automoto.ee foorumid

Täisversioon: mossele ziguli tahomeeter
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
kuidas seda teha?? olen näinud et palju moskvichi omanikud on seda teinud.mis tuleb kuhu ühendada???
Ühendamine toimub jagaja ja süütepooli vahelise madalpinge juhtme alla suvalises (loe: mugavamas) otsas. No Mossel need jah päris kõrvuti, mugavuses vahet pole.
Ka minu AZLK 2140-l oli Lada tahho peal. Ühendamine on üldjuhul lihtne. Tahho tagant tuleb 3 juhet välja,need on "-","+" ja maandus(nagu tagurpidi "T"-täht). Mina ühendasin nii: miinuse(-) jagaja madalpinge klemmi külge,pluss (+) aku peale ja maandus kere külge.
Vähemalt nii olen ühendanud seda enda mitmel autol. Kuhu mõõteriista enda armatuurile paigutad,on sinu otsustada.
Offtopic. Sa EdR oled elektri seisukohalt kõik õigesti teinud aga see tagurpidi T täht ei ole maandus. "+" on pinge, "-" on maandus ja see "T" on kereühendus.
Oxygen, kes teab nii mõndagi elektrist.
oxygen Kirjutas:see tagurpidi T täht ei ole maandus. "+" on pinge, "-" on maandus ja see "T" on kereühendus.

Kereühendus ongi maandus.
Mingi spetsaliseerunud elektrik ma siiski ka pole aga tahho ühendamine on mulle hästi meelde jäänud.
Jah põhimõte on sama. Ma seletasin lahti lihtsalt tingmärgid. Elektriskeemis tähistab see märk kereühendust.