automoto.ee foorumid

Täisversioon: Punane Raamat
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
kuigi vist natuke teemast mööda, aga mis on saanud Vihuris tootetud Rally Ladadega?
Kas neid Eestis ültse on?

Löik
Kuuenda NSV Liidu rahvaste suvespartakiaadil võisteldi esmakordselt ka sõjalis-tehnilistel spordialadel ja autorallis kuulus Eesti NSV võistkonnale kolmas koht. * Tallinnas valmis Vihuri meistrimeeste poolt esimene NSV Liidus ehitatud ralliauto, millel oli forsseeritud 105 hubujõuline VAZ mootor. Ralliauto oli varustatud tiivakoopalaienditeja spoileriga, sõitjaid kaitsesid ohutuskaared ja autos olid korvistmed. Ümber ehitati armatuurlaud, autol oli sportrool, rallimõõteriistad ja telefoniside. Kust vöetud http://autosport.ee/index.php?lang=est&main_id=86
See aga vene keelene.
http://www.pimix.com/lada/articles_new/V..._vihur.htm

Ühelt saksa lehelt leitsin selle pildi http://www.classic-motorrad.de/galerie/a...o_0514.JPG
Teadaolevalt Vihuri ralliautosid säilinud ei ole. Ehk kaasfoorumlane emsa oskab täpsemalt öelda. Välistada muidugi ei saa, et mõni veel kusagil oma tulevikku ootab.

Muide, Venemaal on läinud moodi vanade Nõukogude võidusõidumasinate replicate ehitamine. Viimasel Ilja Sorokini näitusel Moskvas olid väljas M-407 kupee ja veel ehitusjärgus olev GL-1 GAZ-M1 baasil. Zil-112 mingi versioon on ka teadaolevalt töös.

A.
Aspelund Kirjutas:Teadaolevalt Vihuri ralliautosid säilinud ei ole. Ehk kaasfoorumlane emsa oskab täpsemalt öelda. Välistada muidugi ei saa, et mõni veel kusagil oma tulevikku ootab.

Muide, Venemaal on läinud moodi vanade Nõukogude võidusõidumasinate replicate ehitamine. Viimasel Ilja Sorokini näitusel Moskvas olid väljas M-407 kupee ja veel ehitusjärgus olev GL-1 GAZ-M1 baasil. Zil-112 mingi versioon on ka teadaolevalt töös.

A.

Kas siis Vihuri ralliautod haruldasemad, kui kui leedukate tehtud Lada vfts?
Kas selline Kamaz on ka "tagaotsitav":
[attachment=26998]
Martti Kirjutas:Kas selline Kamaz on ka "tagaotsitav":
...tegu peaks olema siis KamAZi (täpset mudelit hetkel igaks juhuks ei nimeta) baasil jõusöödaveokiga ZSK-15. Kui peaks olema mõni selline isend vastuvõetavatel tingimustel saadaval, siis Varjupaik on huvitatud kindlasti! Praegu pole Varjupaiga kogus ÜHTEGI KamAZi. (Kahjuks läks ikkagi vanarauda Varjupaigal mõnda aega silmapiiril olnud Peetri põllumajandusühistu kastiga KamAZ...)
Ajalooline pilt kui tausta vaadata.Sellist, küll kollast nähtud kewadel Kadrina ligidal.
Mul siin kodukandis rabab üks säärane Kamza igapäev tööd teha Smile ja eks neid ole siin ümbruskonnas veelgi. Tean peale eespool nimetet masina veel 2-3 isendit.
Vast pildi omanik ei pahanda, kui ma siia selle pildi ülesse panin!
[Pilt: download.php?id=2726]
http://www.carcenter.ee
miniest Kirjutas:Vast pildi omanik ei pahanda, kui ma siia selle pildi ülesse panin!

Pildi omanikult tuleb vastavalt autoriõiguse seadusele luba küsida.
valdo Kirjutas:
miniest Kirjutas:Vast pildi omanik ei pahanda, kui ma siia selle pildi ülesse panin!

Pildi omanikult tuleb vastavalt autoriõiguse seadusele luba küsida.
Juriidiliselt on Valdol muidugi õigus ja kahtlemata oleks kõige õigem niimoodi toimida.
Praktikas aga oleks võinud vähemalt viidata kuidagi pildi päritolule (autori nimi, viide internetisaidile vms.), suure tõenäosusega ei teki ka sel juhul mingeid probleeme. Vähemalt ei tee mina mingit probleemi sellest, kui mõnda minu pilti sel viisil kasutatakse.
Punane raamat muutub üha rohelisemaks - oma koha on veel leidnud:
- Niva;
- LAZ-42021.
PETSS Kirjutas:Ajalooline pilt kui tausta vaadata.Sellist, küll kollast nähtud kewadel Kadrina ligidal.

Kadrinas on täitsa olemas ja täiesti töötav.
Pean läbirääkimisi SL mosse saamiseks varjupaika.Asub varjupaigale päris lähedal muideCool
Mis värvi? Oman nostalgiiat tumepunase SL mosega, minu noorpõlve parimad sõidud said sellisega tehtud. Kui rahalist toetust vaja, siis puht nostalgilistel eesmärkidel olen käsi.
Valge. Ei oska veel öelda,kas annab niisama või tahab raua hinda.
Kui kenasti rääkida, mitte kaugel JJ olemas ja saadaval ka 2107.
Annad ehk privas märku kus täpsemalt.
Nonii,eelpool mainitud SL mosse saadaval rauahinnaga.Kes oleks käsi?Jutt käib 1400.- eegust.
Nagu lubasin olen käsi - 500 krooni minu poolt.
panin 200 raha teele. Ise vaadake, mis auto päästmiseks kulutate.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15