automoto.ee foorumid

Täisversioon: jawa
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Tolle jawa eest 5400eeku?õiglane hind?Mis mudel?(350-360?)
http://www.varuosad.ee/index.php?a=1&b=53&c=46
Imelik koht ja lausa naljakad hinnad ning masinate kommentaarid!Kas on kõik saare rondid kokku veetud?Suvel peaks seda kohta lausa vaatama minema-kvantiteediressurss tundub tohutu ja arusaam korras masinast mulle vähemalt mõistmatu.Eks igaüks võib muidugi oma kauba eest küsida sellist hinda nagu ise soovib-ongi ju soovipood.
Kui seal varuosi otsid võid rahulikult minemata jätta.
Mitte ainult saare, üle Eesti...
Enam pole seal suurt midagi vaadata - paremad palukesed on põhjanaabrid ära viinud. Samas riiulite vahel kaevurit mängides võib ka uusi juppe leida vahest harva. Umbes 5-6 aastat tagasi oli väga uhke, enam-vähem korralikud masinad olid, nüüd veetakse põldu kündnud masinaid kokku.

Naaberküla poiss tõi töötava Minski sealt 750 krooniga, tavahind 1500, aga kohaliku inimesena sai poole alla. Välimus oli küll hirmus ja ka kolb oli valetpidi sees nigu selgus hiljem...

Aga sellest Jawast - Hind on lambist võetud, paagil kroom koorub kenasti, kuigi pildil tundub veel poleeritav, IŽi sumpad, mootor lahtiselt peal hetkel - vähemalt mootorikinnitused eest puudu.
On mõtet?
EI ole mõtet, minu arvamus muidugi,huvitav Jawa küll, aga mingi eriline haruldus nüüd ka mitte ja vast ka mitte eriti atraktiivne, isegi taastatud kujul, nii ja kui arvestada palju tööd, vaeva, raha kulub selle korralikule taastamisele... siis see müügihind küll põhjendamatu, seal poes üldse imelikud hinnad valdavalt, noh olen ka poe omaniku kohta mõndagi kuulnud, aga eks igaüks teeb äri nii nagu vajalikuks peab ja igühe isiklik asi kas osta või mitte.
Atraktiivsus on muidugi maitseasi, aga üldiselt tuleb eelkõnelejaga nõustuda. Lisaks vaid niipalju, et hinna muudab veel naeruväärsemaks see, et dokumendid puuduvad.
Sellest Orissaare "soovipoest" on muide siin varemgi juttu olnud.
no see paberiteta jawa ei maksa kindlasti 350 EUR-i. Lisaks IZ-i sumpadele on tal ka mingi mopi tagatuli!?
Vägev hind on sellel M-72 nime kandval hübriidil, asjal on K-750 külgkorvivann, tagaratas, summutid, tagatuli, samuti K-750 mootor.
Hind on ka sihuke et mine kohe puutaha peitu.
Aga ei usu et enam sommid sealt niiväga ostavad, võib-olla mingid lollakad. Soomest saad igatahes sellise jawa 360 ca. 1000 EUR-iga restaureeritud kujul ja paberitega. Eks igaüks arvutab ise mis maksab jawa remont, värvimine, kroomimine, oma töö...
Tegelikult vabandan jah kui kedagi natuke riivasin,taastatud Jawa 360 on muidugi disainilt ilus ja huvitav, meie maal ka väga paljudele nostalgiat esile kutsuv ja südamelähedane, tahtsin vaid öelda seda, et sellises seisukorras isendi taastamiseks, paberite korrastamiseks jne kuluva energia võiks küll mõne suurema harulduse peale rakendama.
Tagatuli on uuema tüübi Jawa oma, kunagi nooruses installeerisin oma kahepoolesele isegi ühe sellise.
Sellel jawal on originaalist puudu ikka paljupalju(iz´i summutid, jawa 634tagatuli, valed lenksud ning "lennuk" lõigatud, mootor lahti ning puuduvad dokumendid, sadulalukk, karpakate, esituli, paagikork jne) ning välimus on jube. Nüüd mõelgu igaüks ise hinna kohta! Kuid soomest 1000.-euriga taastatud dokumentidega jawa 360 ei saa ikka!
Puudu on lisaks ka esimesed jalarauad. Kuid nende puudumine on vist tingitud sellest, et ca aasta eest müüdi seda sama masinat jawa 250 pähe. Samas kuna nüüdsel ajal on moodne liigitada masinad kubatuuri järgi mitte raami, siis äkitselt muutus ka mark masinal.
Siinjuures on vale ka paak- või siis esiporikas. Seda paaki ja porikat komplektis minuteada ei tulnud ühtegi masinat tehasest- võimalik, et eksin.
Teiseks on puudu esituli, süüteluku võtmed, karpakate ning küljekarpide nn kummiribad.

