automoto.ee foorumid

Täisversioon: Punane Raamat
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Kuna varjupaika sai täismetallkerega UAZ 469, võiks punasesse raamatusse lisada ka täismetallkerega GAZ 69, sest ehitati neid ka vist Karksi-Nuias ümber? Üks selline ka hetkel müügis:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html
andres22 Kirjutas:Kuna varjupaika sai täismetallkerega UAZ 469, võiks punasesse raamatusse lisada ka täismetallkerega GAZ 69, sest ehitati neid ka vist Karksi-Nuias ümber? Üks selline ka hetkel müügis:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html
Sellele masinale võiks korjanduse teha küll. Ei tulegi ette, et oleks sellist sõitmas näinud.
andres22 Kirjutas:Kuna varjupaika sai täismetallkerega UAZ 469, võiks punasesse raamatusse lisada ka täismetallkerega GAZ 69, sest ehitati neid ka vist Karksi-Nuias ümber? Üks selline ka hetkel müügis:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html

See aparaat tundub olevat esialgsel hinnangul kodustel meetoditel metallkere saanud. Nuia EPT-s GAZ-69id ümber ei ehitatud, ainult UAZ-e. Tartu toodang pole see ka kindlasti, selle jaoks liiga kole Smile
Tartus valminud metallkere on näha siin
TAR Kirjutas:Tartus valminud metallkere on näha siin

kas see on mingi topelt-paakidega masin seal pildil või?
GAZ-69 puhul võib tekkida see probleem, et masina stiilsuse ja suhtelise nõutuse tõttu küsitakse ka täielike rapete eest tavaliselt hingehinda.
Seal punases raamatus on puudu prügiveo Kamaz, liikus ringi Tartus veel ka 90 keskel kuulus SAB-le, mis tast sai ei tea.
Sellel Kamazil oli küljepeal töstuk prügikasti üles töstmiseks. nägin seda palju Annelinnas. Ning olen ka näinud sarnast Kamazi millel selline süteem nagu sellel Gaz 53 http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P=...8&lang=est#.
Võrus veab siiani prügi Kamaz, sinist värvi prügikonteineriga ja punase kabiiniga. Mina nägin seda päris tihti KUP-i prügikaste tühjendamas, ja kui liikus, siis kollane vilkur töötas. Ainuke asi mis ette ei tule on see, milline oli tõstesüsteem.
Selline nägi see Kamaz välja (Pilt on lihtsalt ilustratsioniks). http://www.russmodel.com/spectruckimages...KO4151.jpg.

Aga kas mitte Tartus polnud samat värvi masin prügi korjamas?
(küsimus pole seotus lingil oleva auto värvi kombnatsiooniga.)


Jah on küll see sama.
TEHTUDBig Grin
miniest Kirjutas:Selline nägi see Kamaz välja (Pilt on lihtsalt ilustratsioniks).http://www.russmodel.com/spectruckimages/k5320trKO4151.jpg.

Aga kas mitte Tartus polnud samat värvi masin prügi korjamas?
(küsimus pole seotus lingil oleva auto värvi kombnatsiooniga.)
Lingile vajutades see lehekülg mul lahti ei tuleSad
Kas tegu on sellise masinaga:
http://www.russmodel.com/spectruckimages...KO4151.jpg

Jätke tühik lingi ja sellele eelneva tekstiosa vahele või veel parem, pange link uuele reale!
reymo1995 Kirjutas:Hiiumaal Käinas vedeleb juba mitu nädalat üks zil(Samasugune mis Punases raamatus zil133vist?).Aprillis oli siin üks Punases raamatus olev Laz ka seismas aga see sõitis kuskile mujale.

