automoto.ee foorumid

Täisversioon: Mosse tagasild.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere
Juhtus siis täna päeval selline jama, et sõitsin mossega tuli mingi kolin sisse põhjaalt , vaatasin alla aga midagi ei näind sõitsin edasi ja tõmbas rattad sõidupealt plokki .Tagasillas auk sees ja õli voolas välja . Niisiis küsimus selline, oleks võimalus saada teine sild aga oskab keegi teine öelda kuidas mossedel sillad klapivad , minu masin on 91a 412, ja teine millelt saaks silla Moskvich SL (superluks siis) , tahaks teada kas neil sillad klapivad kinnitused jne, 2140 SL - il pidi olema vist kiirema ülekandega aga seeselleks. Ja kas tavalisel 2140 on sama sild ja kinnitused.
2140 / 412 tagasillad iseenesest peaks olema identsed, nagu siin foorumis vist ka juba juttu on olnud. Kui sa hakkad kogu kompotti korraga vahetama, kaasa arvatud tagasilla pidurisüsteem, võib juhtuda, et uue ja vana tagasilla piduritorude kinnitusmutrid on erineva keermestusega ning seega peasilindrist tulev piduritoru ei klapi tagasilla kolmiku otsa.
haikala Kirjutas:2140 / 412 tagasillad iseenesest peaks olema identsed, nagu siin foorumis vist ka juba juttu on olnud. Kui sa hakkad kogu kompotti korraga vahetama, kaasa arvatud tagasilla pidurisüsteem, võib juhtuda, et uue ja vana tagasilla piduritorude kinnitusmutrid on erineva keermestusega ning seega peasilindrist tulev piduritoru ei klapi tagasilla kolmiku otsa.
  Peaasi, et kinnitused samasugused , pidurisüsteemi panen enda oma küljest.
Ainuke erinevus võib olla selle pidurite kontrolli imenibina hoovastiku asend, see on mingil põhjusel aastati erinev. Väikese keevituse või juppide valikuga on asi lahendatav. Muus osas ei ole tagasildadel mingit vahet.
Ülekanne ei pruugi olla erinev, 91. aastaks kasutas ka Iževski tehas mitmeid Moskva tehase novaatorlikke lahendusi...
"Tarmo" on seal tänuväärselt põhjaliku ülevaate (+kirjanduse) toonud:
http://foorum.mosseliiga.ee/index.php?ac...382&page=0

teet,
kes vaikselt uurib, kuidas oma jõuülekanne kokku panna (aeglased 1..3 käik ning kiire 4.käik on eesmärgiks)
Niisiis teistele teadmiseks  m2140 SL - sild klappis täpselt M412  omaga , tegin vahetuse ära ja õnneks sai ka veidike kiirema ülekandega sild.