automoto.ee foorumid

Täisversioon: BENSIINI SEGAMINE
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kas keegi oskab öelda kuidas saaks ise 80 või siis 76 bensiini teha? Mõtlen et mingi kindel kogus L bensiini nt 10l ja siis oleks teada palju üht või teist ainet tuleb panna jne. Oskab keegi öelda kus saaks inffi?:eureka

moppel


Olen väike toiduvalmistaja. Ise söön ja ise joon ja ise pärast nõud puhtaks pesen, nagu ütleb laulusalm.

Otsustasin teile kirjutada, sest mõtlesin ühe hea retsepti välja, kuidas ise pärmi teha, sest pärmi on poest vähe saada.

Tuleb võtta jahu, veidi vett, suhkrut, 1 muna ja näpuotsaga soola. Hästi läbi segada. Lõpuks lisada veel natuke pärmi. Paraku. Muidu ootan kevadet.

Anneli Lepamets, Keila
Päris hea.Big Grin

Kirvest tehakse suppi umbes samamoodi. Wink
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: ala310
Kas keegi oskab öelda kuidas saaks ise 80 või siis 76 bensiini teha? Mõtlen et mingi kindel kogus L bensiini nt 10l ja siis oleks teada palju üht või teist ainet tuleb panna jne. Oskab keegi öelda kus saaks inffi?:eureka

Ma ei tea küll kuskohas sa elad,kuid Eestimaal on piisavalt palju bensiinijaamasid,kust võimalik siis bensiini osta ja algavat bensiini defitsiiti ei julgeks ka ette prognoosida,kuid mine sa tea.:lol

Darkstalker

Odavam tuleks nagu osta jaamast 76/80 bensiini kui hakata näiteks 95E oktaanarvu vähendama - kallim bensiin+misiganes sinna hulka segatakse...:???
Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Salvador

aaa seeeasi et...
miks benast kokteili vaja teha?

teatavasti ei ohusta mootorit kõrgema
oktaanarvuga benaga sõitmine

küll aga ettenähtust madalama okt. arvuga benaga sõitmine.


tauno.
asi nii et ma saan põltsamaalt ainukt 80 oktaanarvuga bensu osta 5 tanklas 80 pole Sad, ma muretsen just sellepärast, et aasta 2004 püidavat vist 92 jääma või siis anult üks tankla kett üle eesti kus 80 saab, aga vanad masinad ja tsiklid ju kõik tegelt 76 ja 66 bensu peal ja kui nüüd ära kaob siis on kõõks ja sõida aint suurema pktaanarvuga ja vaheta tihedamini rõngaid, kolve, silindreid Sad Osad jälle räägivad et hakkavad sõitma ja on sõitnud lambiõliga, kes teab.
Venemaalt jälle toodi (ja tuuakse ka praegu?) A76-t (vist mingit madalama oktaanarvuga vedelikku ka, sest odavam) ja lisati sellesse eetrit (kah venemaalt odavalt toodud), et oktaanarv tõuseks. Kahjuks on eeter äärmiselt lenduv ja kui see bensiiniseest välja aurub (ei sõida paagitäit kiirest läbi) siis oktaanarv jälle langeb ja mis see 95-t nõudvale mootorile teeb... Ai-ai-ai...
Inglismaal müüakse vanemate sõidukite tarbeks spets värki, mida 95 sisse segada, et oktaanarv alaneks, kuid see on sigakallis.