automoto.ee foorumid

Täisversioon: kas keegi teab kui vana tohib rolleriga sõita?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2

sasskin

ma tahaks teada saada kui vana tohib rollleriga linnas sõita:???

mari

oleneb kubatuurist.
kui on 50 ja üle, on vist jube lube vaja ja lubadel on omad vanusepiirid. (www.ark.ee ehk aitab?)

kui roller on alla 50 cm3, siis ehk alates 12. eluaastat? palun seda vanust seepärast, et jalgrattalubadel on see piiriks.

ark kodulehel saab lubade jmt-ga seotud küsimusi esitada, saad adekvaatseima vastuse.
tegelt on 14 mopeedil. jalgrattal jah 12 aga millegipärast mopeedil 14...Sad loll mõte see vanusepiirang
Miks loll mõte?

Asp

Tsitaat:Originally posted by mopeedur
tegelt on 14 mopeedil. jalgrattal jah 12 aga millegipärast mopeedil 14...Sad loll mõte see vanusepiirang

Kaardilugeja

Ei tea mulle tunduks veits imelik kui 12 aastane kihutab mopeediga 45km/h autode vahel...

Ise eelistan jalgrattakagi vahel kõnniteel sõita...Smile
nujah aga see 12-aastane ei kihuta kui sõidueksamit ära ei tee.. kui oskab las sõidab

Kaardilugeja

seda küll aga sellise vanusega ma arvan et puuduvad veel kogemused ja kui ka teooria on tehtud ja \"pukkide\" vahel tiirutatud ei pruugi see tähendada et on harjutud 45km/h sõitma autode vahel...(see ainult minu arvamus, olen kindel et mõni üheteistkümnenegi sõidab kindla käega Smile )

Praegu jään rahule siiski seadusega...

alla 16a on vaja lube ja lube saab teha al14a tegemine maksab 60kr
einoh seda kes kindla käega sõidab seda ma just mõtlesingi selle oskaja all Smile aga otse eksamilt ei tohi mudugi sedasi sõitma minna, selles olen suga nõus
njahh mina ka ei poolda neid 12 aastaseid mopeedidega mehehakatisi autode vahele... mulle omale on nii tysiklile kui autole enam kui piisav kordi sellised ette keeranud ja lolle manöövreid teinud.. kuigi jahh kuskil peab noor õppima ja kogemused ja ehmatused saama....:smug

realor

(jalgratta load juba on) , aga ma tahaks sooritada mopi eksami, kuid mis seal tegema peab ja kus saab teha.

Kaardilugeja

Toivo Kangur ütleb arusaadavalt:\"Mopeedijuhiluba võib taotleda 14aastane isik. Kuna Teil on jalgratturi juhiluba eelnevalt olemas, siis ARK büroos tuleb sooritada ainult sõidueksam mopeediga. ARK eksamikomisjonile tuleb esitada: avaldus; õpilaspilet või pass; 2 värvifotot suurusega 35x45 mm; lapsevanema kirjalik nõusolek juhiloa saamiseks. Sõidueksami eest tuleb tasuda riigilõivu 30 krooni ning mopeedijuhiloa väljastamise eest samuti 30 krooni, kokku seega 60 krooni.\" :smug

realor

aitäh!

THe Gert

aga mida ``mmm``i sa selle rolleriga teed?roller on nii jama ju ma sõidan enne mõne vana vene mopiga kui uue rolleriga.......Cool

THe Gert

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Qubik
njahh mina ka ei poolda neid 12 aastaseid mopeedidega mehehakatisi autode vahele... mulle omale on nii tysiklile kui autole enam kui piisav kordi sellised ette keeranud ja lolle manöövreid teinud.. kuigi jahh kuskil peab noor õppima ja kogemused ja ehmatused saama....:smug
aga minu arust asi oleneb natuke ka arengust,mõni vend on 12 aastaselt juba suur mees teine mingi tatt.

valek9

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: THe Gert
aga mida ``mmm``i sa selle rolleriga teed?roller on nii jama ju ma sõidan enne mõne vana vene mopiga kui uue rolleriga.......Cool


krt vene moppi pead koguaeg parandama. rolleriga olen ma 2 aastat nii sõitnud et yhtegi juppi pole vaja vahetata.:smug

JackieD

Rolleriga alla 50cc võib sõita 14 aastaselt alates,kui Sul on jalgratta juhiluba(kehtiv).
THe Gert?? - debiilne jutt Sul!:mad:

THe Gert

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: JackieD
Rolleriga alla 50cc võib sõita 14 aastaselt alates,kui Sul on jalgratta juhiluba(kehtiv).
THe Gert?? - debiilne jutt Sul!:mad:
ma ei mõtelnud seda sõna otseses mõttes,kas sa abstraktselt ei oska mõelda we???:keersilm

THe Gert

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: JackieD
Rolleriga alla 50cc võib sõita 14 aastaselt alates,kui Sul on jalgratta juhiluba(kehtiv).
THe Gert?? - debiilne jutt Sul!:mad:
ei või midagi jalgratta lubadega,iz lolli juttu sa ajaad:mad:
njahh kuigi siin on kilkajaid ja enesekindlaid 12 aastaseid rollerisägasid virnaga siiki kui ise näen mõnda tatti autode vahel ukerdamas siis tekib kyl kylmavärin selgroole... lihtsalt kuna 12 aastasel pole seda ohutunnetust.. jahh ma trean vanainimese jutt. aga tegelikult on tõsi-paljukese teist oskavad vaadata ja oodata ohuolukordi????
krt ma olen 13 aastat tehnika seljas elanud.. see ga hakkasin ka samavanalt peale, aga siiki tuleb praegugi ette olukordi kus tunned et krt seda olex daanud vältida ja ette näha...... ega siiki see nooruse kuraas ja mängulisis teevad oma töö.... niiet nooored mehed.. krt hoidke endid-keegi peb eestile lapsi ka veel tulevikus tegema!!!

THe Gert

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Qubik
njahh kuigi siin on kilkajaid ja enesekindlaid 12 aastaseid rollerisägasid virnaga siiki kui ise näen mõnda tatti autode vahel ukerdamas siis tekib kyl kylmavärin selgroole... lihtsalt kuna 12 aastasel pole seda ohutunnetust.. jahh ma trean vanainimese jutt. aga tegelikult on tõsi-paljukese teist oskavad vaadata ja oodata ohuolukordi????
krt ma olen 13 aastat tehnika seljas elanud.. see ga hakkasin ka samavanalt peale, aga siiki tuleb praegugi ette olukordi kus tunned et krt seda olex daanud vältida ja ette näha...... ega siiki see nooruse kuraas ja mängulisis teevad oma töö.... niiet nooored mehed.. krt hoidke endid-keegi peb eestile lapsi ka veel tulevikus tegema!!!
hehhee,hästi paned qubik:lol
Lehti: 1 2