automoto.ee foorumid

Täisversioon: 2wd elektri mopeed
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kujunemas on uus projekt - ehitada nullist kaheratta veoline elektri mopeed.
Plaanin kasutada kahte 500W 48V rummusisest elektrimootorit Delta veljel. Ketaspidurid kummalgi rattal ja plaanin ise raami teha.
Mootorid kavatsen osta http://www.evsolutions.net/, 350USD tükk, kontrollerit veel pole valinud, need maksavad vahemikus 20-250USD. Akud kavatsen osta ilmselt Renovaarist.
Pilt mootorist:
[Pilt: front_wheel_motor.jpg]
Kiirelt küsimus, et miks kaheratta vedu parem on kui ühe oma?
Pole siiani veel kuulnud, et mõnda elektrimopeedi mõlemad rattad korraga edasi veavad.

Neid elektri-rulasi veereb juba üsna palju ringi. Tee parem hübriid. Akude tühjenemisel ajad mõne sääru mootoriga generaatorit ringi, mis omakorda toidab mootoreid Smile
Kusjuures olen ka hübriidile mõelnud ja samuti sääru mootoriga - kuna mul sellega kogemused olemas.
Kui seda kasutada, siis tekib küsimus, mis generaatorit võiks kasutada.
Samuti olen mõelnud mikroprotsessoriga kontrolleri tegemisele, kasutaks Basic Stamp 2 või PIC tüüpi kivi, mis juhiks siis kogu krempli koostööd, näiteks paneks mootori püsivaid pöördeid hoidma, kasutades mudellennuki servot, mis siis karbussi gaasigooba liigutab.
madeinussr Kirjutas:Kiirelt küsimus, et miks kaheratta vedu parem on kui ühe oma?
Pole siiani veel kuulnud, et mõnda elektrimopeedi mõlemad rattad korraga edasi veavad.  
Esiteks on see lihtsalt lahe idee ja teiseks saab kahe mootoriga hästi ära kasutada pakutavaid odavaid mootoreid - summaarne veojõud on suurem. Muidugi võiks ju kohe osta ühe kilovatise mootori, aga 2wd on parajalt innovaatiline asi, et seda proovida realiseerida.