automoto.ee foorumid

Täisversioon: Metabo classic 250 kompressor
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Specifications:
- Cold start possible even at 0°C.
- Suction rate 220 lpm, 7.72 CFM
- Delivery rate 110 lpm, 3.89 CFM
- Maximum pressure 8 bar
- Motor output 1.5 kW
- Speed 2,850 rpm
- Tank capacity 24 litres
- Dimensions 565 x 270 x 620mm
Sellised ta andmed. Kas kellegil on olnud kogemusi, sest praegu k-rautakeskos soodukaga 2000.-
Kas liivapritsina temakesest abi oleks?
Kuidas temaga värvida oleks?
Liivapritsi jaoks oli vaja vist 600 l minutis korralikuks tööks.

A.
Proovisin sellist värvipüstolit (müüdi ka K-rautas) kompressori taga, mille jõudluseks oli märgitud 165 l/min. Ega ta õige asi ei olnud, kompressor jäi siiski lahjaks. Töötas kogu aeg, samas lehvik päris ära ka ei kustunud. Võibolla oleks saanud asja parandada püstoli parema reguleerimisega ja värvi vedeldades, kuid värvitav pind sai enne otsa (muruniiduki korpus). Lingis toodud andmetel nõuab see püstol kompressorit, mille jõudluseks on min. 240 l/min, õhukulu 100-200 l/min. Eks see müüdav kompressor seal piirimail ole.

Sama tootja liivapritsi min. kompressori jõudluseks on märgtud 420 l/min...

Ahjaa, infoks üks asi veel. Muruniiduki värvimine oli üldse esimene kord kui ma puutusin kokku värvipüstoliga värvimisega.
Et siis peaks vaatam võimsama poole jah?
Ma arvan ,et alates 265l /MIN võiks juba kaaluda . Ja ikkagi võiks selliselgi 150l paagiga kompressoril lisaks olla täiendav paak . Muidugi oleneb kõik sellest ,mida Sa selle kompressoriga veel tahad teha .
Pneumo mutrikeeraja (1/2tolli otsaga) hakkab tööle 140l/min aga täisvõimsuse saavutab alles 685l/min . Igasugused õhuturbiinid samuti.
Mul kodus on pisike õhuturbiin (mõõdud mingi 20mm läbimõõt ja 200mm
pikk) annab 80 000 p/min ja tarbib õhku ka härjalt . Mul mingi väikene
Fini kompressor (107 l/min) ,mis jääb selle jaoks niiiiii lahjaks. Ühesõnaga
on sellised kompressorid ikka kummi pumpamiseks mitte töö tegemiseks!
v
Liivapritsi jaoks on mul kompressor, mis annab 915 l/min. Kuna mootor on vähe aeglasem, teeb kompressor lubatud 950 pöörde asemel 870. Seega saan umbes 830 l/min. Paisupaak on ca 100 l. Automaatika töötab 6,5-8,5 reziimis.Düüs on 6 mm. Ja ka pean suuremaid pindasid puhastades vahest kompressorit järgi ootama.