automoto.ee foorumid

Täisversioon: aku Iž 56'el
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Teada, et teatud perioodil hakati Iž 56'el - poolust raami suunama, enne oli + raamis.
Kas keegi oskab öelda, mis aastal see muudatus sisse tuli?
Mure selles, et aku klemmid oksüdeeruvad väga usinasti ära. Siianii on mul ikka - raamis olnud. Või on viga milleski muus? Rolleyes






härra Isandpauk saab siit materjali Sadalamc kodulehe täiendamiseks

Raami nr. TK 108199
Mootori nr. TK 108199
Värv: Üle värvitud
Lisainfo: Silinder on vale (sisselaske kollektor); korviga Rolleyes

pildid asuvad:
www.zone.ee/biker88
Niipalju sulle vihjeks, et kui klemmid valetpidi, siis ei tohiks laadimist ka toimuda.
tähendab, et ei toimu laadimist või ei tohiks. kui laadimist ei toimu siis on siiski minu rattal õige poolus raamis Rolleyes

aga mis siis tingib selle et klemmid nii köähku oksiidiseks muutuvad
halb ühendus ja erinevatest materjalidest klemmid (elektrivoolu toimel tekib reaktsioon kus kaks metalli ühinevad). Proovi kas panna samast metallist klemmid või siis tugevam ühendus.
Pildid on VÄGA head. riputan nad ka sadalamc lehele niipea kui aega saan, kuid ilmselt siiski pisut väiksemal kujul. Klemmidega on jah nii nagu siin kodanik taavi kõneles - eri materjalide puhul tekib elektrit läbi lastes reaktsioon. Sellel masinal on kindlalt - raamis. Mul mitu sellist isendit jalgu jänud ning kõigil - raamis.

pildistamisest - kas sa saad üles pildistada suures plaanis korvi tagumise helkuri? Minu masinal oli ka sarnane tagaporikal, kuid kuna numbrimärk oli liiga suur, siis tuli teine eemaldada. Tänaseks on asja asukoht loomulikult ununenud. Saaks garaaziuksele tagaotsimiskuulutuse teha.

Originaalsusest - miks on tagaratas teist värvi ning esiratta kilp väiksem kui rumm? Võibolla on sul rattad mingi hetk sassi läinud (mõõda diameetrid ära nii kilpidel kui rummudel). Piduritule lülitus käib sul küljekarbist traadiga - peaks olema raami küljes pedaali taga, vaata üle. See võib muidugi tehasetoodang ka olla.

Mis aasta väljalase?
oksiidi teema kohta nii palju, et jah, enne oli vaskkaabliga ühendatud klemmid. tegin korda.

Ratas ise asub maakohas, kuhu eriti tihti ei satu. Kui satun, siis teen Sulle pildi. Lisaks võin ka 56 originaal õhupumbast pilti tehaWink

Ratas aastast 60

veel on rattast pilte:
http://www.kristo.fotopic.net/c992970.html
vaatasin, et sul on seal koonusfilter peal, annab see siis tunda kah kuidagi, või on niisama nö "ilu pärast"?
Sohne - oled sa kindel, et su IZ süüteluku kate on originaal? kui ei siis mille oma see on?
http://www.kristo.fotopic.net/p30514519.html
taavi Kirjutas:vaatasin, et sul on seal koonusfilter peal, annab see siis tunda kah kuidagi, või on niisama nö "ilu pärast"?

Korralikult õlitatud (spets õliga muidugi) koonus on igati efektiivsem kui originaal IMORolleyes
isandpauk Kirjutas:Sohne - oled sa kindel, et su IZ süüteluku kate on originaal? kui ei siis mille oma see on?
http://www.kristo.fotopic.net/p30514519.html

ei ole kindel, kohe üldse mitte.
Ma loodan, et mulle öeldakse mis mul tuleb ära vahetada, et originaal saadaRolleyes

Selle rattaga sõitis minu vanaisa omal ajalWink
Sul see spido paistab kah seal palju suurema diameetriga  ja 160 max. Mul planetal veits väiksema diameetriga ja 120 max. Ega ma tegelikult ei teagi kuidas see originaal 56-el täpselt ongi. Ahjaa see süüteluku kate peaks vist kah midagi sellist olema nagu mul.
Võrdluseks siis: Minu [attachment=24588] Sinu
Planett2 - sinu IZ-l on peal uuemat sorti esilatern (nn. väike tuli), milles on ka teistsugune spidomeeter. Süüteluku kate peaks sohne masinal olema jah selline nagu sul.
Omasin ka mingi aeg 56-te ja oli samane süütelukk kui Sohne-l. Oli aastast 1960,suure esilaternaga.
Sohne Kirjutas:Raami nr.    TK 108199
Mootori nr.  TK 108199
Värv: Üle värvitud
Lisainfo: Silinder on vale (sisselaske kollektor); korviga Rolleyes

Sohne, kas sa oled ikka päris kindel, et tegu on "T" tähega? Minu arvepidamise järgi peaks olema selle asemel slaavi "G". Saaksid sa palun birkat ja mootorinumbrit pildistada?
jah, tõepoolest.
Kirjutatud on "TK", mis võiks eesti keeles olla "GK".Wink