automoto.ee foorumid

Täisversioon: S-52(Riga 4) ja V50(Delta) käigukastid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

GigAHerZ

Tekkis selline küsimus, et kas S-52 ja V50 käigukasti hammakad, võllid jms on vahetatavad?
Vahetatavad on mootoris vist ainult silinder ja -kaan, kolvirõngad ja muud pisividinad. käigy hammakad, võllid ja muud asjad on täiesti erinevad, samuti on erinevad väntvõllid ja sõrme auk.

GigAHerZ

ok... nüüd siis veidi teema pealkirjast mööda, aga millise mootori käigukasti jubinad sobiks s-52 sisse?
Kui ikka s52-ga tegu, siis peaks sobima š57 ja š58 käigukastid.
GigAHerZ Kirjutas:ok... nüüd siis veidi teema pealkirjast mööda, aga millise mootori käigukasti jubinad sobiks s-52 sisse?

Minumeelest kuni Š-57 või isegi Š-58ni peaks sisud enamvähem sarnased olema (v.a. käigukasti hammasrataste põrkmuhvid, aga need saab koos vahetada). Kaasfoorumlane oldmoped teab kindlasti paremini, minu jaoks on juba Š-51 ja Riga-3 üliuued asjad, st sellest uuemaid ma ei tea enam eriti.
Minu mäletamist mööda peaks S-57 ja S-58 olema ühesuguste kastidega. S-62 oli juba erinev ja V-50 erines omakorda S-62 -st. Siin küll mainiti enne S-52 ? Kas tegu on trükiveaga (õige oleks S-62)? Kui tõesti on olemas ka S-52, siis sellisega kokkupuuteid pole minul olnud.

S52 täiesti olemas. Peaks vanem isend olema kui š57/58. Ümara silindri ja pedaalidega. Käiguhammasrataste nuudid on kaa hoopis teistsugused kui uuematel. Kuid võllikaelad samad, siis sobib ka uuema mootori käigukast.

GigAHerZ

Tegu S-52 mootoriga siis jah. Siin läks nüüd päris segaseks... Kas siis sobivad mootorid, mida otsida tasub, on s-57 ja s-58?
korvimees Kirjutas:... mainiti enne S-52 ? Kas tegu on trükiveaga (õige oleks S-62)? Kui tõesti on olemas ka S-52, siis sellisega kokkupuuteid pole minul olnud.

Ei ole trükiviga. Š-52 on olnud täiesti olemas ja veel küllaltki uus asi (ca 1970.a., oli peal Riga-4-l). Sellele eelnesid veel Š-51 (oli peal Riga-3-l, minu isiklik isend aastast 1965) ning Š-50 (oli peal osadel Riga-1-del, ca 1962-63). Osadel Riga-1-del oli peal küll Jawa mootor (sh minu erakogus oleval 1963.a. isendil), mille enamvähem täpne koopia Š-50 muide on.

Uuemate kui Š-57 (Š-58/60/62, V-50 jms) "hingeelust" ma kahjuks midagi ei tea, võibolla oskab kaasfoorumlane oldmoped aidata. Niipalju tean, et Š-57 uuetüübiliste muhvidega käigukast kannatab (ehk?) tervikuna Š-50/51/52-le ringi laduda, olen kunagi (ca 1984) seda teinud.
GigAHerZ Kirjutas:Tegu S-52 mootoriga siis jah. Siin läks nüüd päris segaseks... Kas siis sobivad mootorid, mida otsida tasub, on s-57 ja s-58?

Jah. Vähemalt Š-57 osas, Š-58 osas ei ole 100% kindel (see on liiga uus asi minu jaoks).
š58 erineb selle poolest š57-st, et pedaalide asemel on käimalöömis vänt ja teistsugune sidurikaan.
š-52 juppe saab asendada š-51 ja š-50 omadega- karterid 51 ja 52 samad, samuti ka käiguvõllivärgid, 50-l on ümaram silinder ja kaan ning spido tross tuleb tagarattast, mitte mootorist, käigud peaksid samad olema.