automoto.ee foorumid

Täisversioon: Ikarus, osa 5
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
Natuke ajalugu.
Ajaleht "Noorte Hääl" 11 veebruar 1972
"IKARUSTE" HOOLDUSJAAM
10 veebruaril avati Tallinna Autobussipargis.
See ajaleht rändab tulevikus Varjupaika kõigile lugemiseks.
Selline pilt jäi netiavarustes silma Smile

[Pilt: 384d3a4375.jpg]
Huvitav versioon Ikarusest .Aga millal ja kus too pilt tehtud on?Tänades.PETSS
Ajalehest Rahva Hääl (21.02.1992) jäi silma selline pilt

[Pilt: bussidik6.th.jpg]
Täna sai uuritud TAK 2006 suure kalendri pilte.Leidsin erinewuse 620 tagaotsa iluliistudest.Nimelt olid erinevused suurte tagatulede ja kahe ümmarguse tagatulede busside iluliistudel.Ise nagu säänsei asju ei mäletanudki.Aga sain jälle targemaks.Tänud TOMEKKile uue TAKi taskukalendri eest!!!

Artzilla

"Kui kedagi peaks huvitama, siis Istambuli põhiliseks ühistranspordivaheniks on siiani Ikarus bussid. "

Ka Philadelphias, tänapäeval on firma nimi Ikarus Americast muudetud NABI-ks (North American Bus Industries). Kuulu järgi võitsid nad ka viimatise NJ Transiti bussikonkursi.
Tere Artzilla, avastasid ka selle koha Big Grin

Artzilla

Tere, tere. Tegelikult olen seda foorumit juba aastaid lugenud, kuid pole vaevaks võtnud registreeruda. Täna lihtsalt oli midagi öelda, eriti arvestades, et enamik inimesi ei tea, et NABI on Ikarus Ungarist.
Täna sai jälle oma Volvo welgesid nühitud,nühkimise käigus tekkis küsimus.Mis värvi olid tutuute 260 ja 280 veljed,kas valged,või kollased?Ringi sõitsid ka mustade velgedega.Aga millisena nad just tehasest Tallinna jõudsid?Tänan ette.
PETSS Kirjutas:Täna sai jälle oma Volvo welgesid nühitud,nühkimise käigus tekkis küsimus.Mis värvi olid tutuute 260 ja 280 veljed,kas valged,või kollased?Ringi sõitsid ka mustade velgedega.Aga millisena nad just tehasest Tallinna jõudsid?Tänan ette.
Valged. (Ei anna pead päris esimeste väljalasete osas.)
valged olid alates 1978 algusest. 1973-1977 olid kollased.
PETSS Kirjutas:Täna sai jälle oma Volvo welgesid nühitud,nühkimise käigus tekkis küsimus.Mis värvi olid tutuute 260 ja 280 veljed,kas valged,või kollased?Ringi sõitsid ka mustade velgedega.Aga millisena nad just tehasest Tallinna jõudsid?Tänan ette.

Aga mis värvi need 250-l olid?
Minu mäletamist mööda ikka valged aga enamus 250 olid kõigil ratastel peal hõbedased ilukilbid.Need kilbid andsid ikka palju bussi välimusele juurde.Loodan,et järgmis lause mind jälle maapõhja ei taota.Weoauto juhtidel selline kõnekäend,naisest teevad naise jalad ,autost veljed.
Mul siis üks suht labane küsimus. Olen pikalt pead vaevanud, aga aru pole saanud, miks ikkagi Ikaruste tagasillad ulusid?Rolleyes
Võibolla Ikaari sildadega oli samamoodi nagu Škoda trollide omadega, et tehases ka keegi ei tea miks sellist häält teeb Smile
Mina olen sellisel arvamusel,et kui tagasild ei unda,pole õige veoauto ega buss!
Mina arvan,et bussijuht magama ei jääks ja säilitaks erksa olemise!
See võib ju nali olla aga mine Sa tea!
EdR Kirjutas:Mina olen sellisel arvamusel,et kui tagasild ei unda,pole õige veoauto ega buss!
Täpselt! Vanasti kui ikka buss tulemas oli, siis 10 min enne seda, kui buss paistma hakkas oli juba kuulda, et tuleb.
oxygen Kirjutas:Täpselt! Vanasti kui ikka buss tulemas oli, siis 10 min enne seda, kui buss paistma hakkas oli juba kuulda, et tuleb.
Ikarus tekitas vanasti inimestes ka tingitud refleksi. Kui tulid kasvõi mingi vana sõidukaga, millel sild undas, siis tädikesed võtsid peatuses juba aegsasti rahakotid välja. Smile
korvimees Kirjutas:
oxygen Kirjutas:Täpselt! Vanasti kui ikka buss tulemas oli, siis 10 min enne seda, kui buss paistma hakkas oli juba kuulda, et tuleb.
Ikarus tekitas vanasti inimestes ka tingitud refleksi. Kui tulid kasvõi mingi vana sõidukaga, millel sild undas, siis tädikesed võtsid peatuses juba aegsasti rahakotid välja. Smile

Soodsa tuule või tuulevaikuse korral oli Ikarust ikka pea kümne kiltsa taha kuulda. Aga salongis see huilgamine ei häirinudki niiväga. Vähemalt minu mälu järgi.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49