automoto.ee foorumid

Täisversioon: M-105; MMВ3; M-106
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere,

Oman siis minsk 105 mootorit. Algul arvasin, et minu minsk on ikka M-106, kuid ükspäev vaatasin mootori peale ja seal oli kirjutatud M-105 koos muude tähtede ja vb ka numbritega. Võibolla on raam m-106-e oma, sest sain selle minskiga kaasa m-106 tehnilise passi.

Nüüd tekkisid mõned küsimused seoses sellega, et m-105 kohta ei ole kusagil eriti juttu olnud.
Oskab keegi öelda m-105 mootori ja m-106 mootori erinevusi, mis uuendatd, mis parem jne. Oleks tore kui keegi oskab ka tehnilisi näitajaid välja tuua (hj/rpm, jms.).

Kõige rohkem oleks siiski vaja teada mitme vatine ja voldine peab minski (m-105) mootoril olema esituli/tagatuli/pidurituli ... on selle tubli mootori pinge 6v, hetkel on esitules 12v pirn, võimsust ei mäleta.

Oskab keegi midagi öelda selle jutu kohta?

Ahjaa, tunnen huvi ka m-105 käigukasti ja uuemate minskite (ikka 4 käiku, 2takti) kohta. Mis võivad olla nende käigukastide erinevused?

Samuti võib paralleele tuua m-105-e ja m-103-e vahel, kuna M-103 kohta on raamatus infot leida.

Äkki ei olegi m-105 mootorit olemas, vb olen millestki valesti aru saanud..

Ette tänades,
Anti
M-105 ikka olemas, 1967 aastast. Mootor 7 hj, el. süsteem originaalis ikka 6V, pole nendega kokku puutunud otseselt ja muud ei oska öelda.
M-105 jah tõesti 7,0 hj seda pööretel 5500. Kubatuur on 123, surveaste 8,0, maksimum kiirus 80km/h, kaal 95kg, küttekulu 2,4L/100km, rattad 2,5-19"
M-106 on 8,5hj 5250 pöördel, kubatuur 123,5, surveaste 8,5, maksimum kiirus 85km/h, kaal 100kg, küttekulu 2,7L/100km
Ise oman ka m 105 mootorit, millel puudub käigukast. Oleks huvi teada kas uuemat tüüpi minskide käigukast sobiks m 105-le.
Peaks ikka sobima, ise alles ristasin uuemat käigukasti m-105 käigukastiga. Mõningad erinevused on, kuid enamus on sama. Vähemalt ülekanded..
Minu m-105 peaks olema 73 aastaToungue

edit:
Minu m-105'l on karburaatoriks к52С, on teistel ka sama karburaator sellistel isenditel?
karburaatoritest nii palju, et siis
m-104 karburaator on mul k52-С
ostsin ka masina mille moototr on MMВ3 (88a.)
sellel on karburaator k62-C

Arseni Palu 76.a. raamatust võib lugeda, et m-106 ja MMВ3-l peaks karburaatoriks olema k-36C.
Oskab keegi kommenteerida..?
Vb. oskab keegi rääkida k52-c ja ka k62-c karburaatorite erinevustest, info k-36c kohta oleks ka tore.


siia juurde veel natuke OT'd.
Kas minski ja CZ <<ketisamm>> on sama? On nagu minski mootor ning
CZ krossivelg koos kärnkummiga, oleks super kui samm oleks sama, muidu peab midagi mõtlema Rolleyes