automoto.ee foorumid

Täisversioon: Nissani jagaja
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

Pisipiiga

Auto tehnilised parameetrid on minu jaoks tume maa, kuid siiski tundub et remont tuleb endal ette võtta.
Lugu nimelt järgmine et septembris hakkas auto tõrkuma. Sooja mootoriga keeldus käivitumast. Käidi "eksperdi" juures "remondis" ja ei midagi. Lohistati autoke kuidagi teise mehe hoovile. Seal saadi teada et tegu jagaja kommutaatoriga. See pisike julla olla läbi läind. Tuhniti veel targemaid mehi mööda ja ei midagi. Diagnoos sama igal pool.
Praeguseks hetkeks on asi sinnamaale aetud et jagaja peaks Soome kaudu Hollandist Eestisse jõudma vist jõuluks.
Autoon Nissan Sunni 94a. Midagi oli veel 1.4 ga ka kas mootor vist??
Meheraas helistas minu nõudmise peale tuttavale kes õpib autoremonti. Tuttava õpetaja seletas et sobib iga selle aasta mudeli jagaja ja ei pea olema samad numbrid. Räägiti talle et kui jagaja vahetad tuleb juhtmed ka ringi vedada.Ei midagi. Mees istub ja ootab kuni jõuluvana auto ära remondib. Mina olen loll ja paanitsen niisama.
Käidi 3!!!mes romulas juppe otsimas ja ma tõesti usun et ei olnud. Mees mind ei kuula ja seda mis tema isa ütleb on a ja o.
Masin mädaneb üle kuu kuskil remonditöökoja hoovis ja kogu maakond "otsib" ennastunustavalt seda õiget juppi.
Viimane nali oli eile. Papake teatas tähtsalt et jutt mis ma olin mehele kaks kuud rääkind vastab tõele ja nüüd tuleb veel leida elektrik kes jagaja ära vahetaks.
Ma vahettaks ise selle jagaja ära ennem kui nemad elektriku leiavad, aga siiski veike abi.
KAS KEEGI TEAB Harju, Rapla või kasvõi Järvamaal meest kes teeks töö korralikult ja odavalt veerand tunniga kui on jagaja olemas.
Vahetaks tõesti ise aga mees ei lase mind autosse sissegi rääkimata kapoti alla ronimisest.

Aga miks Sa otsid "meest", kes jupi vahetaks, otsi parem töökoda, kes asja ette võtaks.....?
"Mees" ei vastuta ju mitte millegi eest, seevastu töökojale on alati võimalik pretensioone esitada...?

2. Ma miskipärast ei usu, et Harju, Rapla või Järvamaal ei ole ühtki autode remontimisega tegelevat ettevõtet.

Kolmas asi on see, et kui ma oleks "mees" ja elaks Su läheduses, siis alla 300 eegu ma seda jagajat (võimisiganes) vahetama ei tuleks - tegemist ju ikkagi üle 10a vanuse autoga, poldid on kinni, torxid kruvikeerajaga üle keeratud (välja puurida, eksole), toodu varuosa ei sobi jne jne
Aga kui mul oleks Sinu maja kõrval töökoda, siis jälle ÜLE 100 krooni ma küsida ei julgeks, järgmine kord Sa ju minusuguse kirvemehe juurde ei tuleks....

Ei saanud stihl aru rahva autoremondiharjumustest....Smile)))