automoto.ee foorumid

Täisversioon: Karburaatori reguleerimine Stromberg 150CD
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Oleks vaja abi karburaatori reguleerimisel. Tegu on Zenith Stromberg 150CD karburaatoriga, lamava lõõriga, 36mm. Seguklapp on pöördsiiber ja õhuklapp vaakumiga kolbsiiber. Vaakumi membraani peal on topsik õliga ja mingi pisike (5cm ) varras. Läbi ujukikambri põhja ulatub mingi toru, selle sees on mingi klapp ja keskel veel vist mingi reguleeritav düüs vms. Auto käivitub iga ilmaga väga hästi, tõmme on korralik ja vahele ei jäta. Aga bensiinikulu on 10-12 liitrit sajale (mootor 1200ccm) ,küünlad on mustad pidevalt ja tühikäigul mootor lödiseb kuidagi imelikult. Arvan, et saab liiga palju peale.Tasapinna tegin madalamaks, rohkem enam ei saa, nõelklapp peab korralikult. Sellest kruvist , mis läbi ujukikambri ulatub, olen üritanud reguleerida, kuid erilist efekti ei ole.Kui see kinni keerata, siis sureb mootor välja. Kui aga pool pööret lahti teha ,siis mootor töötab ja edasine reguleerimine mingit tulemust ei anna. Alla poole pöörde ei taha mootor sugugi käia. Vaakumi membraan on terve. Kas kellelgi on kogemusi sellise või analoogse karburaatori reguleerimisel ? Või äkki oskab keegi mõnda asjatundjat soovitada?
Vaata proovi miskit siit http://www.oldengine.org/members/diesel/...olCarb.htm
leida kui inglis keelest aru saad siis ei tohiks probleemi olla. Seal ütleb millisel masinal kui palju midagi keerata.
Tallinnas ARKi kõrval on ühes boxis asjalikud karburaatori seadistajad.Mina sain sealt asjalikku abi ja olen siiani rahul.