automoto.ee foorumid

Täisversioon: Rigaretro, 12-13. august, 2006
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Esimene autosõit maailmas leidis aset Saksamaal 120a tagasi...
Esimest autot nähti Riia tänavatel 110a tagasi...
Nendele ajaloolistele sündmustele ongi pühendatud lätlaste Rahvusvaheline Vanasõidukite Ralli, mis toimub tuleval suvel, 12-13 augustil Riias.

Veel räägib hiljutiselt Riia Turismimessilt minu kätte sattunud tilluke flaier sellest, et kõigepealt on ürituse raames kavas vanade autode show Riia kesklinnas, millele järgneb "oldtimer rally" imeilusasse Turaida väikelinna. Osa võtavad vanade autode fännid mitte ainult Balti riikidest, vaid ka Venemaalt, Austriast, Poolast, Soomest, Rootsist jne...
Üritus on, väidetavalt, Balti riikide suurim vanaautosündmus, mis ühendab endas nii vana-autodega tegelevad profid, kui ka lihtsalt vanarauafännid.

Miks ma kõike seda siia kirjutan?
Sest lätlased on ilmselt paremad autorestauraatorid, kui arvutimehed, sest ürituse kodulehelt ( http://www.rigaretro.lv/ ) täpsemalt midagi siiani veel ei selgu, ...aga ehk edaspidi teevad paremini....Cool

Mis puutub aga ürituse väisamisse, siis teeksin ettepaneku Eestist samuti üks väike delegatsioon kokku panna. Praegu oleks ju just üliõige aeg sellele mõtlema hakata...

Igal juhul üks kahest minu sõidukist on kindlalt minejate nimekirjas:
Ford Capri 1969, (praegu tegemisel) või, äärmisel juhul:
Jaguar XJ6, 1978.

Kes veel?




mmmmm...mina olen kindlalt tulemast, ei tea veel tõepoolest, millega.
ma nüüd ei saanud täpselt aru,kas info saamiseks tuleb seal korraldajale mail saata?muidu täitsa huvitav üritus,aga enne plaanimist sooviks ikka täpsemat infot.kui asi väga suurejooneline,siis pole mul seal midagi eksponeerida,kui aga tegemist avatud meelelahutusega,siis oleks huvitatud küll.
Ma arvan, et praegu ei tea veel lätlased isegi, mis toimuma hakkab....Smile
Ja varsti, kui selgub enam - vähem meie grupikese ( kes on kindlasti meelelahutuse peal väljas) suurus, eks siis saadab neile ka mingi ühismeili....

Ntx mina võin seda puhtas läti keeles teha...Toungue
sellisel juhul ei jää sul muud üle,kui hakata eesti poolseks organisaatoriks.
Organiseerida pole siin Eesti poolt midagi, põhitöö teevad ikka lätlased ära.
Meile on oluline kamp kokku saada ja kohale minna. Näidata kogu baltikumile, et me oleme olemas.

Niiet, eestlased, mõelgem sellele. Ma saan aru, et see on raske ja et meile pole omane koopereeruda ja midagi ka mitte-üksikisikuna korda saata....Toungue (ei olegi "naabrist parem" vaid on "samahea"....Wink)

Lõpetagem oma kuuriall viimast lihvi ootavad projektid ja jookskem nad ürituseks käima...
Olles mitu suve järjest oma "vanade pannidega" 1000km-seid Läti trippe teinud, lubasin endale, et sel suvel ma küll enam Lätti ei lähe. Aga kurat kui üritus tõesti nii suurejooneline saab olema (100% pole ju miski kindel), siis mina oleksin kindlalt käsi kui mitte kahe-kolme, siis ühe autoga ikka Big Grin
Et põhimõtteliselt siis terve suvi aega mul oma sinine elukas käima joosta. Oi stihl ma hakkan sulle veel pinda käima.
Sinine elukas võiks vabalt suveks käima joostud saada....
Need asjad, mis tee peale võivad jätta, tuleb korda teha/ära vahetada ja ongi 1. seeria originaalmasin ette näidata...
Soomes, ntx, on selline teema - vana ja taastamata masinaga kokkutulekutel käimine - väga popp...Smile
Selge see, et suured roosteaugud tehakse ära ja kui värv on pleekinud, siis ta ongi pleekinud ja kogumoos. Ikkagi vana auto ju...

kas see 1 seeria millest jutt käis on jaguar?kui nii siis saaks ju komplekti kokku.kolmandat seeriat on meil lahedalt.
Kunagi aastal 98 nägi välja selline. Aastatepikkune seismine on aga oma töö teinud.

[Pilt: robixj6s.jpg]
Mina paneks ta, nii nagu ta on, sõitma.
Esialgu.
Summuti korda, kütusevoolikud vahetaks ära (NB; et maha ei põleks!!), uued mahlad + filtrid sisse ja kõik.
Vblla väike poleer + vaha, et uuesti läikima hakkaks...Wink

Ja ongi kandidaat Riia jaoks olemas...
Isegi meil pole paljud inimesed 1. seeria xj elus kunagi näinud.
viimaste hulka kuulun ka mina!
Janek, Sinu tuttuus pill ju ikka selleks ajaks sõitma hakkab...???
Päris lahe oleks ju, kui Eesti oleks esimese, teise ja kolmanda seeria Xj-dega väljas...Smile)))
Kuigi, see ei ole mingi kassiüritus.
minu kass sõidab praeguki.see mõte sai juba välja käidud ja teostamist väärib ta igal juhul,igasugune tervik on väärtus omaette.samas on mul tekkinud mõte viia oma 427 suve lõpuks heasse konditsiooni ja seoses sellega teda ka eksponeerida,kuid see ei välista ka jaagu kaasa löömist.nagu wax ütles tuleja olen,küsimus ainult selles kas 1,2 või 3 autoga.
stihl Kirjutas:Mis puutub aga ürituse väisamisse, siis teeksin ettepaneku Eestist samuti üks väike delegatsioon kokku panna. Praegu oleks ju just üliõige aeg sellele mõtlema hakata...

Kes veel?

Kui 40 a vanune auto kvalifitseeruks vanuse poolest lätlaste retro mõiste alla, siis oleks hea meelega tulija.
mul sama hirm,seepärast püüan kvaliteedile rõhku panna.samas kui 30-40 aastaseid masinaid seal ei näidata,siis on ju hea olla erandiks.või mis?
Seal näidatakse just täpselt neid autosid, millega me sinna läheme.
Eestlased, ärge põdege.

Anonymus: mis massinaga tegu? (seda 66nda aasta oma pean silmas...)
stihl Kirjutas:Seal näidatakse just täpselt neid autosid, millega me sinna läheme.
Eestlased, ärge põdege.

Anonymus: mis massinaga tegu? (seda 66nda aasta oma pean silmas...)

Heckflosse

[Pilt: resizeofimgp00672qc.jpg]
Aha see on see heckflösse...Smile
See sobib ju imehästi kampa.
Lehti: 1 2