automoto.ee foorumid

Täisversioon: tõmmitsad
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
hali--halo

Väike teema tõmmitsatest.

Nimelt viimasel ajal olen hakanud vajama korralike tõmmitsaid, millega Vene -Tšehhi mootoreid poolitada. Nüüd ka küsimus kust saada?

Äkki kellegil on ideid, millisest poest osta ja äkki oskab ka soovitada firmat ja hinda-kvaliteedi suhet.

Tõmmitsaid on 2 tüüpi teadagi.
Kolmekäpaga-- 3 jalga all 120kraadise nurga all.
Kahekäpaga - 2 käppa pikka pulka nö.

Mõlemal tõmmitsa tübil on olemas keskel polt, millest kerida saab pinget peale.

Ise tunnen just sellest 2 käpaga tõmmitsast puudu, kuna seda veidi modides saab mootorit sellisega pooleks tõmmata. Pannes käppade asemele poldid, mis kinnitada karteri külge ja lihtsalt keerata vänt välja- kõige ideaalsem. Samas käppade versiooniga saab väntvõlli keskmiseid laagreid vahetada. -nö universaalne tööriist.


Nüüd aga küsimus, kust saada selliseid tööriistu. Hiinakatest paluks mitte teemat teha, kuna ma ei taha poest neid kohe vanarauda viia.

HEa oleks ka teada, kus saab neid just TARTUs osta.

Nb: andestust, kuid vaja kiirelt vastust, seega on teema ka mõnes teises foorumis.
Tartus täpselt ei tea, aga Tallinnas on selliste asjade puhul abiks Tööriistamarket. Asub Lasnamäe Maksimarketis.

Kui eriti kiire on, siis Stokkeris peaks ka midagi leiduma. Hinnad on seal muidugi veidi keskmisest kõrgemad.
Hinnas ei kahtle ma. Eks ma kriban selle enda kuludesse, vaja lihtsalt väga korraliku tööriista aastateks.

Seetõttu küsingi tõmmitsate tootjate kohta ka.

Ise tean et Bahko --end "sandwick" (loodan et kirjutasin õieti) On hea firma. Lugesin seda sakslaste foorumist. Tean, et selle firma tooteid on müüa as alas ja kuul poes. Kuid mis firmad veel selliseid tõmmitsaid toodavad ja kuidas nad vastu peavad - just seda sooviks ma teada.
Tasuks ikka vaadata vanu vene omasid, venelasel oli väga hea metall. Korralik Lääne tööriist maksab palju.

Tallinna Balti jaama turul on palju metallimehi, usun et sealt peaks küll midagi leidma.
Balti jaama turg on nõme koht. Mina näiteks ei tea, kuidas on vene keeles "kruustangid" ning selle pärast jäid nad sealt ka ostmata, sest igale asjale läheb otsa 100% suurune "tõlke-juurdehindlus".

Pigem tasuks vast külastada seda Vana-Narva maantee poodi, kus on müügil uued Vene päritolu tööriistad, kui nende turutsurkadega lolli mängida.