automoto.ee foorumid

Täisversioon: Surveaste ja küünlad
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Selline küsimus: Muutsime mootoril surveastet väiksemaks 10:1`st - 8:2`ks ja tekkis küsimus kas küünlad peaks panema külmemad või soojemad.

Vastuste eest tänulik.

Erik
Kas nii loll küsimus või keegi ei tea vastust?
Ei ole loll küsimus, lihtsalt teema jäi kahe silma vahele.

Mida suurem surveaste ("kuumem" mootor), seda "külmem" (parema soojusjuhtivusega) küünal peab olema ja vastupidi.
Nii arvasin isegi, tänan.
tekkis teemaga seoses selline küsimus, et kuidas tänapäeva küünlamaastikul üldse orienteeruda kuumuse-külmuse järgi? Et konkreetselt kui mul on mingit marki küünal, siis kuidas ma leian küünla, mis oleks muus osas sama, aga veidi kuumem või külmem? Kas selle kohta on kuskilt tabeleid vms. leida?
No kui sa tahad tabelit, mis kõik eri firmade tooted omavahel ära suhestaks, siis sellist ei eksisteeri. Lihtsalt puudub mõõtühikute süsteem eri toodete võrdlemiseks. Ühe firma toodete piires aitavad orienteeruda tootekataloogid, näiteks NGK oma on saadaval siit. Kui sa oma olemasolevate küünalde täpset marki tead, siis saad infot kõige lihtsamini sama firmat esindavast varuosapoest, muidugi kui see on ikka normaalne pood.

Soovitan asjast huvitatutel uurida ka selle NGK saidi "Tech info" sektsiooni, seal on palju tarkust kirjas.
See .pdf on päris hea, midagi sellist ma mõtlesingi, ühe firma piires.