automoto.ee foorumid

Täisversioon: iz planeta spordi keneka kohta infot?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

kristen100

Oskab keegi kuidagi välja arvutada, või öelda kui paks juhe ja mitu tiiru peab mässima (roobile vms.), et kenekas hakkaks andma ~12 volti?
Asi sis selline, et sõitsin ja planeta vibrat on teada, sis (-) klemmid tulid kuidagi lahti ning põletas keneka läbi. Käisin uurimas, et uus planeta spordi kenekas maksab 700.- Sad
ei taha kuidagi sellist raha sinna alla panna. Mõtlesin ise mähkida, kuid ei oska kuidagi välja arvutada palju traati (vasktraati) ma pean sinna panema.
ega vana traat ju ära ei sulanud?

kristen100

jep...sulas, selles see probleem oligi...mässisin lahti, oli 3-4 kohast puru:S
aga too oli eelmine suvi, ja sis sai hooaeg läbi ka ning ei viitsind midagi ette võtta. Kuid see suvi tahaks jälle sõita. Oskab keegi mingeid valemeid vms anda..
Ilmselt tuleb raske valik: kas 700.- või jalamees.
Huvitav, et see on PS tüüpviga. Seda juhtub ka lihtsalt niisama, ilma mingi nähtava põhjuseta.

Lihtsaim ja odavaim on asendada uuema Iž-i genekaga. Sellel on PS genekaga see põhiline erinevus, et harjad on erinevad. Tööpõhimõte ja väljuvad otsad on samad.

Odavaim selle pärast, et geneka komplekti 140W Planetadele ja Jupiteridele on ikka liikvel, Kurtnas lausa lademes.

kristen100

kas sis uuematel iž idel on samasugune rootor?
või sis tuleb panna kohe uus kenekas? (et nagu selle värgendusega ka mis on rootori ümber)

VDO

Hmm, ei hakanud uut teemat tegema.
Aga, kas JUPITER 3'le on ka müügil 12 voldist genet?
(Kui siis paju see maksta võiks ja mite watine see on?)
Aitäh.
VDO Kirjutas:Hmm, ei hakanud uut teemat tegema.
Aga, kas JUPITER 3'le on ka müügil 12 voldist genet?
(Kui siis paju see maksta võiks ja mite watine see on?)
Aitäh.

Mina pole poes küll sellelaadset 12V süsteemiga genekat silmanud, mis otse Jupiter 3 süütemänguks istuks.
Küll aga on võimalik paigaldada uuema Izhi genekas, misjaoks tuleb küll meisterdada üks vaheplaat. Joonis siit vanast teemast: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=7391

Ja natuke lisainfot ka siit: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=6989&page=1

OTSING! Wink

kristen100

okei....eks ma üritan midagi kokku pusida.
ty!