automoto.ee foorumid

Täisversioon: 638 värvikood?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

jawa638

Keegi jawa638 värvikoodi oskab öelda?
Punane RAL 3020
Hõbe-metallik RAL 9006
Valge RAL 9003
Must RAL 9005


ise olen värvinud ral 3020 enda jawa 638 tagagondlit. See värv kattus küll vana värviga.


Kui küsida tohib, siis mida sa täpsemalt(mis detaile) värvima hakkad?
firmalt do pont R3/r294
P7515
100% jawa värv
Dnepr Man on pakkunud vanemate Jawade värvikoodi.


www.retromc.ee
Tsiklimeister Kirjutas:Dnepr Man on pakkunud vanemate Jawade värvikoodi.


www.retromc.ee

to Tsiklimeister
Nu mis teha, õpetaja ei ole veel noorele õpilasele selgeks teinud uue jawa ja vana jawa vahetSmile


Mõtlema hakates andsin ma uue jawa värvikoodid. Just nimelt koodid, sest teadagi, ei kasutata 638 puhul üht värvi.
Peale punase värvi plekidetailidel(paak,küljekarbid,tagagondel ja pealtpoolt esiporikas - gondlitega eraldi teema) leidub ka teisi värve.
Näiteks mustaks on värvitud raam, ka esiporikas altpoolt, laibakakinnitused, tagumised tõsterauad, küljejalg, armatuuri plekk, tagatule hoidmisplekk, mida paljud tähele pole pannud.
Valgeks on värvitud lisavarustust. Näiteks laibarauad on 98% valged 1% mustad või hallid ja viimase aja mood on ka roostevabast sama kehtib ka tagumiste tõsteraudade kohta,mida olen kohanud halle, musti kui ka roostevabasid.

Gondlitega pole ma nüüd 100% kindel, sest tehtud on nad lisavarustusena venemaal Moskva taga - juttude järgi. Nende värvid on mulle müstilised. Kõik minu gondlid on olnud erivärvi. Valged, mustad, punased, täpselt ei oska seetõttu öelda, mis originaal on. Samas mitte ükski värv ei kattunud jawa värviga. Punane oli liiga tume, must värv läikis (raam ei läigi, mis on ka must), valgega ei oma kogemusi, sest ei ole omanud valgeid laibakaid.




Kusjuures mõtlema hakates on vanal jawal ka 2 värvikoodi. KAs kruntvärv oli täpselt sama, mis lõpuks peale kantud värv. Mina, laiskloom, lasin värvida detailid ühe värviga üle.

Nb kas keegi teab ka triipude värvikoodi. Margus pani vist viimasel jawal need nn umbes, lehitsedes värvikoodide raamatuid. (Kui keegi omab infot võib mulle Es abil teada anda.)
unimüts Kirjutas:KAs kruntvärv oli täpselt sama, mis  lõpuks peale kantud värv.
Kui ülejäänud tekstist võib veel suurte pingutustega kuidagi aru saada, siis sellest lausest enam küll mitte. Ehk seletad lähemalt, mida Sa sellega mõtlesid?
stretch Kirjutas:
unimüts Kirjutas:KAs kruntvärv oli täpselt sama, mis lõpuks peale kantud värv.
Kui ülejäänud tekstist võib veel suurte pingutustega kuidagi aru saada, siis sellest lausest enam küll mitte. Ehk seletad lähemalt, mida Sa sellega mõtlesid?


vabandan kui segadust tekitas. Nu ma ei oska ka sulle seda täpsemalt seletada. Kuidas seda viimast kihti nimetatakse. Põhivärv,kattevärv,pärisvärv -- ühesõnaga mõtlen seda värvi mis lõpptulemusena näha jääb.
Küsimus selles kas vana jawa kruntvärv on sama tooni kui lõpptulemusena jääv värvikiht.

Üritasin küll sel hetkel kirjutada võimalikult arusaadavalt.
vana jawa kruntvärv on natuke heledam punakaspruun, kahjuks koodi ei tea. Võibolla on raamatus kirjas - pean vaatama.

jawa638

unimüts Kirjutas:Punane           RAL  3020
Hõbe-metallik RAL  9006
Valge              RAL  9003
Must                RAL  9005


ise olen värvinud ral 3020 enda jawa 638 tagagondlit. See värv kattus küll vana värviga.


Kui küsida tohib,  siis mida sa täpsemalt(mis detaile) värvima hakkad?
Tahaks teda üleni ära värvida, punased detailid punaseks jne...
nu esmalt sa pead 3 asjaga arvestama.
1. See läheb kuskil 1,5-2,5tuh eeki maksma. Ise värvisin gondleid debeer värvidega- väga head on soovitan.
2. Kui hästi tahad seda teha? tahad ka puhasta eelnevalt detailid värvist- Liivapritsi või terasharjaga/kettaga nühkides.
3. kes sul värvib? Ise ma ei soovita sul seda teha. Kui sa just praktikat omandanud ei ole, sest kui viletsasti värvid kulutad üleliigselt raha värvi/puhastuse peale.

Tartu kandis saan sind väheke infoga, kus midagi tehakse, müüakse aidata. Seega kui hätta jääd võid minuga ka otse kontakti võtta.