Siin siis lubatud pildid:
[attachment=26177]                 [attachment=26178]     
Mõned pildid on mul veel aga need pean kuidagi väiksemaks saamaSmile         
reymo1995 Kirjutas:
reymo1995 Kirjutas:Hiiumaal Käinas vedeleb juba mitu nädalat üks zil(Samasugune mis Punases raamatus zil133vist?).Aprillis oli siin üks Punases raamatus olev Laz ka seismas aga see sõitis kuskile mujale.

Siin siis lubatud pildid:
                      
Mõned pildid on mul veel aga need pean kuidagi väiksemaks saamaSmile         
Milline see Zil-133 pildil on?
kolz Kirjutas:
reymo1995 Kirjutas:
reymo1995 Kirjutas:Hiiumaal Käinas vedeleb juba mitu nädalat üks zil(Samasugune mis Punases raamatus zil133vist?).Aprillis oli siin üks Punases raamatus olev Laz ka seismas aga see sõitis kuskile mujale.

Siin siis lubatud pildid:
                      
Mõned pildid on mul veel aga need pean kuidagi väiksemaks saamaSmile         
Milline see Zil-133 pildil on?
Tegin siis ZIL-113V1-le punase kasti ümber:
[attachment=26179]         [attachment=26180]             
reymo1995 Kirjutas:
kolz Kirjutas:
reymo1995 Kirjutas:
reymo1995 Kirjutas:Hiiumaal Käinas vedeleb juba mitu nädalat üks zil(Samasugune mis Punases raamatus zil133vist?).Aprillis oli siin üks Punases raamatus olev Laz ka seismas aga see sõitis kuskile mujale.

Siin siis lubatud pildid:
                      
Mõned pildid on mul veel aga need pean kuidagi väiksemaks saamaSmile         
Milline see Zil-133 pildil on?
Tegin siis ZIL-113V1-le punase kasti ümber:
                      

pole küll eriline ZIL-i spetsialist,kuid 133 on vist 6x4 rattavalemiga,kuid punase kasti sees olev on 130-ne sadul 4x2,mis samuti väga vahva aparaat
Suure Aktsiooni järel võib roheliseks vast teha:
GAZ-52 tankur-tehnoabi;
ZiL-130 väetiselaoturi;
ja ka ZiL-130 madelveoki.
Kommunaal-ZiLi ja harja-GAZi saamise lootus oli juba varemgi, mistõttu ei hakanud seni neid masinaid nimekirja lükkama.
Loodetavasti peagi, kui kõik transpordiküsimused selged, saab ka LAZ-42021 roheliseks teha.

EDIT: ka Avia A20/21 nüüdsest Varjupaigas näha.
Täna sai JJ käidud.Lahe!!! Avia tõeliselt kaemist väärt.See muidugi minu arwamus aga seal võiks olla ka liikurtankla ZIL130 või siis GAZ 52/53 baasilKabiini taga olid neil kalonkad,enamustel ka täishaagis taga..Ja weel DAB busside aeg saab lähitulevikus ka warsti otsa.Ka selline kollast värvi võiks seal ju olla.Ehtsat Tallinna linnaliini bussi seal ju polegi.
PETSS Kirjutas:See muidugi minu arwamus aga seal võiks olla ka liikurtankla ZIL130 või siis GAZ 52/53 baasil

GAZ 52 baasil tankurit pole punases raamatuski miskipärast. Samas ZIL liivapuistur, mis Varbusel tulevaste põlvede jaoks välja pandud on (ja punases raamatus peaks olema tehnika, mida ähvardab tulevastele põlvedele kaotsiminek), on seal nimekirjas olemas ja piltki on Põlvamaalt. Oma pritsu 66 jaoks võimaliku asenduspaaki otsides komistasin ühe täitsa kompleksse tankuri otsa.
peeterpaul Kirjutas:
PETSS Kirjutas:See muidugi minu arwamus aga seal võiks olla ka liikurtankla ZIL130 või siis GAZ 52/53 baasil

