.jne.
Malevasse võite ju ka kenasti lasta ennast kellegil tasuta vedada aga kui tahate sellise imeliku masinaga sõita,peate vist lihtsalt maksma. Big Grin
Nagu annely 20 abi teemas mainisin ,tahetakse kõike tasuta.(Saan aru ,et ega seda krabisevat kellelgi ülearu pole ,aga üle võlli ei tasuks kah ajada Sad)
Ei, ei taha tasuta. Aga ettevõtte kulu + tuluootusi ka ei soovi kinni maksta, see on tõsi. Eesmärk on leida ikkagi inimene, kes on kas alles hoidnud või taastanud mõne paz bussi, ning maksta talle kulud + 100 euri kanti u päeva eest aja ja amortisatsiooni kuluks. Võibolla väike sips rohkem. Kõik kokku ca 400 kuni 500 euri 2 päeva eest. 

Ettevõtte tuluootused on hoopis teine ooper ja nende kinnimaksmine on täiesti võõras mure, eriti sellise ettevõtte, mille buss aastas 2 x sõidab.

P.s. Hariliku turismibussi saab ikka 200 euri eest päev ja alla.  Aga meid on oma 10 kuni 12 inimest.
(14-07-2017, 00:05 AM)Mõhk Kirjutas: [ -> ]Ei, ei taha tasuta. Aga ettevõtte kulu + tuluootusi ka ei soovi kinni maksta, see on tõsi. Eesmärk on leida ikkagi inimene, kes on kas alles hoidnud või taastanud mõne paz bussi, ning maksta talle kulud + 100 euri kanti u päeva eest aja ja amortisatsiooni kuluks. Võibolla väike sips rohkem. Kõik kokku ca 400 kuni 500 euri 2 päeva eest. 

Ettevõtte tuluootused on hoopis teine ooper ja nende kinnimaksmine on täiesti võõras mure, eriti sellise ettevõtte, mille buss aastas 2 x sõidab.

P.s. Hariliku turismibussi saab ikka 200 euri eest päev ja alla.  Aga meid on oma 10 kuni 12 inimest.

No aga siis võtkegi harilik turismibuss. Vanatehnikaga tegelemine ON kulukas lõbu, olge või tarbija.
"Oma 10 kuni 12 inimest" ei suuda nüüd 250-eurost päevahinda kinni maksta... Ühekordselt...
Ma olen ühe oma autoga vahel ikka pulmasõite teinud, ja keegi pole hinna teemal kobisenud, kuigi ma ei küsi ka "hariliku rendiauto" hinda.
Lp. Mõhk, lugege palun achtungi lehel toodud seletust, miks hind kujuneb nii nagu ta kujuneb.
Ja kui tõesti ei jõua maksta, siis jääb sõit tegemata. Ma ka tahan Rollsi endale, aga maksmisega on raskusi.
Mulle jälle tundub, et härra Mõhk kujutas üldpilti natuke teistsugusena ette, siin foorumis on aga samuti väga erineva maailmapildiga rahvast, kellele on vanatehnika elatusallikas ja ta näeb selles enamjaolt rahanumbreid, kellele visuaalne meelelahutus. Ajad on edasi läind, ei oska öelda kunas, aga mingi arv aastaid tagasi poleks see soov olnud üldse ei midagi erilist, igasugu Kubane ja Kavze veeres suvalises seisukorras pidevalt talirallil või nostalgiapäevil. Nii nagu on otsa saanud see aeg, et traktorist teeb pudeli eest garaaži vundamendi oma tööajast ning see kedagi ei sega, nii läheb ka tehnikaga, mis päev päevalt vanemaks jääb, aeg sõelub välja. Vanatehnikaliikumise kvaliteet on tõusnud. Aga teemaväline inimene ei tea ega peagi seda teadma, kogu eelnev arutelu on selgituseks ning nagu Talutav Talupoeg ütles, et kui tahad, pead maksma, praegu on selline taks ja seis börsil.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43