automoto.ee foorumid

Täisversioon: Võrriga tänaval sõitmine?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Igal pool on räägitud, aga ikka ei ole veel aru saanud, kuna tohib võrriga tänaval liigelda!? Keegi nagu siit või siis motokuurist ütles, et oli naabri käest küsinud(naaber=politseinik) et kas võrriga tohib alates 14 aastaselt tänaval liigelda kui on rattajuhiload. Politsenik oli öelnud et võib küll. Kuidas siis lõpuks on kas võib või ei või. Tegelt võrri ei saa väga ka mopeedide alla liigitada kuna tal pole käike ja nii palju võimsust!
Mopeedide alla ta liigitub, sest käigud ei loe. Loeb mootori töömaht, mootori võimsus, rataste arv ja kaal. Jalgrattaloaga ei tohi sõita. Ilma loata tohib sõita alates 16 aastaselt ja mopeedilooaga oli vist 14.
No kui ta töömaht on alla 50ccm-i ja valmistajakiirus alla 45km/h siis seda loetakse jah mopeediks. Kui sa sõidad näiteks 60km/h radarisse, siis juba nõutakse su käest, lubasid ja dokumente.
aga kui oled üle 16 aasta vana ja sõidad näiteks 60km/h radarisse mis siis saab?
Siis hakatakse sult dokumente ja muid asju küsima. Aga kõik oleneb muidugi ka politseist.
No oli taganttuul ja allamäge...
Kõike võib välja vabandada kui hea vabanduse leiad.
tekkib küsimus mis dokumende saab võrri kohta küsida?
kalev60 Kirjutas:tekkib küsimus mis dokumende saab võrri kohta küsida?
Tegelikult peabki sul olema politseinikule paber ette näidata ,mis tõestab sinu 50 ccm masina kubatuuri tõesust. Selleks paberiks sobib kas tehasemanuaal, pass või siis ostu-müügi leping.
täitsa võimalik,politsei võib kõike nõuda. nt:minu võrrile nõuti üks talv isegi talvekumme, tehakse siukseid asju üldse võrridele? ja võrri pabereid olen elus vist ühe korra näinud.
kalev60 Kirjutas:täitsa võimalik,politsei võib kõike nõuda. nt:minu võrrile nõuti üks talv isegi talvekumme, tehakse siukseid asju üldse võrridele? ja võrri pabereid olen elus vist ühe korra näinud.
Ja peabki nõudama, täna Nõmmel üks uljaspea oma mopiga kimas mulle kõrvalteelt sisse, teadmata mida anna teed märk tähendab. Pole lube, kiivrit, ega mõistust. Aga eks selle taovad vanemad poisile pähe kui Kindlustuse arve kätte saavad.
nymmik Kirjutas:
kalev60 Kirjutas:täitsa võimalik,politsei võib kõike nõuda. nt:minu võrrile nõuti üks talv isegi talvekumme, tehakse siukseid asju üldse võrridele? ja võrri pabereid olen elus vist ühe korra näinud.
Ja peabki nõudama, täna Nõmmel üks uljaspea oma mopiga kimas mulle kõrvalteelt sisse, teadmata mida anna teed märk tähendab. Pole lube, kiivrit, ega mõistust. Aga eks selle taovad vanemad poisile pähe kui Kindlustuse arve kätte saavad.
Kohe päris avarii? Ega ometi ZAZ pihta saanud?