Siinjuures vana jawade hinnad on tõusnud. Sest neid ei liigu lihtsalt enam nii palju. Enamikel inimestel on kas siis "hunnik juppe nurgas" või väga korralik masin. Viimased on ka harva müügis ja hinda küsitakse ka suht palju 7-12tuh. On ka kallimaid, kuid siis on mõnel rikastest soomlastest jutt pähe hakanud.

Siinjuures tekib juba küsimus, mida saab selle raha eest?? Kes vähegi töötada Eestis viitsib, saab ka juba 10-15tuh palka. Seega ootame veel mõne aasta, siis on selle masina hind nn "kommihind".
Kahju, et selliste masinate puhul ei tea iialgi, mis olukorras mootor on.


Välismaa turgudel (Saksa Soome) on hinnad minuteada suht paika loksunud. St korralikult taastatud/korrastatud masina saab ikka nii 2tuh euriga kätte. 1tuh eest saab väga heas seisus säilinud masina. Kui keegi müüks korralikult korrastatud masina 1tuh euriga, mis tõsiselt on ilus, siis palun pakkuge mulle. Sest Eestis on kahjuks nii, et alla 20kilo ei korrasta/taasta ühtegi mootorratast, millel oleks dokid ka korras.
Mootorisse oma 5kilo sisse taguda on ülikerge, isegi kui kõiki juppe poest ei osta. Poehindadega võttes juba väntvõll maksab uuena 3500eeki. Värvimist teostada alla 2kilo on ka suht võimatu.

Seega mis on ühele kallis on teisele odav.
Kuidas on jalarauad seotud mootori kubatuuriga? Detailidest veel niipalju, et süütelukk on tagurpidi peal.
Mulle jäi üks planeta 2 ka seal silma.Mis sellest arvate?
http://www.varuosad.ee/index.php?a=1&b=49&c=143

Kõik tükid pole kindlalt originaalid nt:esiratas,sumpsid,jne
Puudub alumiinum plaat mis katab karburaatorit.
Hinnaks 3650 eeku kui ma õigesti mäletan.
Kuule KoBa kui sa nii kangesti endale taastamist vajavat Mootorratast otsid ja lausa kibeled mingit algmaterjali osta, siis tule ja osta minu nooreplve 250 -ne Jawa ära, hind jääks natuke alla kahe tuhande ja masin suht komplektne, aastaid seisnud jne vene dokid peaksin suutma üles leida ja omanik ka olemas, pealegi asub masin Tallinna külje all nii et sul jääks sõit saaremaale ja sealt trantspordiga seotud kulu ära-ma ei tea kus ise paikned muidugi-pilte mul praegu pole, aga kui huvi tule vaata mu jaff ise üle.51922882
Asjaga kiire? Kui pole siis äkki kevade poole vaatab?Asjast muidu väga huvitatudBig Grin
Ja mis jawa sul on?250/559
250/353
Väike OT aga mida kujutab endast JAWA 555,ehk oskab kasutaja OLDMOPED midagi kosta.





http://www.soov.ee/search.do?minPrice=&t...dex=94&
Oli minulgi kunagi selline Jawa 555. Imelik ratas, just oma kuju poolest. Oli plaan teine korda teha, sai enamvähem komplektseks ka, ainult mootor oli veel eelmise omaniku käes. Kadus aga huvi ja ratas läks müüki. Praegu on alles vaid poolik mootor.
Jawast endast siis natuke. Minu mäletamist mööda oli minul 1962 aasta mudel. Kubatuur 49.8, kolmekäiguline, pidavat hea minekuga olema.

Googeldades saab minu arvates tonnides infot selle kohta
Lehti: 1 2