automoto.ee foorumid

Täisversioon: tsiklimeister või soss-sepp???!!!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

juhanÄ

Lasin teha endale iž-49-sa mehel, kes nimetab end tsiklimeistriks. Nime järgi võib otsustada, et tegu on oma ala prohviga. Algul oli kõik ilus-kena. Ta rääkis umbes nii, et mina ei pea üldse muretsema jne. Näitas veel ka juba valmis tsikleid (hiljem tekkis mul küsimus, et miks pole omanikud neile veel järgi tulnud, kuid siis mõtlesin, et ju ei olnud neil aega või siis masinat millega ära viia). Oma töö ja oskuste kohta ütles ta nii, et teeb paremat tööd kui seda tehti tehasesBig Grin!!! Raske uskuda või mis? Aga mina toll hetkel uskusinSad. Suures jutu õhinas ei olnud mul mahti vaatata kui hästi on tehtud juba valmis tsiklidSad!!! Sai ka kokku lepitud tähtaeg, kunaseks peaks valmis saama. Selle kohta ütles umbes nii, et sinna on nii palju aega, tsikkel valmib kuugaBig Grin. Olin tema vastusega rahulSmile. Raha summaks ütles ta, et 25tuhat on üks tsikli valmistamine. Sain tema jutust nii aru, et kui midagi vaja siis ta helistab. Jõudis siis kätte see aeg, kui tuli minu tsikli kord uuesti sündidaSmile. Tal oli õigus! Helistaski ning üdles, et alustas minu tsikli tegemist. Mul oli selle üle hea meel ning tänasin teda. Veel palus ta mul raha üle kanda, mis on täitsa loomulikSmile. Kandsingi raha üle. Hiljem hakkaski nii olema, et helistas kui raha oli vaja, tuues selleks erinevaid põhjuseid (küll oli vaja mingut juppi tellida, küll värvi ja pahtli jaoks), mis on ju täitsa loomulik. Arvestades seda aega, mis ta mulle ütles ning raha, mis olin talle maksnud, sain aru, et tsikkel on varsti valmis. Selle päevani oli kõik roosiline, kuni läksin vaatama tehtud tööd. Ausalt õeldes polnud seal pooltki nii palju tehtud, kui ta oli mulle telefonitsi õelnudSad. See tegi mind murelikuks. Aga kui ta ütles mulle põhjuse, milleks oli see, et jupid pole veel tsehist jõudnud ning kroomivannid on katki, siis ma rahunesin maha. Mõtlesin, et noh ikka juhtub, kellel siis ei juhtuksBig Grin. Kuid pange tähele "jupid polnud veel tsehist jõudnud", minu teada on iž vene toodang või ma olen lihtsalt nii loll!!! Siis ta helistas veel paar korda ja tahtis raha, mille ta ka sai. Oli juba mõõdunud kõvasti rohkem kui kuu sellest, kui ta minu iž-i tegemist alustas. Rahagi olin juba selle alla päris palju mütnud. Otsustasin minna veel kord vaatama, mis ta teinud on, kuna olin aru saanud, et kõik on lõpuks laabuma hakanud. Kohale jõudes oli sama pilt mis eelmine kord, ainuld lina oli liasndunud tsikli katena, mis tema sõnul kaitseb ratast???!!! Sain siis vihaseks ning küsisin temalt, miks ta ei ole ikka veel midagi teinud. Vastus oli sama, mis eelmine kordgi "jupid pole tsehist tulnud ning kroomivann on katki". Eriti ajas vihale see, et samal ajal tegi ta ka teist iž-49-sad, millel ei olnud juppide tellimisega prableeme. Lahkusin solvunult tema poolt. Hiljem talle helistades (et teada saada mis ta teinud on ja kui kaugel ratta tegemine juba on) ei saanud temaga ühendust. Ta kas katkestas kõne või lasi kellelgi teisel vastu võtta. Lasi neil õelda mulle, et ta on Soome või hoobiski Riias. Kord otsustasin seda kondrollida ning selgus tõsiasi. Ta oli kodus. Kas tõesti jõuab Riiast tunni ajaga suisleppa??? Kahtlen!! Oli juba mõõdunud mitu nädalat kokkulepitud tähtajast, kuid ei midagi. Hiljem uuesti tal külas käies näitas mulle ratast millel oli mootorgi peal ning siis väitis et nüüd on kõik hästi ning nädalaga laob ilusti kokkuSmile. Mõtlesin, et lõpuks saabgi valmis. Helistasin nädal hiljem, kuid ei midagi. katkestas kõne. mõõdus veel mitu nädalat ning lõpuks sain ta kätte. Ütlesin, et tulen tsiklile järgi (mida ma ka tegin). Järgi minnes selgus, et see mis ta mulle oli näidanud, polnud üldse minu masin. Sain ainuld jupid. Pooled asjad olid puudu, mille eest olin maksnud (kahjuks avastasin seda alles kodusSad). Hiljem ei vastanud ta minu kõnedeleSad. Veel märkasin, et seal, kus peaks keevitama, oli tema kasutanud pahtlit ja metallvõrku, värv oli midmest kohast jooksma hakanud ning oli teisi tefekte (värvi augud, praht jms). Muud ei ole mõtet vast üles lugedagi, sest enne loojub päike. Tekib küsimus, et kas siis tegu on "tsiklimeistriga" või siis soss-sepa ning petisega. Mõelge sellele!!! Ma arvan, et mina pole ainuke keda ta petnud on!!!!
Kuna foorumi teel on võimatu esitatud süüdistusi kontrollida ning sellistel teemadel "arutlemine" kipub enamasti väga inetuks minema, siis teeme nii:

Kui Tsiklimeister soovib siinkohal vastulauset esitada, siis selleks on tal võimalus. Pärast seda läheb teema lukku.

Kui keegi kolmas soovib oma arvamust avaldada, siis ärgu parem vaevugu, see läheb kustutamisele.

Kui keegi kolmas siiski arvab, et tal on midagi väga asjakohast öelda, siis saatku palun mulle eelnevalt privaatsõnum.