GAZ 52 baasil tankurit pole punases raamatuski miskipärast. Samas ZIL liivapuistur, mis Varbusel tulevaste põlvede jaoks välja pandud on (ja punases raamatus peaks olema tehnika, mida ähvardab tulevastele põlvedele kaotsiminek), on seal nimekirjas olemas ja piltki on Põlvamaalt.
Tahaksin siinkohal kummutada levinud eksiarvamust, nagu ei võiks Punases Raamatus (ja Varjupaigas) olla esindatud ka tehnikat, mis on juba ka kusagil mujal (mõnes muuseumis, kellegi erakogus, kus iganes) säilitamist leidnud - see pole Varjupaiga kollektsiooni eksponaatide valimisel tegelikult teabmis oluline näitaja. Poleemika sellel teemal tekkis ka teehöövli D-512 Varjupaika toomisel, mida on samuti suisa 2 tükki Maanteemuuseumis juba olemas. Midagi pole teha, olles ise ühtaegu nii Paide höövlitehase kui ka Varjupaiga "fänn", tuli teha kõik võimalik, et täituks unistus ka "oma" D-512-stWink

Eelöeldu ei tähenda loomulikult üldsegi seda, et justkui ei võiks ka GAZ-52 vms. baasil tankur Punases Raamatus/Varjupaigas esindatud olla, ja pakkuda võib alati ka Punases Raamatus esindamata, kuid Varjupaigale siiski ehk huvipakkuvat tehnikat.
Sillu Kirjutas:Tahaksin siinkohal kummutada levinud eksiarvamust, nagu ei võiks Punases Raamatus (ja Varjupaigas) olla esindatud ka tehnikat, mis on juba ka kusagil mujal (mõnes muuseumis, kellegi erakogus, kus iganes) säilitamist leidnud - see pole Varjupaiga kollektsiooni eksponaatide valimisel tegelikult teabmis oluline näitaja.

Puht teoreetiliselt vastu argumenteerides Sillu - postulaadina on siiski kirjas, et järgnevatele põlvedele säilitamiseks mõeldud isendid, mida alles ei hoita vms. Kui on erakogus, siis olen nõus, aga avalikus süsteemis olevate isendite puhul kipun eriarvamusele jääma. Miks mitte teha kerge ülevaade või võrdlus avalikult eksponeeritavate masinatega ja lisada veebi kas A ja B prioriteet või kasvõi viide juurde stiilis - seniks, kuni JJs pole, saate taolist asja näha seal ja seal?

Sillu Kirjutas:Eelöeldu ei tähenda loomulikult üldsegi seda, et justkui ei võiks ka GAZ-52 vms. baasil tankur Punases Raamatus/Varjupaigas esindatud olla, ja pakkuda võib alati ka Punases Raamatus esindamata, kuid Varjupaigale siiski ehk huvipakkuvat tehnikat.

Ma loodan, et ei pahanda, kui kasutan eelisõigust asi omandada, kui endas selgusele olen jõudnud?
Aga kui masin pakuks huvi varjupaigale, siis peaks ta ometi olema hakatuseks punases raamatus?
No kuidas ikka mõnel kripeldab, kui mõnda masinatüüpi saab tulevikule säilitatud rohkem kui 1 (üks) isendSmile

Peeterpaul, loomulikult ei saa, ega tahagi keegi Sinult ära võtta õigust enda väljaotsitud isend ise omandada! Punasesse Raamatusse aga on üsna võimatu üles panna kõiki teoreetiliselt huvipakkuvaid sõidukitüüpe kuna näiteks igasugu erimasinaid valmistati kõikide Nõukogude päritolu veokitüüpide baasil ikka väga palju eri variante. Ka pole Punases Raamatus praegu näiteks ÜHTEGI traktorit, Varjupaigas on neid praegu aga täpselt niilalju: http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P=...t&s_tyyp=8

Aga olgu, vabandan teemast kõrvalekaldumise pärast, traktorite osas kavatsen asjaga ise esimesel võimalusel tegelema hakata.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15