automoto.ee foorumid

Täisversioon: ZAZ kere joonised
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Mul oleks nagu ullult vaja zappari kere jooniseid(neid konstruksioone kuhu plekid peale käivad)
Kas kellegil oleks neid mulle anda
Segane story loodan et saite aruRolleyes



Tänan.
huvi5 Kirjutas:Mul oleks nagu ullult vaja zappari kere jooniseid(neid konstruksioone kuhu plekid peale käivad)
Kas kellegil oleks neid mulle anda

Esiteks Sa ei täpsustanud, millise Zaporožetsi kere joonised Sind huvitavad. Muhu (965) kere on hilisematest palju erinev, mitmete detailide poolest erinevad üksteisest ka 966, 968 ja 968M kered.

Teiseks - vaevalt, et Eestis on olemas Zaporožetsi kere kandekonstruktsioonide tehnilisi jooniseid. Neid vajab ju vaid see, kes soovib nimetatud autole ise plekke/detaile tegema hakata ming minu teada neid Eestis tehtud pole. Pigem on need joonised olemas Ukrainas Zaporožje tehases - kui Sa seal oma soovi hästi argumenteerid, siis ehk lasevad teha koopiaid...

Tegelikult suudab iga tehnilist (kõrg- või keskeri)haridust omav inimene ühe näidiseksemplari põhjal ise vajalike detailide/koostude tehnilised joonised valmistada. "Sapaka" kerede puudust aga Eestis teatavasti ei ole, neid liigub suisa ilmamuidu ehk vanarauahinnaga...
ZAZ 968 M 1.2
Jutt käib sellest.
valdo Kirjutas:Tegelikult suudab iga tehnilist (kõrg- või keskeri)haridust omav inimene ühe näidiseksemplari põhjal ise vajalike detailide/koostude tehnilised joonised valmistada...

Nii lihtne see paraku pole. Sobivate programmide akadeemilised versioonid on mul olemas ja ka Tehnikaülikoolil. Aga keeruliseks teeb asja terve kere mõõtmestamine. Mõõdulint ja supler jäävad siinkohal väheks. Ja mis see kõik kokku maksaks, mitmekümne sapaka hinna.
huvi5 Kirjutas:Mul oleks nagu ullult vaja zappari kere jooniseid(neid konstruksioone kuhu plekid peale käivad)
Kas kellegil oleks neid mulle anda
Segane story loodan et saite aruRolleyes



Tänan.

Konstruktsioonid kuhu plekid peale käivad on esisild ja õõtshoovad. Sapikal ju kandevkere, ilma raamita.
kui ise seda valdkonda ei valda, siis jooniste tegemine läheb ropolt maksma,selle raha eest võib osta päris mitu väga heas korras sapikat. vaevalt,et leidub kusagil konstruktor,kes oma põhitöö kõrvalt(on nagunii ülekoormatud) sportlikust huvist autot joonistama hakkab.
aga mille jaoks Sul neid vaja on?? kui väga suur saladus pole