automoto.ee foorumid

Täisversioon: Küsimus teleskoop esihargi kohta
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Paluksin abi järgneva MUSTA teleskoop M72 esihargi lahtimõtestamisel !
Võrdluseks tegin pildid veel ühest originaal teleskoop (roheline) esihargist ja porilauast.
Rohelise porilaua kinnituskohad klapivad kenasti teleskoop esihargiga.

Kuid mustal on veel mingisugused imelikud kõrvad. Kas need ülemised kõrvad, mille külge must porilaud
kinnitub on ise keevitatud. Neid kõrvasid on seal topelt. Kas mingi vahepealne versioon M72 esihargist ?
Või on ülemised plekid valed ja ei kuulu teleskoop esihargile, vaid kuuluvad lambajalg esihargile ?
Ja see must porilaud, kas see on lambajala porilaud, või on muu M72.... margile kuuluv ?
Rohelisel on üleval olemas luku auk (rooliluku koht), mustal raamil aga puudub rooliluku auk.

Ja raami üla osas on kaks keerme poldi kohta. Tegin nooled juurde IMG_5362.jpeg Mis otstarve neil on ?


http://www.zone.ee/tsiviilm72/hargid/


Ala310
Niipalju kui mina olen näinud m-ide porilaudasid, pole sellise kinnitusega ühtegi kohanud. Isiklikult arvan, et need on ise juurde keevitatud kinnituskõrvad porilaua madalamaks laskmisel. Minu M61-l on samuti porilaud ringi tehtud, küll mitte samamoodi, ja lastud madalamaks. Nüüd tahaksin ikka originaali tagasi, aga selleks vaja uut esiharki.
Keermete otsa kinnitubki porilaua ülemine kinnitus.
PS ala310 ega sul ei juhtu sellist musta esiharki rohkem olema? Või ainult porilauda koos kinnituskohtade ja nn "põskedega"?